Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van valaki itt, aki gyógyszerm...

Van valaki itt, aki gyógyszermentesen él?

Figyelt kérdés
Szeretném megváltoztatni az életemet azáltal, hogy kizárok mindenfajta gyógyszert. Egy rossz tapasztalat alapján teljesen elriadok mindenfajta gyógyszertől, lassan már fóbiám lesz tőle, viszont kellenek alternatívák, mert elég gyengécske immunrendszerem van. Gyógynövények és egyéb házi módokra gondoltam, de felmerült bennem a kérdés, hogy van-e valaki, aki egyáltalán nem használ semmiféle gyógyszert. Én nem tartom nehéznek megvalósítani, de érdekelne más véleménye is.
2020. dec. 27. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem élek teljesen gyógyszermentesen de nagyon aktívan odafigyelek rá hogy elkerüljem a gyógyszert. Például amikor megfájdul a fejem vagy a hasam amikor megvan akkor a barátaim/rokonok egyből, gondolkodás nélkül adják a gyógyszert. Sosem fogadom el.

Akkor szedek csak gyógyszert amikor valami nagyon komoly egészségügyi gond miatt antibiotikumot ír fel az orvos.

2020. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én (65/N) több éve nem használok semmiféle gyógyszert, de ez nem tudatos döntés volt, hanem amióta megfelelö életmódra váltottam, egyszerüen nincs szükségem rá, még csak náthás sem voltam azóta.

A gyógyszerek nem tudják a rossz táplálozást, életmódot rendbehozni, csak az ezek miatt kialakult tüneteket próbálják csökkenteni.

2020. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok: kisebb bajokra pl fejfájás tudsz gyógynövényes teát inni. A DM ben remek gyógynövényes szektor van
2020. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedek gyógyszert.

Immunrendszer erősítésére,a helyes táplálkozás és séta a friss levegőn.Elegendő alvás.

Ezek egyszerű, könnyen véghezvihető változtatások.

Télen+D vitamin.

2020. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Amióta szabadúszóként dolgozom, nem használok gyógyszereket, mert simán megtehetem, hogy munka helyett kipihenem magam, ha épp nem vagyok jól. Alkalmazottként viszont nem mindenki teheti ezt meg. Ott bármennyire is beteg vagy, teljesíteni, hajtani kell, különben kirúgnak, és ha épp nem vagy jól, muszáj valami gyorsan ható szintetikus dolgot bevenni, nem várhatod meg, amíg magadtól jobban leszel.
2020. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

En 32 evig ilyen voltam. Fajdalomcsillapitot nem szedtem, fejfajaskor oklendeztem, hanytam a kintol. Menstruaciokor nemcsak otthon kellett maradnom, de pokol volt. Igen, ittam gyogyteakat, massziroztam a talpamon a reflexzonakat, mantraztam.

Aztan 32 evesen be mertem venni egy Nurofent. Ha tudtam volna elobb! 15 eve szedek gyogyszert, mikor szukseg van ra. Sajnalom, akik elmeletek miatt foloslegesen szenvednek.

2020. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5/ ez egy régi rossz beidegződés, hogy nem maradhat otthon aki beteg.Elmegy dolgozni anélkül, hogy normálisan meg gyógyulna.Ez kb 1 hét kiesés lenne.Inkább ott húzza a belét.Egyre több és több baja lesz.Saját magát tönkre téve.Szedi a tüneti szereket de attól még nem lesz egészséges.
2020. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. nem szoktam gyógyszert szedni, de nem is voltam igazán beteg évek óta. Felfázásra tőzegáfonya levet iszom, hasfájásra pálinkát, lábgörcsre magnéziumot, idegességre citromfű-orbáncfű teát, ha szükséges. Az összes betegség, ami előjön nálam, pszichés eredetű, azt tapasztaltam. Így az a legfontosabb, hogy a kapcsolataim, életritmusom, amennyire lehet, kiegyensúlyozott legyen. Meg kell találni azokat a dolgokat, amelyekre jól reagálsz különböző lelkiállapotokban. Én pl. feszültséglevezetésképp szeretek horrorfilmeket nézni, ha kedvetlen vagyok, futok vagy táncolok zenére, és szükségem van sok érintésre is.


