Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mért van az, hogy akik nem...

Mért van az, hogy akik nem hisznek a homeopátiában, azok lenézik azt akinek viszont hatott?

Figyelt kérdés
Én asztmás voltam, meggyógyultam. Allergiás voltam, meggyógyultam. Covidból kigyógyultam 4-5 nap alatt. Jó, lehet, hogy placebo, de akkor is MIÉRT KELL AZ ILYET HÜLYÉNEK NÉZNI??

2022. máj. 3. 22:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
18%
itt is sok az intoleráns ember, aki nem tudja elfogadni a magáétól eltérő véleményt
2022. máj. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézem le. Csak még mindig traumatizálva vagyok. Nagyon hittem benne, nagyon sokat olvastam róla, nagyon jónak gondoltam az alapelveket. Elmentem HÁROM nagyon jó nevű hpátiás orvoshoz és szorgosan szedegettem a tablettákat. Azért kellett háromhoz menni, mert furcsa módon nem használt az első, nem használt a második, aztán nem használta a harmadik, de nem akartam feladni! Végül feladtam. És akkor akadtam a neten egy angol könyvre, amit egy 30 évig hpátiával foglalkozó ORVOS írt. Angliában praktizált. És mindig csodálkozott, hogy mintha nem működne. Végül megírta ezt a könyvet és mindent leírt: a kezdeteket, az alapokat, az előállítási módokat, az adagolást, a különböző iskolákat, stb. És arra jutott, hogy a hpátia nem működik. Hahnemann idejében azért volt olyan népszerű és hiánypótló, mert akkor vagy eret vágtak vagy köpölyöztek vagy beadtak vmi szert, amibe vagy beledöglöttél, vagy nem. Az ő "szelid gyógymódjával" legalább nem haltak meg magától a gyógyszertől az emberek. És hát nyilván placebo hatással működött sokaknál (hiszen már annak örültek, hogy nem haltak bele a kezelésbe) és így elterjedhetett.
2022. máj. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
#20 se nem csillapított, se nem köptetett. Semmi.
2022. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
18%
A 21-est lepontozók tökéletesen bebizonyították a 21-es állítását!
2022. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

23

Jaj, en nem azt mondtam, hogy csillapitasra jo lett volna! :-D

Csak hogy a patikus is egy nagyokos volt, hogy olyannak javasolta, aki koptetot kert.

2022. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
17%
Régen láttam egy dokumentum filmet, ahol hasonlót tárgyaltak, szó volt a homeopátiáról is, és ott az hangzott el, hogy majd ha a qvantum fizika tovább fejlődik akkor a homeopátia is közérthetőbb lesz, mert tudjuk, hogy minden rezgés, minden belső szervnek is van rezgése, valami ilyesmi.
2022. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
61%

13


"Ennek az eredményessége szórványos és valószínűleg ideiglenes, a tudományosan értékelhető szintet nem éri el."


Dehogyisnem ertekelheto tudomanyosan. A placebo hatasnal valoszinuleg nem eredmenyesebb, de a placebo hatas ertekelheto, hiszen ezert kell az uj gyogyszerekrol bebizonyitani, hogy jobban hat, mint a placebo. Nem szorvanyos.


Arrol van szo, hogy kit mi erdekel. Ha valaki tudomanyos kutato, akkor annak tudnia kell, hogy van-e a viznek memoriaja, van-e az egesznek alapja stb., mert az elegge megvaltoztatna a vilag megismeresenek a folyamatat. Akkor neki lenyeges kimondani, hogy placebo, es ne kutasson ebben az iranyban tovabb.

De ha valaki beteg vagy orvos, akkor az erdekli, hogy a betegseg elmulik vagy nem. Es ha a placebotol / homeopatiatol elmulik, akkor miert ne. Ha egyebkent orvos kezeben van a dolog, es nem rakot kezelnek vele, vagy nem mondjak, hogy "az asztmagyogyszeredet ne hasznald a homeopatiaval egyutt", hanem mellette, akkor nem veszelyes.

Egy csomo dologrol, terdmutettol kezdve antidepresszansokig derul ki , hogy erre vagy arra csak placebo hatasa van (mondjuk enyhe depresszional). Akkor minek az a tucatnyi kockazat es gyogyszer-mellekhatas, mutetrol nem is beszelve, ha cukortablettaval is UGYANUGY elmulna, es el is mulik?

Ez a homeopatias szkepticizmus a 2000-es evekben volt nagy szam pl. Angliaban, de hamar elkezdtek megkerdojelezni a muveloi, hogy jo-e ez a fajta "ismeretterjesztes", amit csinalnak, hiszen egy csomo embert megfosztanak attol, amitol jobban lesz, amikor az orvostudomany mar tehetetlen.

2022. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!