Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Xanax függőség?

Xanax függőség?

Figyelt kérdés
Sziasztok. olyan 3-4 havonta vagy ha nem tudok aludni este beveszek mindig 0,50 max 0,75mg mg körüli xanaxot. 2 részben mindig mikor felriadok. Utána pár napig ha beáll az alvás simán megy nélküle de ilyenkor ez állítja helyre. Ez még nem függőség ugye? :) Volt hogy fél évig se szedtem . 2 levél 0,25 ös 1 évig elég , ha nem tovább :) Köszi előre is a válaszokat

2017. szept. 10. 10:41
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Persze tudom hogy jobb nélküle , de ilyenkor ugyérzem segít. Utána mivel félek is az ilyen szerektől hanyagolom sokáig. Dokinál is voltam már nem is eggynél , mikor nem tudtam aludni. Szerinted? Xanax 3x05 + este rivo. Ki is dobtam a receptet.
2017. szept. 10. 14:23
 22/33 anonim ***** válasza:
Hát az az orvos ritka nagy hülye lehet. Ugyanis nem kell orvosnak lenni, elég csak a betegtájékoztató első pontját elolvasni ahhoz, hogy az ember rájöjjön, hogy sem a Xanax, sem a Rivotril nem alvászavar kezelésére való. Alvási problémákra ott van kb 20 féle gyógyszer, amiknek a papírjaiban szintén egyértelműen ott van, hogy mire alkalmazható. Ezen túlmenően laikus számára sem kell egy óránál több idő, hogy utánajárjon, még annak is, hogy milyen típusú alvászavarra melyik a leg megfelelőbb. Az ilyen orost komolyan mondom, utólag megbuktatnám farmakológiából, elvéve tőle az orvosi címet. A Xanaxszal és a Rivotrillal is iszonyatos pusztítást lehet másokban véghezvinni. Jól tetted, hogy ki semváltottad.
2017. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Na igen. Akkor az a lényeg ha egy évbe párszor szedem csak este max 0,75 mg ig , legfeljebb 5-6 napig utána nem alakul ki függőség. Most egy elég nehéz időszakon vagyok túl , azert nem tudtam aludni.
2017. szept. 10. 16:11
 24/33 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy hétnél nem szeded tovább, és utána abbahagyod hetekre, nem valószínű, hogy függőséget okoz, de nem is kizárt. Én továbbra is azt javaslom neked, hogy valamelyik Z szert írasd föl! Kevésbé addiktívak és jobbak is. Ha meg mindenképpen benzo, akkor is sokkal inkább Brotizolam, vagy Cinalozepam. De semmi esetre sem Alprazolam, meg Klonazapam.
2017. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Van kivetel, itt vagyok en. En is szedtem klonazepamot midazolamot is, ja meg ha mar antidepik, scippa miagen megvolt. Es ha az antipszichotikumoknal tartunk restigulin, abilify...
2017. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
#25! Mennyit szedtél, mennyi ideig, ami mellett nem alakult ki a függőség?
2017. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

A fuggoseg mindig kialakul, a mennyiseget lehet kordaban tartani matematikaval. Az emlitett szerekre valoban nem szoktam ra, klonazepam konkretan nem hatott, aripiprazol pedig 10mg hatastalan volt, 15mg pedig tulsagosan sok. A midazolam erdekesebb tema, ot heti kb 2x szedtem, 7,5 vagy 15mg adagolassal. Kokemeny altato, megsem aludtam be tole. Tehat kialakult a tolerancia, az ugynevezett fuggoseg is. Ugyanakkor elhagyasa utan (egyik naprol a masikra) semmifele elvonasi tunet vagy barmi rosszullet nem jelentkezett. Az, amit a listabol kihagytam, alprazolam, melyet szandekosan hagytam ki. Pont a xanax. (Na meg frontin...) Annak a fuggoje vagyok, matematikaval a hatoanyag felezesi idejevel es egyeb marh*sagokkal szamolom ki magam a pontos adagot minden nap. Fennall a dependencia, tolerancia egyuttese valamint az elvonas szimptomai is jelentkeznek hasznalaton kivul. Ezek szerint sima fuggocske vagyok? Nem. En szamolok. Az adagnoveles a fuggoseg velejaroja. Erre nekem nincs szuksegem. 8×0,25mg -os skalan mozog az adagolasom. Csak matekra van szukseg, tobbre nem. Szamolni tudni kell, igy kordaban tarthato az eletem. Es hidd el, nem ot perce szedem azert en se...pedig fiatal vagyok :)

#25 voltam

2017. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ! Én ilyen számításokat soha nem végeztem, és most sem vagyok benne biztos, hogy érdemes. Nekem kissé olyannak tűnik, mintha a függőség mögé gyártanál ideológiát. Legrosszabb esetben már kőkemény függő vagy, aki képtelen abahagyni a szedését. Én is az voltam, de egészen addig nem vettem ezt észre, amíg meg nem próbáltam letenni.
2017. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
En 3x probaltam, nem szandekosan, kenyszerrel. Es en tudom, hogy fuggo vagyok, azonban a matek minden alapja. A felezesi ido. Ez alapjan a toleranciat ki lehet jatszani. Ket eve csinalom ezt. Az adagom maximumat egyetlenszer nem leptem at..nem.is fogom. Leghosszabb szenvedesi fazis maximum egy het, addigra joreszt kiurul, es vehetem ujra a kisebb adagot, mely hatasos lesz. Ez csak matek. A matekot pedig szeretem... :)
2017. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudod kijátszani. Teljesen mindegy, hogy komolynak tűnő számítások alapján, vagy csak úgy szeded be ugyanazt a mennyiséget. Saját magadat csapod be. Egyébként matematikát tanítok...
2017. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!