Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy még csak...

Normális, hogy még csak mostanában kezdek kiborulni igazán? Késleltetett gyász lenne?

Figyelt kérdés
Egyszer már kiborultam nagyon, de aztán mintha elvágták volna! Sokszor úgy érzem, hogy minden érzés kihalt belőlem és már sírni sem tudok. ...de egy ideje azt éreztem, hogy olyan vagyok, mint egy vulkán, ami ki akar törni, mintha a bennem kavargó érzések fel akarnának törni, de valamiért nem tudnak:/ Nagyon rossz érzés, hogy majd' megfojt a gombóc, a szemeim is égnek és már a kiborulás szélén állok, mégsem történik semmi, nem tudok megkönnyebbülni valamiért! Van, mikor szinte megbénulva érzem magam, mintha az érzéseimet is megbénították volna és nem tudok sírni. Eddig mintha blokkolták volna az érzelmeimet. Tegnap este kiborultam nagyon, azt hiszem akkor "végre" felszakadt a fájdalom és azóta egyfolytában azt érzem, hogy sírni kell és nem tudom visszafogni, amikor elkap, csak jön-jön... Még annyit, hogy 4 hónap telt el a haláleset óta. Nehezen is alszom és az életkedvem sem sok...
2011. nov. 6. 23:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sorry. Látom, te voltál a Kérdező.

Ma már nem nagyon nyúzom magam. Igen, és is eléggé hasonlítok egy megrágott madzaghoz - nyílván ez az egésszel vele jár. Javulást!

2011. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem két hónapja halt meg édesanyám. 4-5 héttel az eset után azt hittem, hogy a legrosszabbon túl vagyok. Aztán jött a 4 napos ünnep, és azóta a szombat óta iszonyúan nyomott vagyok. Antidepresszánst előtte is szedtem, most is szedem, de kevés. Hazamegyek este az üres lakásba, ott rámjön a sírógörcs, "őrjöngök" egy ideig (kárt nem teszek magamban), aztán lefekszem tévét nézni, és így nyugszom csak meg. Este mindig javul, de reggel újra kezdődik. (Elindulok otthonról, és nyomaszt minden, a napfény, az idegen arcok, a lepusztult házak, mindennek elmúlás hangulata van, de a groteszk, értelmetlen elmúlásé, nem megható vagy melankólikus, amiről az embernek legalább egy szomorú dallam eszébe juthatna. Értelmetlenség.)


Próbálok menekülni otthonról is, nem takarítottam azóta sem, csupa mocsok már minden. Anyukám ágyát kerülöm. Főzni nincs erőm, és a konyha is csupa dzsuva. És ez az egész tovább rontja a lelkiállapotomat. Nem tudom, kit hívhatnék fel magamhoz, hogy segítsen rendet tenni. Viszont amint egy kis erőre kapok, és csak éppen hogy elkezdek rendet rakni, rögtön jobban érzem magam.


Este gyertyát gyújtok anyukám gyerekkori képe előtt. És imádkozom is, pedig nem vagyok hívő. Legalábbis nagyon ritkán, de két hónapja szinte minden este az vagyok. Már két hónapja nincsenek skrupulusaim, és nem ítélek el senkit azért, mert abban vagy azt hisz, amit hisz.


És segít a munka is, nagyon fontos, hogy lefoglaljam magam valamivel. Akkor is, ha nincs kedvem.


Köszönöm hogy írhattam, most lemegyek cigizni.

2011. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 10:06-os válaszadó:


Nincs mit! Én is köszönöm!


Igen, én is hasonlóan fogalmaztam meg az érzést... tényleg, mintha két hatalmas pofont kapna az ember!


Köszönöm! Nagyon sajnálom és Neked is erőt, kitartást kívánok!

2011. nov. 8. 12:34
 14/17 A kérdező kommentje:

10:08:


Nincs semmi baj! Értettem, hogy valószínűleg nekem szántad azokat a mondatokat. Egybéként is érthető, hogy ilyen állapotban vagy:-(

2011. nov. 8. 12:36
 15/17 A kérdező kommentje:

De mérges vagyok... elment a net és elveszett, amit írtam!!! Fene...


11:07-es válaszadónak:


Fogadd őszinte részvétem!! Az előbb elég sokat írtam Neked, de elveszett, a netporbléma miatt.


Nagyon sajnálom, ami történt! Nálam inkább este van az, hogy kiborulok. Nappal még van, ami eltereljen, de este mindig elkap a sírás:/ Mostanában, hogy felfogtam, ami történt, nappal is fojtogat és alig tudom legyűrni, hogy azért az utcán, meg a suliban ne jöjjön rám. Gyógyszert én is szedek, bár nem antidepresszánst. Pszichológushoz is járok. Gyertya nálunk is ég mindig. Én hívő vagyok és én sem ítélek el senkit azért, mert hisz, vagy nem hisz. Ha nem hisz, sajnálom, de nem ítélkezem. Nálam nincs kosz ugyan, de zűrzavar az van. Kitűnően tükrözi a lelkiállapotomat a szobám:/ Néha én is nekiállok, hogy "most elpakolok", de sosem jutok a végére. Elteszek egy-két dolgot, aztán rámjön, hogy nincs kedvem semmihez és hagyom is a fenébe az egészet.


