Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet depressziós vagyok? Mi...

Lehet depressziós vagyok? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
A dolog elég összetett.Több dologból kiindulva vannak gondjaim.Több mint 2,5 éve keresek munkát,voltam pár interjún,de semmi..Itthon lakok huszonéves pasi létemre anyámnál,jóformán naphosszat gépezek,mert ez jelent örömöt, gépen beszélek az ismerősökkel,hallgatok zenét stb.Úgy érzem mintha ezen keresztül nézném a világot,én meg be vagyok zárva,sehová nem járok,nincsenek igazi barátaim,nem is igazán érdeklődik senki az ismerősök közül, h mi újság velem.Igazából újat sose tudok mondani.Ha itthon csinálnom kell vmit,vagy nem akarom csinálni,vagy ideges leszek.Látom, h minden velem egykorú fiatal pasi él,bulizik,haverozik,utazik,dolgozik.Én csak itthon ülök,(bár én is ezt tenném). És ezért a szülők/nagyszülők adják is az ívet nekem.Negatív szavakkal illetnek stb, általában ez engem felidegesít,és veszekszek. Sokat vagyok ideges,vagy épp magam alatt vagyok,legszívesebben sírnék.Nem normális dolgokat csinálok,pl ha egyedül vagyok itthon, magamban beszélek,vagy azt mondom amit gondolok mikor ép olyasvalakire gondolok,akit 3 éve nagyon megsértett,( ált. szidom,ordítok)az exemre. 2 éve nem beszélünk, azóta folyamatosan nyomon követem a neten,holott tudom h nem kéne,mert sokszor felidegelem magam rajta,vagy elszomorodok,és ez nem jó,de nem tudom megállni hogy ne kövessem. Látom hogy éli világát,bulizik,tele van haverokkal,utazgat,stb., zavar hogy nekem ilyen dolgokból semmi nem jut.Kisebbségi komplexusom is van,(produkálom a legtöbb tünetét)emiatt pl edzőterembe se járok itt, pedig egyik álmom hogy szép testem legyen,mert inkább vékony vagyok.A külsőmmel nagyon nem vagyok elégedett,pedig helyesnek,szép mosolyúnak mondanak.Önbizalmam nulla,pesszimista vagyok. Röviden: se munka-->se pénz, se magánélet,se sikerek,se barátok,semmi csak az itthon semmittevés,és hangulatzavarok. Egyszerűen felnőtt férfinak sem érzem magam. Itthon nem beszélek ezekről,mert nálunk gyengeség,ha egy pasi az érzelmeiről beszél,és hasonlók. Így csak azt látják,hogy ideges vagyok,nem akarok semmit csinálni,mindent támadásnak veszek,de az okát nem tudják.
2014. dec. 6. 12:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Én hiszem, hogy ha valaki megakad az életében rövidebb-hosszabb időre, az okkal történik, mégpedig abból a célból, hogy megbékélj saját magaddal, feltétel nélküli szeretetet alakíts ki magad iránt.


Jelenleg ugyanis meglehetősen nagy gyűlölettel és haraggal viseltetsz magadért. Bizonyos tényezőktől függ a boldogságod. A munka, a társasági élet villanyozna fel. Egyrészt ez érthető, a család-egészség-pénz hármas állítólag elengedhetetlen ehhez, másrészt viszont szerintem arra kellenének a barátok és az állás, hogy a családnak bebizonyíthasd, hogy megállsz a lábadon. Nyilván sosem hittek benned, ami fáj, ráadásul saját magadra vagy mérges, mert úgy érzed, talán igazuk is volt, és semmire sem vagy jó.


Ugyanúgy megérdemled a megbecsülést, a szeretetet, vagy éppen a jó külsőt, mint bárki más. Nagyon sok fiatalnak nincsenek ilyen magas elvárásai magukkal kapcsolatban, mint neked, nem csinálnak belőle lelkiismereti kérdést, ha bulizni támad kedvük. Szerintem te túl szigorú vagy magadhoz, ami a rideg családi hangulatból fakadhat; mintha a szüleid a szeretetüket a teljesítményedhez mérten adták volna. De tudod, általában nem azért szül az ember gyereket, hogy dolgos kis rabszolgák vagy robotok legyenek belőlük, amik mindig tökéletesen működnek.


Miben szeretnél egyébként elhelyezkedni?

2014. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!