Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mi kell az egészsé...

Szerintetek mi kell az egészséges életmódhoz?

Figyelt kérdés
Milyen táplálkozás, mozgás szükséges hozzá?

2020. jún. 26. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt a kérdést most hogy válaszoljuk meg? Fogyni akarsz?

Én vettem egy futógépet, az az egész testet önmagában is fitten tartja, de hozzá még külön erösítést is szoktam csinálni. Étkezésre nem tudok sokat mondani, én mindent változatlanul eszek mint elötte és így is megvagyok elégedve magammal.

2020. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy a mai világban plusz energiát kell abba fektetni, hogy egészséges életmódot élhess.


Én 3 lehetőséget tudok ahhoz, hogy megtaláld az egészséges életmód kulcsát, ezek közül lehet válogatni:


1-iratkozz be egy komoly tanfolyamra, orvosi egyetemre és tanuld ki az emberi szervezet működését alaposan. Tanulj biokémiát, meg hasonlókat. Ekkor talán meg fogod tudni, hogy hogyan lehet egészséges életmódot élni.


2-dokumentálódj az interneten. Ott minden megvan, rengeteg tudományos(nak látszó) cikk. Viszont ugyanúgy megvan mindennek az ellenkezője is ugyanolyan tudományosan:

Egyik tudományos cikk azt írja, hogy a tej az egészséges, a másik meg azt, hogy káros. Az olaj egészséges, az olaj káros. A zsír, a só egészséges / káros. A vitaminok, táplálékkiegészítők hatásosak/hatástalanok. Mivel nem tanultál biokémiát, válaszd ki azt, ami tudományosabbnak tűnik és kövesd azt.


3- Keress olyan embereket, akik valóban egészségesek. Mondjuk 40+ korosztályt. Vagy olyan családokat, ahol a kicsi gyerekek nem betegesek, nem hiányoznak állandóan az óvodából/iskolából. Beszélgess velük, tudd meg, hogy ők hogyan élnek, mit esznek, mit isznak. Ha nekik bevált hosszú távon, akkor lehetséges, hogy neked is be fog.


Mi (én és a feleségem) a 2. módszerrel kezdtük, de nem jött be. Ekkor áttértünk a 3. módszerre és az bevált.

2020. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ki írtam neked 3 internetes oldalt amin tájékozódhatsz kedved szerint én Béres Alexandrát nagyra tartom mert ő a fitneszbajnokok királynője: Hirdetések


Keresési eredmények

Internetes találatok


10 Best Az egészséges táplálkozás és edzés jó hatásainak ...

www.pinterest.com › andreabenko1234 › az-egészséges...

Béres Alexandra torna || Hasizom gyakorlatok || 10 perc Hasizom gyakorlatok Ahhoz, ... Olvass további bejegyzéseket az egészséges életmóddal foglalkozó ...


63 Best egészséges életmód images in 2020 | Egészséges ...

hu.pinterest.com › nalka › egészséges-életmód

Explore nalka's board "egészséges életmód" on Pinterest. ... Egészség Fitnesz, Vicces Tények, Egészséges Életmód, Egészéges Életmód, Diéták, Egészséges Táplálkozás ... Jóga Otthon, Fitnesz Gyakorlatok, Jógaedzések, Tornagyakorlat.


Egészséges táplálkozás, mozgás bevezetése – csak ...

anyasport.cafeblog.hu › 2017/03/18 › egeszseges-taplal...

2017. márc. 18. - Egészséges táplálkozás, mozgás bevezetése – csak fokozatosan! ... Gyakori hiba, hogy akkor “holnaptól” teljesen új életmód jön: holnaptól csak egészséges ... Beactive Állapotos torna a személyi edzésben oktató.

2020. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyéni tolerancia függvényében. Vagyis mindenkinek màs az egészséges.

Àltalànosan a fehérlisztes, cukros ételeket, a feldolgozott, finomított, adalékanyagokkal dúsított termékeket érdemes kerülni/ mérsékelni a fogyasztàst. Amúgy meg tényleg, mindenkinek màs.


Az àltalam felsoroltakból én az egyéni àllapotomnak, ízlésemnek megfelelően az x el jelölt dolgokat fogyasztom a tàplàlékcsoportok közül. Illetve van amit helyettesítek.


Húsok x

Zöldségek x

Tojàs x

Tejtermékek x

Olajos magvak x

Zsíradékok x

Gyümölcsök

Teljes értékű gabonafélék ( ezek helyett én szénhidràtcsökkentett kenyeret, tésztàt eszem mértékkel, mert egyrészt lowcarb életmódon vagyok egészségügyi okokból, màsrészt nem szeretem se a rizst, se a bulgurt kölest, zabot stb stb. Egyiket sem. Így ezek az alternatívàk teszik vàltozatosabbà az étrendemet.)

Mikor àtàlltam, fogyni szerettem volna és egészségesebb lenni.


Mozgàsnak bàrmi ami rendszeres ( heti legalàbb 3-4 alkalom) és lehetőleg az egész testet àtmozgatja, intervall edzések, illetve erősítő edzések.

2020. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!