Ha van valamilyen konkrét probléma, pl. magas vérnyomás, és gyógyszert szedsz rá, esetleg próbálkozhatsz csökkenteni az adagot, mellette fokhagyma-galagonya-fagyöngy kapszulát szedni. Nekem még egy sima fokhagymás pirítós is nagyon leviszi.


Ingadozó vércukorra a rendszeres táplálkozás, lassú felszívódású szénhidrátok a jók, krómmal kombinálva, magas vércukorra jó a berkenyelé és az algák.


Immunerősítésre találsz temérdek készítményt, minél természetesebb, annál jobb, lehetőleg azokat preferáld, amik nincsenek nagyon feldolgozva, pl. méhpempő, virágpor, goji gyümölcslé, de influenza szezonban érdemes otthon készíteni gyömbér italt: víz, gyömbér, méz, citromlé összekeverésével. Nem kell melegíteni, csak összerázod a lereszelt gyömbért a többivel.


Emésztőrendszerre, puffadásra is jó ez a keverék az almaecet, illetve a keserű gyógynövények mellett. Hasmenésre nincs igazi gyógyír, azt meg kell várni, hogy elmúljon, mindenképp ki kell jönnie, és pótolni kell a folyadékot, elektrolitokat erre a célra gyártott elekrtolit porral.


Hányingerre nekem a cukormentes kóla vált be a legjobban.


Ízületi problémák, hátfájás esetén zöldkagyló-kurkuma készítményekkel lehet próbálkozni, de ha pl. túlsúly okozza, vagy rossz tartás, akkor a kíméletes torna a legfontosabb, pl úszás, dinamikus jóga, megfelelő lábbeli, talpbetét.


Ezeken kívül az ízületeket, kötőszövetet, bőrt védi a kollagén.


Sok színes zöldség-gyümölcs fogyasztása javasolt, jó minőségű fehérje, sok hal az omega zsírsavak miatt, az kell az agyműködéshez, az ereknek, és gyulladáscsökkentő hatású is.


Természetesen javasolt elhagyni a cigit, kávét, mert gyomorégést okozhatnak és nagyon lecsökkentik a vitaminszintet, a tápanyagok felszívódását.


Mielőtt bármilyen készítmény alkalmazásába belekezdünk egy összetett betegség esetén, kérjük ki legalább a gyártó véleményét. Orvosa válogatja, hogy komolyan veszik-e ezek hatásait, hogy jónak tartják-e őket, vagy kifejezetten ellenjavalltnak. Érdemes őket is megkérdezni, előfordulhat egy vérképőszervi rendellenesség esetén pl., hogy nem ajánlott egy élelmiszert minden nap fogyasztani, mondjuk ha sok a hemoglobin, akkor szőlőmagot és piros gyümölcsleveket vagy céklát (holott ezeket rákellenes szereknek tartják a természetgyógyászatban). Szóval tényleg nem mindegy, mit szedünk be.

2020. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
7, ez így van, de sajnos a legtöbb munkaadót nem érdekli. Engem influenza miatt rúgtak ki az első munkahelyemről, mert otthon merészeltem maradni lázasan 4 napig. Akkor még nem tudtam, hogy úgy működik a munkapiac, hogy ha megbetegszel, keresnek helyetted valaki egészségeset és mehetsz, amerre látsz. A következőnél már tanultam belőle, ott betegen is mindig bejártam, gyógyszereztem magam, de sajnos nálam sok alapvető gyógyszer látványos mellékhatásokat okoz, pl. egy egyszerű fájdalomcsillapítótól hullafáradt vagyok és nehezen tudok koncentrálni, és mivel a két bölcsődés kisgyerekem mellett gyakran elkaptam mindenfélét, nem akartam ennek hosszú távon kitenni a szervezetemet. Ezért döntöttem úgy, hogy nem leszek többé alkalmazott, és saját vállalkozásba kezdtem. Azóta mindig otthon tudok maradni, ha beteg vagyok, és nem kellenek erős gyógyszerek.
2020. dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes minden vélemény, és adtatok sok jó tanácsot is. Nálam pont az a baj, hogy pl az antibiotikumoktól rettegek, és ha kell, akkor se veszem be, sajnos emiatt elhúzódik egy betegség, ezek miatt szeretnék természetesebb gyógymódot, vagy megelőzést találni. :)
2020. dec. 27. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!