Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerinted hogyan kéne beosztan...

Szerinted hogyan kéne beosztani a napi 24 órát ahhoz, hogy egészséges, kiegyensúlyozott életet élhessen valaki?

Figyelt kérdés
Napi 8 óra alvás az alap. Anélkül biztos nem megy. Jó, ha 7-7,5 lesz belőle, az se tragédia, de a 8-at akkor is rá kell szánni. Tehát marad napi 16 óra. Hogyan kellene beosztani?

2021. dec. 27. 10:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"A kérdésed nem fantáziát épült, nem ideákra, hanem a valóságra és így is kérdezted az elején."

Akkor szerinted miért volt feltételes módban?

"Szerinted hogyan kéne beosztani...? ... Hogyan kellene beosztani?"

2021. dec. 28. 10:24
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Napi 8 óra alvás.

Napi 8-10 óra munka, hétköznap.


Marad durván 6-8 órád, hogy beoszd értelemszerűen a házimunkára, családra, egészséged fenntartására, szórakozásodra.


És persze ott van a 2 db hétvégi napod, amikor jobb esetben otthon vagy, akkor van 48 órád.


A te életed, a te időd, úgy oszd be, ahogy neked tetszik. Ha nem tudod felnőtt ember módjára beosztani az idődet, nem tudod felállítani a fontossági sorrendet, akkor az a te problémád marad. Ne mástól várd a segítséget a saját életeddel kapcsolatban. Majd a saját károdon megtanulod, ha másképp nem megy.

2021. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"A te életed, a te időd"

A kérdés nem az én életemről szól, hanem arról, hogy szerintetek vajon hogyan lenne jó úgy általában, hogyan osztanátok be, ha megtehetnétek, hogy ti osszátok be tényleg mind a 24 órát, mert mondjuk a nyakatokba szakadna a lottófőnyeremény.


"Ha nem tudod felnőtt ember módjára beosztani az idődet..."

Nem rólam van szó, de oké, közelítsük meg úgy, hogy mit mondanátok a saját gyereketeknek, mire tanítanátok, hogy hogyan ossza be az idejét, ha megtehetné majd felnőtt korában, hogy bárhogyan beossza, és ha azt akarnátok, hogy egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt életet élhessen, ne legyen neki gond az időbeosztás se? Milyen rendszerbe szoktatnátok bele, hogy minél boldogabban élhesse az életét és hogy ne a saját kárán kelljen megtanulnia (ami eleve nagy időveszteség lenne, mert egy csomó időt rosszul használna fel, mire rájönne, hogy hogyan is érdemes)?


"Ne mástól várd a segítséget a saját életeddel kapcsolatban."

Ez az oldal nagyrészt pont arról szól, hogy segítünk egymásnak egymás életével kapcsolatban.

De még egyszer: nem az én életemről szól a kérdés (nem én vittem el a 3 milliárdot :D ), hanem csak arról, hogy vajon milyen lehet az ideális időbeosztás. Annyi mindent hallunk összevissza arról, hogy minden nap kellene minimum 30 percet mozogni, minimum 2-2,5 liter vizet inni, stb. Ezeket próbálnám itt összeszedni, de konkrétan az időbeosztással kapcsolatban, nem a táplálkozással kapcsolatban.


Szóval akkor ott tartunk, hogy

- 8 óra alvás

- 8 óra munkahelyi munka (munkahelyen vagy otthon)

- 1 óra könyvolvasás

- 30 perc testmozgás

- 15 perc meditálás

Marad 6 óra 15 perc minden hétköznap, hétvégén pedig 14 óra 15 perc naponta (hiszen nem a teljes 24 óra, hanem csak a munkahelyi munka 8 órája szabadulna fel mindkét napon, a többi elfoglaltság hétvégén is ugyanúgy lenne, testmozgás, olvasás, stb., nem?). Ezt mire kéne felhasználni szerintetek idális esetben?

2021. dec. 28. 11:58
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Én 2 felest bedobok aztán jobban telik a nap
2022. jan. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb időt a facebook, instagram, haszontalan "hírek" olvasása tudja elvenni.

Igazábol a mobilod egy időrabló gép.

Emellett befekszel napi több órát sorozatot vagy filmet nézni.

Bejárástól függően a napi munka elvisz bruttó 9-12 órát.

Nekem mondjuk 35 perc az út a melóhelyig, de készülődéssel együtt elmegy napi 1.5 óra ha be kell mennem. A home office sokat segít amúgy ebben

Ha 8 óra alvással számolsz, akkor marad 4-7 óra naponta.

Házimunka, bevásárlás elvisz napi 1-et biztos.

A maradék 3-6 órát kell nagyon beosztani, ezt gyakorlatilag 100%-ban el lehet cseszni haszontalan dolgokkal.

2022. jan. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy 8-10 órás munkákat nem vállalok, mert az utazás oda-vissza napi 4 óra. Vagy pedig olyan munkát vállalok, ahol 2 napot megyek, 2 napot nem, vagy pedig olyat, ahol be se kell járni, nagy része home office. Ha találok a városomban ajánlatot, akkor elvállalom a napi 8 órát.
2022. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy ki alszik itt 8 órát naponta, de szerintem az nem egészséges. Egy átlagos embernek 6-7 óra alvás bőven elég.

A 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás meg kb. úgy néz ki, hogy a 8 óra munka megvan, a pihenés az 6 óra alvás otthon az ágyban, 2 óra szundikálás a tömegközlekedésen munkába menet jövet, a 8 óra szórakozás meg a szórakoztató házimunkában és túlórában merül ki. Kivéve egy bizonyos népcsoportot, mert náluk 24 óra a szórakozás.

2022. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17

"Hát nem tudom, hogy ki alszik itt 8 órát naponta, de szerintem az nem egészséges. Egy átlagos embernek 6-7 óra alvás bőven elég."


Én pl. legtöbbször 8 órát alszom. Az, hogy szerinted kinek mi egészséges, azt nem te fogod megmondani.

2022. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Valóban ez attól is függ, mennyire a hobbid a munkád, és szeretsz bent lenni, nagyjából a munkahely a családod meg a diszkó is. Volt ilyen melóhelyem, táncolgattunk, szerettem a munkakört, volt, hogy üres óráinkban breakeltünk meg fejen pörögtünk, viccen kívül. Eleve nem szeretem az olyan munkát ahol dolgozni kell, legalábbis ahol nincsenek üres járatok.
2022. jan. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#17: pedig 8 óra alvás sokkal jobb mint 6 + 2 a tömegközlekedésen, ha kialudnad magad nem aludnál a buszon vonaton, hanem mondjuk olvasnál.

amúgy nekem is 7 óra a legjobb, de mióta gyerek van, nem alszok 2-t sem egybe. na ez az igazán szar. érzem is hogy butulok el

2022. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!