Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A depresszió csökkenti a...

A depresszió csökkenti a gondolkodást, rontja az emlékezetet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 23. 19:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Inkább úgy írnám le, hogy papol a tanár és mintha testen kívüli élményed lenne. Még interaktívan bólogatsz is az előadónak, de közben mintha nem is a saját testben lettél volna. A problémát nálam pl. a kevés folyadékbevitel, illetve a nyers zöldségek hiánya okozta, amik helyett ízfokozóban gazdag élelmiszereket fogyasztottam - zömében húsokat. Próbálni kell kevés szörpöt tenni sok vízbe és nap közben amennyit csak lehet, kulacsból, PET palackból iszogatni. Akár óra vagy munka közben is. Akkor jó, ha a vizelet végig színtelen egész nap. Ha sárga, vagy sötét, akkor kevés a folyadék. Ezek mellett karalábé, zeller, gyökér, répa rágcsálása egész nap. Ha egyiket megunod, jöhet a másik. Paprikát és paradicsomot szinte mindenhez egyél. Párolva sem jó sajnos. Csakis nyersen, apróra rágva, vagy előre lereszelve. Ha eleinte esetleg az íze zavarna, keverd el mézzel és narancs levével. Meglásd, két hét után csodákra képes ez a kúra. Sajnos régen 6...11-szerese volt a nyomelem tartalom a zöldségekben, azért kell ma már átnassolni egy fél napot belőle, hogy érjen valamit. Ehetsz mindenféle étrend kiegészítőket, vitaminpirulákat is persze, de nem fog érni töredék annyit sem, mint a bőven bevitt frissen hámozott, nyers zöldség, illetve a szezonális gyümölcsök.

De bármikor felkaphatsz egy jó nagy darab sárgarépát és elmajszolhatod. Az első fogakkal szépen el lehet reszelgetni apró forgácsokra, akkor legjobb a hatása, mert nagy a felület, tökéletesebb és gyorsabb az emésztés, a felszívódás. Mielőtt a szervezet segélykiáltására megmérgeznéd magad pirulákkal, próbáld ki ezt is. Még valami: ha nem eszel túl sok ipari élelmet, (édesítőszerek, izocukor, ízfokozók, színezékek, módosított keményítők, stb. akkor szervezeted egy idő után jelezni fogja, hogy mire van épp szükséged. Csak oda kell figyelni a jelekre és követni azokat.


Egyébként az E621-es (nátrium-glutamát ízfokozó adalék) pont ilyen kinézős tüneteket (is) idézhet elő, ha a szervezetben egy kritikus mennyiségben felhalmozódik. Akár hónapokig tart, mire eléggé kiürül a szervezetből a tünetmentességhez. Ráadásul szinte mindenben benne van: Ételízesítő porok, levesporok, bolti öntetek, kolbászok, felvágottak, húskészítmények, konzervek, ízesített csipszek, stb. Lehet persze mindent enni, de módjával, arányosan. Egyszóval: az leszel amit megeszel. Zombikajáktól pl. zombi.

És ez már tényleg ronthatja az emlékezetet - lásd adalékanyagok mellékhatásairól szóló cikkek és fórumok.

2016. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Jó is lenne ha ennyi/ez lenne a gond, egy szerencsétlen vagyok... nincsenek barátjaim, nem tudok senkivel "igazán beszélni" a csodás tanulmányi eredményem, ha felnövök egy senki lesz belőlem, már kétszer is évet ismételtem (ált. iskolába) igaz rengeteget hiányoztam/hiányozok mindez idáig és otthon sem tanulok soha semmit, már előre félek hogy mi lesz belőlem, tennem kéne igen mert semmi sem fog magától történni, de nem kapok segítséget sehonnan, már aludni is alig tudok, azért az hogy tisztára kicsikkel, nem velem egykorúakkal vagyok egy osztályba (ez a csodás közérzet) még inkább ront mindenen, szóval egész nap az van hogy ülök magamba az osztálytermen kívül, majd ha a csengő szól bevonulok, és akkor ezt minden nap eljátszani ugyanígy, hát... szerintem még egy ilyen nyomorult mint én nem létezik az egész világba!
2016. febr. 2. 00:16
 13/13 anonim válasza:

Most komolyan ennyire nyomorultul érzed magad?

Hogy éreznéd magadat, ha nem tudnál csak úgy "bevonulni" az osztályterembe a törpék (hozzád képest) közé? Csak kerekes székkel, ne adj Isten fekve valamilyen extra guruló szerkezettel? Képzeld, sok ilyen van, országosan sajnos, nem ritka ez a fajta tényleges szerencsétlenség!

Neked csak a teljes kilátástalanságod, amit "táplálsz" magadban, adja a depressziót, meg hogy nincsenek barátaid.

De tudod, akinek sok barátja van, lehet, hogy 1 sincs köztük, aki igazi,mert a mai sok-barátos emberek általában felületesek, bocsi a kivételtől! Szóval ne sajnáld, hogy per/pillanat nincs barátod! Lesz, hidd el, lesz! Csak ne légy türelmetlen.

16 évesen, egészségesen - gondolom, az vagy a depit leszámolva -, bízz magadban! Oké?

Minden rendben lesz, csak "idő" kérdése.

S a szüleid biztos melletted állnak, vagy ha nem ők, egy nagymama biztos van, akinek Te vagy a legtökéletesebb a világon!

Sok sikert!!! Lesz!

S ezt a kinézést a fejedből felejtősre vedd, jó!?

Nem vagy még totál-zokni, amit az is bizonyít, hogy feltetted a kérdésedet, tehát van benned némi aggodalom, a szellemi képességeiddel kapcsolatban.

2016. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!