Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Megrazott az aram?

SOS! Megrazott az aram?

Figyelt kérdés
Vizes kezzel kapcsoltam le a villanyt, olyan erzes vilt mintha megrazott vna az aram a jobb kezemet, de nem vagyok benne biztos, nagyon felek, meghalhatok?? Azota olyan fura a kezem, de lehet csak bebeszelem magamnak.
2015. dec. 6. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Ha hozzáérsz fémtárgyakhoz, akkor is érzed? Mert ha igen, akkor biztosan megrázott az áram.


Ha félsz, ha kétségeid vannak, jó volna bemenni az ügyeletre. Inkább hiába, mint későn. Az áramütés miatt ugyanis lehetséges későbbi szívgond, ami akár (nagynéha) halálos is lehet. Bemégy az ügyeletre, megnéznek egy EKG-val és ha minden oké, hazamehetsz és megnyugszol. :)

2015. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szuleim szerint semmi bajom nem lesz, aludjak..

En meg egy igazi hipohonder vagyok..

2015. dec. 6. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lessz
2015. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16 éves korom óta minden évben legalább 2x megráz az áram. Most 37 vagyok, tehát nem halsz meg nyugi. Ennyitől biztos nem.
2015. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy halsz meg! :)

Engem rázott már meg áram (egy felfeslett vezetékű hajszárító), szóval tudom: ha valami tényleg megráz, akkor nem csak bizonytalanul mondanád, hogy "mint ha" megrázott volna.

A halálos áramütéstől meg nem utólag fog meghalni az ember, ha valakit ilyen ér, az azonnal ottmarad, leáll a szíve, stb.

Meg egyébként egy rendes villankapcsoló ha vizes kézzel érsz hozzá, nem fog megrázni. Ahhoz már tocsognia kell a vízben.

Szóval nyugi, ha netán meg is csípett az áram, akkor sem lesz semmi bajod! Bár szerintem te is csak kissé hipochonder vagy. :)

2015. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szüleidnek nincs igaza, és annak sem, aki azzal bíztat, hogy őt bezzeg hányszor csapta meg az áram és mégis él. Van, akit csak egyszer csapott meg az áram, nem ment orvoshoz, és két óra múlva fibrillált a szíve. Meghalt. (Ismertem.)


Tégy, amit akarsz, de én a helyedben elmennék orvoshoz, biztos, ami biztos.

2015. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: fogadd őszinte részvétem, de azért gondolom, őt nem úgy rázta meg az áram, hogy még a megrázás tényében sem volt biztos.
2015. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező: melyik kezed volt?
2015. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.

Jobb kezem volt, hat remelem mar nem lesz semmi bajom.

Mindenfelet olvastam, hogy 48 ora utan is leallhat a szivem, mwg ilyenek..

2015. dec. 7. 05:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!