Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha semmi szervi gond nem...

Ha semmi szervi gond nem indokolja a szédülést, lehet a lentiek alapján pszichés, akkor is, ha lelkileg rendben vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdődött.


Munka után jön elő esténként, de nem minden este. Úton hazafelé.


Hirtelen azt érzem, hogy húz le a föld és el fogok esni. Ilyenkor félek és alig kapok levegőt. Ez tart pár mp-ig, aztán elmúlik.


Random jön elő; pl bementem egy plázába munka után, a lépcsőn nagy tömeggel megyek fel, gyaloglok át a hídon egyedül, egyedül megyek az utcán... mindig máshogy. Amikor előjön, azon az estén 2-3 alkalommal is megszédülök.


Nem szoktam rágondolni, hogy vajon szédülök e ma vagy nem. Ahogy szoktam, megyek haza, aztán, hirtelen előjön.


A munkámat imádom és nem fárasztó. Nincs semmi tragédia körülöttem. Vidám vagyok, pozitív természetű.


VISZONT


Szervi bajom nincs. Makk egészséges vagyok, nem vagyok érzékeny, beteg, stb.


Egészségesen étkezek, napi 5 alkalommal (délben főtt ételt), 45-46 kg vagyok és 1,57 magas, 29 éves nő. (Szédüléseknél nem vagyok éhes). Egy nap meg van a 2 liter víz.


Elegendőt alszok este.


Idáig az segített szédülésnél, hogy szőlőcukrot bekaptam és ittam egy kis cukormentes kólát.


Ebből kiindulva érdemes lenne egy pszichológust felkeresnem? Vagy ez nem pszichés, attól függetlenül, hogy szervi bajom nincs?


Ha valaki tapasztalt hasonlót, mi segített?



2019. márc. 11. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miket vizsgáltak ki rajtad pontosan?
2019. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt kérdezném, miket néztek eddig? Vérnyomás,labor, cukor, erek főleg nyaki ultrahang?
2019. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vérnyomás, vér és vizelet, ekg, cukor - ezeket nézték és rendben vagyok.


Azt kérdezték személyesben, hogy dohányzok e; igen. Van, hogy napi 0, van, hogy 6-8 szál, néha több, de van, hogy egy nap 2 szálat szívok el.


Koffein; reggeli után és ebéd után (délután 1).


Lehet akkor a kávét kéne lecserélnem zöld teára és a dohányzást elhagynom?

2019. márc. 11. 21:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok, csak azért kérdeztem, mert nem ártana egy CT vagy MR vizsgálat.Nekem gyakori szédülésre volt ilyen vizsgálatom. Agytörzsi cisztát találtak, holott minden egyéb vizsgálat rendben volt.
2019. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor nekiveselkedek a ct és mr-nek is. leteszem a cigit és a kávét zöld teára cserélem. Meglátjuk mi lesz CT-n és MR -in illetve, hogy alábbhagy e a szédülés a dohány-kávémentes élet során.


Minden kommentre zöld kezet adtam. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Hálás vagyok értük!

2019. márc. 11. 21:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha sokat ülsz, nyaki csigolyától is lehet.
2019. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kései Sirató ***** válasza:

A vasad is rendben van?


Kipihent vagy? Nálam a fáradtság szokott szédülést okozni.

2019. márc. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, ülő munkát végzek, de előtte utána, van, hogy közben is igyekszem ezt mozgással kompenzálni. Nem a kimerülésig; egészséges szinten.


A vasam rendben van. Ősszel szedtem vastablettát, mert erősen hullott a hajam (alultápláltság volt akkor) és attól rendben jött, a vérvételnél a vasam rendben van.


Rendesen alszok északa és munka alatt nem stresszelek, nem merülök ki.


Lehet amúgy ez tavaszi fárqadtság is akár? Olvastam nem rég egy cikket, hogy ez ilyenkor jön elő.

2019. márc. 12. 09:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Jobban vagy azóta? Kiderült esetleg mi okozta?
2020. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
Mi a helyzet? Nem vagy terhes?
2020. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!