Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljesen kiborit az egyetem,...

Teljesen kiborit az egyetem, mi legyen?

Figyelt kérdés
3,5 éve lesz most felevkor hogy elkezdtem. Sajnalnam a belefektetett időt és energiát, pénzt. Viszont rájöttem, hogy jócskán el vagyok maradva. Hosszú lenne elmagyarázni, de gyulolok itt lenni. Nem szeretem az albérletet, az órákat, és egy nyűgként élem meg az elviekben legjobb eveinket. Holnap megyek pszichológushoz, mert mostanában nagyon magam alatt voltam, mióta belegondoltam még mennyi időt kellene itt töltenem a csúszások miatt. És ráadásul az sincs bennem, hogy Jó most szívok, de majd milyen jó lesz... mert a tanári pálya nem egy hű de jó dolog sajnos. Éveket szenvedek itt úgy érzem. Tudom, hogy nem vagyok egyedül, aki itt van mind ruhelli szerintem , beszélgetések alapján . Az a macera, utánajárás mindennek , rengeteg tárgy és majd a gyakorlatok. Egyszerűen kilátástalannak érzem az életemet, és az elmúlt időkben úgy érzem ez már nem a vicc kategória magamra nézve. Komolyan magamba fordultam és nem tudok másra gondolni, csak arra még mennyit fogok itt szívni . Egyszerűen haza akarok menni, otthonról elindulni munkába . Az is lehet hogy egy levelező szakon valamit elvegeznek mellette otthoni egyetemen munka mellett, de elég volt itt. Egy nagy harc van bennem: egyik felém azt mondja Menj el innen , másik meg itt tart , mert mindenki kiborulna, ha kilépnék az egyetemről. Közröhej tárgya lennék ennyi idő után. Félek a jövőtől és nincs kiút. Így megéri maradni szerintetek még sok sok félévet ? Hogy Az egészségem megy rá ? Tudom, ez lenne az ésszerű , diploma kell a mai világban ... Egy tanár szakos hallgató 22F

2017. nov. 23. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
3,5 éve kezdted el, de mennyi van még hátra? Mennyit csúsztál? Azt is kellene tudnunk ahhoz, hogy valamit írjunk neked.
2017. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még minimum 4-5 félév .
2017. nov. 23. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ebben az esetben valóban meggondolandó, hogy ennek az egyetemnek az elvégzése-e a célod. Nyilván jobb befejezni, ha elkezdted, de ha ennyire utálod még a tanári pályát is, akkor minek? Azt kellene tisztázni magadban, hogy mivel akarsz életedben foglalkozni. Mostmár 22 éves vagy, nem 18, talán megfontoltabban tudsz dönteni (erről nem írtál). Ha tudod, hogy mi akarsz lenni, akkor hajrá!
2017. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Önmagában, hogy ennyire le vagy maradva, már az is nagy probléma, bár nem leküzdhetetlen. Viszon ha a választott pálya sem tetszik, az már elég ok arra, hogy abbahagyd az egészet. Nekem voltak olyan évfolyamtársaim, akik 5 év után hagyták abba az egyetemet, mert a felénél sem jártak a tanulmányoknak. Nekik nem volt bajuk az albérlettel, és a szakma is vonzó lett volna, de elegük lett.
2017. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem a megfelelő szakot és pályét választottad. Saját és mások érdekében NE legyél tanár. Találd meg azt, amiben örömöt lelsz.
2017. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen szakon vagy?

2017. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Angol-testnevelés
2017. nov. 25. 09:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


És melyik szakodat érzed nehezebbnek? Melyikkel nehezebb számodra megbirkózni? Melyiket szereted jobban/kevésbé?


Az egyik szakom nekem is angol.

2017. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Angol inkább
2017. nov. 25. 12:05
 10/10 anonim válasza:
Hagyd ott, a leírtakból ítélve semmi értelme maradnod. Mi érdekel? Állíts magad előtt egy távlati célt (mi akarsz lenni? Hogy képzeled el magad 10 év múlva?), majd jelölj ki kisebb célokat amivel közelebb kerülhetsz ehhez a célodhoz/jövőképedhez. Pl ha 10 év múlva egy jól kereső programozó akarsz lenni, akkor az első ilyen kis cél egy programozói tanfolyam elvégzése lehet.
2017. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!