Ha valamit kihagytam, bocs, de szét vagyok én is esve.


Sok erőt és kitartást!

2011. nov. 8. 13:00
 16/17 anonim ***** válasza:

Köszönöm, viszont kívánom!

Sajnos erre nincs csodaszer.. és állítólag a fél évig tartó ilyen állapot teljesen normális, szóval a 4 hónap miatt ne aggódj.


A sírás viszont csodát tud tenni. Én, ha ha a munkahelyemen nagyon rámjön, kimegyek a klozetra bőgni. Pedig én már eléggé felnőtt vagyok (33m). Ha este hazaérek és sírok, nem csak hogy kitör belőlem, de kicsit tudatosan is csinálom, ha kell rásegítek. Ha ez nem lenne, lehet hogy én is egész este ideg lennék. Volt olyan is, hogy az utcán eleredtek a könnyeim. Rejtegettem, de nem küzdöttem ellene.


Egyes kultúrákban a gyászolók szándékosan "hisztérikusan" sírnak. Vagy ott vannak a siratóasszonyok, akik maguk kezdik el a sírást, és ezzel feloldják a gátlásokat a valódi gyászolókban is. Nagyon bölcs dolognak tartom, mert engem anyukám temetésén is az készített ki a legjobban, hogy nem mertem szívem szakadtából zokogni...

2011. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szia!


Én is köszönöm!


Értem... gyanítom, hogy sajnos ez még sokáig így lesz. Mondom, a Barátnőm is 2 éve már, hogy elment, mégis ugyanúgy fáj, mint a legelső napon!


Igen, mondják, hogy a sírás segít. Én sokszor visszafogtam, de mióta teljesen kitisztult bennem az egész és felfogtam, hogy mi történt, egyszerűen nem bírom visszafogni, ha jön. Itthon még nem baj, de pl. utcán, vagy suliban nagyon kell erőlködnöm. Volt már, hogy én is berohantam a wc-be, hogy ha ki is jön, ne lássák. Végül vissza tudtam fogni, de iszonyat nehéz volt! Egyik tesi órán viszont kijött... Nagyon égőnek éreztem, pedig senki nem nevetett, a tanárom is tök megértő volt, de villámgyorsan abbahagytam, illetve igyekeztem. Igen, velem is volt, hogy az utcán eleredtek a könnyeim, de én is inkább elrejtettem. Mikor itthon elkap, nem szoktam rásegíteni tudatosan, de van, hogy valami külső tényező rásegít. Pl. egy zene, vagy pl. Hugom megölel, mert látja, hogy szomorú vagyok.


Igen, tudom, hogy vannak siratóasszonyok. Velem nem az volt, hogy nem mertem, hanem egyszerűen nem is tudtam sírni. Szinte fel sem fogtam, hogy mi történik. Ez nagyon sokáig így volt. Mikor meghalt Anyu, akkor hazaérve a kórházból mindenki kiborult, akkor tényleg kijött minden fájdalom belőlem is, de azóta nem sikerült neki, csak belülről emésztett. A napokban fogtam fel teljesen és akkor tényleg nagyon kiborultam, még jó, hogy itthon ért el és jó, hogy egyedül, mert az biztos, hogy mégjobban elkeseredett volna Apu is, Hugom is, hogyha abban az állapotban látnak.


Amúgy megértelek, hogy nem mertél sírni/zokogni a temetésen. Mondják, hogy nem szégyen, de az ember mégsem tud annyira megnyílni, ha sokan vannak. Illetve van, aki meg tud, de nem sokan szerintem. Én is csak egyedül merem elengedni magam ilyen téren, mondjuk, ebben az is közrejátszik, hogy a Hugomat meg akarom védeni attól, hogy abban az állapotban lásson mégegyszer:/ Elég volt Neki egyszer, az is nagyon kiborította.


Arra gondoltam, persze, hogyha szeretnéd és nem veszed tolakodásnak, hogy ha segít, beszélgethetünk privátban is. Úgy mégiscsak jobb lenne szerintem. Ez csak egy ötlet, tényleg ne vedd tolakodásnak! ...csak segíteni szeretnék, legalább annyival, hogy meghallgatlak, mert látom, hogy Te is nagyon mélyen vagy, ami a bánatot illeti:-(


Nem haragszom, ha nem szeretnéd, ha viszont elfogadod, szívesen megpróbálok segíteni, legalább pár jó szóval, mert tudom sajnos, hogy min mész át... és tudom, hogy ilyenkor jólesik, ha valaki a kezét nyújtja!


Vigyázz Magadra!

2011. nov. 8. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!