Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok rendben lelkileg,...

Nem vagyok rendben lelkileg, depressziósnak érzem magam, minden nap szarul érzem magam, hogyan törjek ki?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok és semmit nem tudok magammal kezdeni, elhatározok valamit de megtorpanok, szétszórt vagyok. Napközben csak bambulok magam elé és gondolkozok az életemen, rágódok a múlton, hogy milyen szerencsétlen voltam, a középiskolás éveimen, családi dolgaimon. Világosan látom a problémáimat, hogy min kéne változtatnom, de a szorongás és az aggodalmaskodás nem engedi.

A legrosszabb az amikor visszagondolok a régi dolgokra és felnőtt fejjel látom hogy milyen is voltam. Iskolás éveimben mindig a legrosszabb társaságokat, embereket fogtam ki és a megfelelési kényszerem miatt áldozat voltam.

A családtagjaimmal bunkó és elutasító vagyok, nem beszélek velük eleget, visszahúzodok a szobámba, flegma vagyok, őket is hibáztatom:( és általában este kijönnek az érzelmek, hogy én mennyire bunkó voltam, pedig nem bántó szándékkal fordultak hozzám.

Nagyon érzékenyen érint minden, egy apró viccet bántásnak veszek.

A gép előtt ülök és képes vagyok egész nap játszani, filmet nézni, mást nem is nagyon csinálok.

Képes vagyok elsírni magam egy zeneszámon.

Éjszaka késleltetem az elalvást úgy hajnali 3ig, hogy húzzam az időt és később kezdődjön a holnap.

Előfordul, hogy reggel 1-2 feles whyskivel indítok úgy könnyebb.

Nem tudom hogy mihez fogok magammal kezdeni később sötétnek látok mindent.

Van itt esetleg egy pszichológus?


2016. máj. 8. 22:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Van hogy napokig nem fürdök, elhanyagolom magam
2016. máj. 8. 22:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Személyesen keressél egy szakembert, pszichológust.
2016. máj. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nyilván párszáz km-re vagyunk egymástól, jól kijönnénk. :D Ugyanis én is ezt teszem, csak nekem van egy elviselhetetlen anyám és apám (ő azért nem annyira durva). Nem értem, ki a fene találta ki, vagy egyáltalán, mi ez az inner kényszer, hogy okvetlenül szeressük a szüleinket. Pl. az én anyámnak egy hiba voltam az életébe, legalábbis ő szerinte, és máig pasizik, bulizgat, szereti a csajos dolgokat, ezt követően haragszik rám, amiért én ezt a példát nem követem, és nem is igazán van tervemben. Többnyire feketében járok, nem szeretnék látható, feltűnő lenni a többségnek... Gyűlöl. Attól függetlenül, hogy ételt és meleg (voltaképpen hideg-rideg) otthont biztosított nekem 19 évig, nem érzek semmilyen kötődést iránta, és a legrosszabb érv, amivel a többség jönne az az, hogy "jaj, DE mégis az anyád." Oké, és most mi van? Tény, hogy kéretlenül a világra b+ ott, ettől még nem az anyám, ha lelki szinten nem közelítünk. Szóval ennyit a szülőkről, manapság már talán a normális szülők luxust jelentenek. Na mindegy. Én is bunkó vagyok, vagy talán a lazaságom a nihilizmushoz kapcsolódik. Lehet, nincs sok értelme az életünknek, minden öröm is csak a hormonok játéka, biológiai anyagok vagyunk, akik szétfoszlanak haláluk után, ezért tökéletesen szabadnak érzem magam, az éjszakai fentlét pedig némi alkotói ihletet is önt belém (pl. szétírom neked, a dögunalmas érdektelen véleményem), ha egyáltalán elolvastad idáig, mert eléggé negatívnak tűnök, ami általában visszataszító, de hát, ez van.

Régen pánikbeteg voltam, mert túlizgultam mindent, mindenkinek megszerettem volna felelni, viszont a cigaretta, a bor, a filmek, az elmélkedések, mindez a magánnyal végigkísérve megmutatták, hogy lehetünk depressziósak pánik nélkül is. Bár szerintem ennek a lehangoltságnak a legfőbb oka az, hogy nem találtuk meg azt a tevékenységet, amire úgy nagyon vágyunk. Én már részben megleltem, de az az érdeklődési körömnek felel meg.

Lehet tenned kellene olyan dolgokat, amiket még idáig soha nem tettél. Nemhogy szaors életbölcsességnek fog tűnni, aminek szintén nincs (nem csak sok, hanem határozottan semmi) értelme, de elemezd az embereket magad körül, csessz a világra, mert itt minden hazugság minden téren, élj magadért és ne félj attól, hogy önző vagy. Így olyan embereket szűrsz ki, akik alapból elveszik a teret a hozzádvaló emberektől. Idővel a környezetedbe csak azokat a "bizonyos kategória"ban szereplő embereket fogod beengedni, akik hatást gyakorolnak rád, vagy valóban barátoknak hívhatsz.

Ami a pszichológust illeti... Ha magad nem érdeklődsz a téma iránt, akkor talán segíthet. Ha ismered Freudot, Rogerst, és a többi pszichoanalitikus egyént, akkor túl gyengének fog tűnni a pszichológusod. Úgy fogod érezni, hogy számodra túl gyenge. De nem hiába. Az érdekes személyiség is luxusnak tekintendő manapság. Lehet mindez marhaság...a te részedről, de hátha. Ajánlom a Melankólia c. filmet Triertől, lehet tetszene, érdekes szimbolikája van.

2016. máj. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!