Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megrázott az áram és fáj a...

Megrázott az áram és fáj a kezem! Nagy a baj?

Figyelt kérdés
Megrázott az áram mikor bedugtam a magnót. Akkor csak kb 10 mp-re lezsibbadt a kezem, de semmi nem volt csak még 30 perc után is éreztem az ujjbegyeimben a fájdalmat. Mostmár csak enyhe fájdalmat érzek a kezemben, de szerintetek nagy a baj, hogyha 30 perc után is éreztem a begyeimben a fájdalmat? :O

2015. júl. 16. 11:02
 1/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha megráz az áram, mindig előfordulhat a vérrög kialakulásának a veszélye. Érdemes lenne elmenned sürgősségire, hogy megnézzék. Akár napokkal később(!!!) is bele lehet halni egy ilyenbe (jó, millióból egyszer, de akkoris).
2015. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azért biztos, ami biztos, elmennék vele a legközelebbi kórházba. Bár szerintem nagy baj nincs, de tudod, jobb félni, mint megijedni.
2015. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De szüleim szerint nincsen nagy baj, pedig én rohadtul félek, mert egy igazi hipochonder vagyok! :(
2015. júl. 16. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem az elmúlt 56 évben kb harmincszor rázott meg az áram. Az első eset több mint 50 éve, 5 éves koromban történt, a legutolsó kb két hete. (Nem azért, mert balfsz vagyok, hanem mert lusta voltam lemászni a létráról.) Szóval ne szarj be, nem lesz semmi bajod.
2015. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a legemlékezetesebb esetem 32V-al történt. Ugyanis nem a feszültség, hanem az áramerősség nagysága az, ami igazán számít. Még a Kádár korszakban történt, hogy a cégnél szemet vetettem egy évek óta használaton kívüli végálláskapcsolóra. Kb 4 méter magasan volt, én pedig - ügyeletes lévén - egyedül tartózkodtam az üzemben. A TMK műhelybe nem tudtam bejutni, egy bicskával felszerelkezve kezdtem neki a projektnek. Azt még el kell mondanom, hogy papucsban, fém létrán állva. :-)) A tököm gondolta, hogy az a viharvert, lógó vezetékű tartály még áram alatt van.

Bazki, végigfutott az feszkó az egész testemen, és akkorát rántott a lábamon, hogy kirúgtam magam alól a létrát. Képzelheted, akkorát estem, mint egy ólajtó. :-))

2015. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ez a történet tök jó volt!

Amúgy most már semmi bajom, egy hülye hipochonder vagyok. Nem is lett vérrögöm, hála istennek, de el se mentem az orvoshoz. Köszi azért a válaszokat! :)

2015. júl. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!