Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mért van az, hogy akik nem...

Mért van az, hogy akik nem hisznek a homeopátiában, azok lenézik azt akinek viszont hatott?

Figyelt kérdés
Én asztmás voltam, meggyógyultam. Allergiás voltam, meggyógyultam. Covidból kigyógyultam 4-5 nap alatt. Jó, lehet, hogy placebo, de akkor is MIÉRT KELL AZ ILYET HÜLYÉNEK NÉZNI??

2022. máj. 3. 22:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező! Ne foglalkozz vele, mit gondolnak vagy nem gondolnak egyesek. Úgyis csak az a lényeg, hogy hat a homeopátiás szer, vagy sem. Ha hat, akkor teljesen mindegy, hogy placebo hatásról van szó vagy sem.

Sőt, az még jobb, ha placebo alapon működik, és valójában víz, mert akkor úgy gyógyultál meg, hogy nem mérgezted magad kémiai szerekkel!

2022. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

9

"Placebo hatás csak akkor van, ha az illető elhiszi, hogy a cucc hatni fog."

Nem, a placebo hatás akkor is felléphet, ha tudod, hogy placebo.

A placeboról nagyon keveset tud a tudomány, csak azt tudja, hogy létezik. Lehetnél szerényebb, mert nagyon sok betegséggel, fájdalommal kapcsolatban tehetetlen az orvostudomány. Sok orvos maga is arra a következtetésre jut, hogy ha a homeopátia / C vitamin / akupunktúra mégis enyhíti, akkor ő nem áll az útjába. Sőt, ha már placebo, akkor a homeopátia a legbiztonságosabb, mert abban tényleg nincs semmi, és nem tekergetik a nyakad, nem szurkálják a bőröd stb.

Nyugaton van olyan, hogy alvászavarra adnak placebot, elmondják előtte, hogy placebo, de azt is, hogy a placebo sok embernél hat. Ha attól aludni fog és nem kell altatót írni, az kinek rossz és ki a "nagyon hülye"?

2022. máj. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
Ennek az eredményessége szórványos és valószínűleg ideiglenes, a tudományosan értékelhető szintet nem éri el. És természetesen messze nem a legbiztonságosabb, hiszen a betegséget okilag nem kezelik, csak pszichés humbug van.
2022. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
35%

Sok betegségnek nincs is más oka, csak pszichés. Vagy egyszeri akut eset, mint egy időjárásváltozás okozta fejfájás. Vagy krónikus, amivel nem tud mit kezdeni az orvostudomány, és a homeopátia az adott beteg életminőségét mégis javítja. Még, ha csak placebo alapon is.

Az egyént pedig nem érdekli, hogy a többségnél beválik-e, vagy bizonyított-e tudományos alapon, hanem egyedül az érdekli, hogy nála hat-e.

Amúgy meg, nyilván nem vakbélgyulladást kezelnek homeopátiával, meg combnyaktörést.

Megvan a maga helye a homeopátiának is, nem véletlen, hogy orvosok, gyógyszerészek is alkalmazzák adott esetben.

Az ellenzői leginkább csak elvi okokból ellenzik, mert nem hajlandók nyitottak lenni.

Én nem állítom, hogy biztosan működik, de nem vagyok teljesen elutasító sem.

2022. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%

Hát, nem soknak, legfeljebb akad olyan is. Egy egyszeri, alkalmi felhasználáskor is vagy működik vagy nem, de egyszeri esetben egy szem gyógyszer bevételének semmi kára nincs, és sokkal valószínűbb hogy eredményes.

Orvosok, gyógyszerészek remélhetőleg csak igen kis számban használják, minden szakmában vannak elhajlások, vannak Gődények.

Nem elvi okokból ellenzik hivatalosan, hanem nagyon is gyakorlati okokból, méghozzá, hogy számokkal, kutatási eredményekkel nem támasztható alá a tudományos kritériumnak megfelelő arányú hatékonyság. Csak vak tyúk is talál szemet arányban működik.

2022. máj. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Kései Sirató ***** válasza:
61%
Semmit sem ér. Annyi , mint halottnak a csók. Nulla.
2022. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%

Covidosak voltunk tavaly februárban.

Köptetőt akartunk venni. Erre Stodal-t ajánlott a patikus. Több ezer forint volt. A patika ajtaján kilépve láttam, hogy rá van írva, hogy homeopátiás szer.

Semmit sem használt.

Ittunk egy finom kis szirupot több ezerért.

2022. máj. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
32%
Nekem meg az aceticisztein nem használt. Pedig az gyógyszer.
2022. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%

Egy homeopátiás szer nem tud hatni, mert cukortabletta, nincsen benne hatóanyag, átverés.


Lehetsz spontán jobban (akár átmenetileg is) és létezik placebohatás is.

2022. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

17

raadasul a Stodal nem kopteto, hanem kohogescsillapito "hatasu"

2022. máj. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!