Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós vagyok vagy mi...

Depressziós vagyok vagy mi van velem?

Figyelt kérdés
Állandóan szomorú, lehangolt és stresszes vagyok, nincsen önbizalmam, nincsenek barátaim, már ezt is annyiszor leírtam, hogy magam is unom már meg mindent lassan. Csak egymagam vagyok üres élettel...
2015. okt. 24. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Korod nemed munkád szakmád?
2015. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
27/F most leszek eladó még sohase dolgoztam azért is parázok
2015. okt. 24. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki magad sok helyzetben, ismerd meg a határaidat és lesz.
2015. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első: Ugye ebből a három kritériumból nem fogod tudni megállapítani ,hogy a kérdező depressziós vagy sem?

Ez egy olyan betegség, amit pontosan, hogy el lehet vonatkoztatni kortól, nemtől, munkától, szakmától.

Sajnos bárkit érinthet e négy feltétel nélkül is. A depresszió kialakulhat több tényező összejátszásától is, de lehet egyetlen rossz élmény miatt is.

A depresszió biokémiailag megmagyarázva a szerotonin hormon lecsökkenése.

A depressziós ember nem akar reggel felkelni, nem képes ellátni a napi feladatait úgy ahogy addig, nem tölti el örömmel az ami addig jó volt számára. Persze ennek vannak fokozatai, mert van aki azért még megerőlteti magát, hogy megmozduljon, de van egy nagyon szélsőséges eset, ami öngyilkossághoz vezet, vagy egyszerűen csak hagyja magát teljesen leamortizálódni.

Ez a hormon amolyan "józan ész" hormon. Meg kell próbálnod különbséget tenni, hogy csak lehangolt vagy, vagy pedig ez egy tartós állapot, amiből úgy érzed segítség nélkül nem tudsz kikászálódni. Amíg van egy fűszál amiben megkapaszkodj, és szívesen kapaszkodsz abba a szálba, akkor tedd meg, és ha jólesik, akkor van kiút. De ha már az az egyetlen szál sem érdekel, akkor fordulj szakemberhez.

2015. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem bár vannak barátaim, és ideig óráig feltudnak vidítani, folyamatosan lehangolt vagyok, szomorú, van célom az életben, csak nem érzem hogy közelednék felé, minden napom ugyanúgy telik. A barátok, testvérek, és anyám ellenére is egyedül érzem magam. Egyik napról a másikra vegetálok, saját magamnak kellene kitörni ebből a helyzetből, de nem tudom mit és hogyan kellene tennem..
2015. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4. voltam. Tegyük hozzá, hogy a depresszió amolyan divatfogalommá vált, és kényelmesebb ráfogni mindent, mint megoldani a problémákat.

A depressziós ember nem tudja, és nem is akarja megoldani a problémáit, ergo meg sem kérdezi a gyk-n.

A depresszió egy betegség, és legtöbb esetben nem a szenvedő alany ismeri fel, hanem a hozzátartozók.

Remélem ez válasz volt.

2015. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!