Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió miatt nem tudok...

Depresszió miatt nem tudok tanulni, mit tegyek? Tönkretesz teljesen.

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, épp benne vagyok a vizsgaidőszakban, még jó pár hátra van.

Mindig is kitűnő tanuló voltam, egészen addig, amíg depressziós nem lettem. (később kiderült, hogy bipoláris zavar) Tudom magamról, hogy mire lennék képes ha ez nem lenne, régen alig kellett tanulnom, minden elsőre megragadt, otthon szinte nem is tanultam.

Most meg kettesekkel megyek át, körülöttem mindenki örül egy kettesnek, én meg sírni tudnék ettől a nyomortól, hogy most csak ennyi megy, egy kettes, egy épp hogy meglett.

Évek óta ez megy, az érettségi is alig ment, nagyon rossz állapotban voltam akkor, emiatt szégyenszemre fizetős szakon tanulok tovább. Megvettem magamnak azt, amit ésszel nem tudtam elérni. Mert gyenge voltam.

Nem tudom hogy fogom letenni a maradék vizsgákat, van valaki hasonló helyzetben? Ti mit tesztek ilyenkor? Nem akarom otthagyni az álomszakomat.



2016. jan. 3. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen típusú szak, lecke van?
2016. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Humán típusú, és igen, van lecke.
2016. jan. 3. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, ahhoz s.gg kell, mármint a tanulás részére. Egy kis változatosság kéne, kimozdulni valahova, nyugodtan lenni.
2016. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj ne sokatagyalni rossz dolgokon
2016. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha elmész a doktornénihez akkor ad neked bogyót de az igazi megoldás mindig a terápia
2016. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hasonló helyzetben vagyok, ki is írtam róla vagy féltucat kérdést. Majd holnap kikeresek egyet és beszélhetünk, ha akarsz. Nekem nem bipoláris zavarom van ugyan, de én sem tudom rávenni magam a tanulásra, mert nem éltem meg eléggé a kamaszkoromat, nem alakítottam ki magamnak identitást, egy folyamatos megfelelni vágyásban éltem és nem csináltam magamnak álmokat. Még most is baromi elveszettnek érzem magam, és fogalmam sincs, hol leszek pl. jövőre.
2016. jan. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Valkaiss válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ugyan így voltam mint te. Elsős vagyok én is, 3 hónapom mélydepresszióban telt, mikor ide jöttem. A tanuláson is meglátszott. És nekem is álomszakma (tanári). A tanácsom: Ne hagyd ott! Fizetős, hát fizetős. Gondolj arra, hogy te legalább nem érzed függőben magad, mint az állami ösztöndíjasok: " Úr Isten, át ne kerüljek fizetősre, meg ha itthagyom, csengethetem a millákat".

A depresszión nekem a magneB6 segített (persze nem véglegesen, ennyire már ismerem magam).

A lényeg, hogy ha szereted a szakot,ne hagyd ott!! Próbálj abban örömet találni.

Én jelenleg a depi hullámhegyén vagyok, de valószínűleg 1 hónap és te olvasod az én hasonló kérdésemet :D Végleges megoldás a te esetedben a sikerélmény. Tegyél érte, és felfelé fog ívelni a dolog.

Sok sikert, jó tanulást, és jobbulást kívánok neked!

2016. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!