Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 15 vagyok. Az orvos azt...

15 vagyok. Az orvos azt akarja hogy szedesse ki anyám a mandulámat, mert évente 3x begyullad. Viszont én nem akarom, és nem engedem. Megtehetik hogy erőszakot alkalmaznak?

Figyelt kérdés

Anyám azt mondja erről ő dönt nem én, és ő ki akarja szedetni, de ez az én testem...

Van egy természet gyógyász ismerősöm, ő 30 éves, és az internetről ismertem meg. Ő szerinte nincs semmi baja a mandulámnak, és szerintem sem, csak sokkal több vitamint kellene ennem, és gyógyteákat, meg persze vigyázni.

Szal az lenne a kérdésem, alkalmazhatnak e erőszakot, ha én nem akarom, mert ha igen, akkor felkészülök rá. 5 évet boxoltam , a padlót is feltörlöm a dokival ha kell.


15/f



2012. ápr. 5. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
Istenem de jókat nevetek, köszönöm a kioktatást, kedves vagy.
2012. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:
köszönöm. ti viszont primitívek vagytok. és rendkívül szűk látókörűek. sőt, ami nem egyezik az általatok megtapasztalt/tanultakkal, azokat elvetitek, nem , nem is csak elvetitek, hanem aki mást állít, akik, jobban mondva, azokat elítélitek, hülyének tituláljátok.... gratulálok, igazi EMBERI magatartás:) Mindig így volt. ez az utószavam, leléptem.
2012. ápr. 5. 21:40
 63/73 anonim ***** válasza:

Miért vagy vegetáriánus amúgy? Én is az vagyok, viszont belátom, hogy szüksége van az embernek húsra is, ezért néha meg szoktam enni egy kis húst. Amúgy én azért vagyok mert nem szeretem és kész. Valahogy nem megy.


Másrészt. Ne haragudj de látszik, hogy csak egy félős kisfiú vagy, akit úgy vezetnek meg ahogyan akarnak. Figyelj az, hogy évente 3x begyullad nem normális. Nekem is volt ilyen amikor kiszedték, kicsi voltam kész. Nem származott belőlem semmi gondom sem, nem volt utána semmi bajom sem. Nem értem neked akkor mi ezzel a bajod. Miért nem gondolkoztál eddig a több vitaminon meg ezen? Amúgy meg szerinted normális ha valaki ezeken él? Csak mert képzeld én évente 1 szem gyógyszert sem szedek be, csak ha nagyon muszáj. Most akkor melyik a jobb? Folyamatosan vitaminnal bombázni mindened (tönkre is teheted a vesédet) vagy nem?


Ne báránykázz meg birkázz össze-vissza, mert amiket linkelsz ráadásul semmilyen alapon nem fekvő oldalak sem. Tanulj még egy kicsit meg legyél érettebb aztán bizonygass valamit. De úgy, hogy te magad utánajártál kutattál nem ideraksz két linket. Ez kb. olyan mint amikor valaki a magyar nyelv eredetéről nyilatkozik és azt mondja, hogy egyértelmű, hogy török eredetű mert mennyire hasonlít közben meg elfelejti, hogy igen ám de a török itt kempingezett jó pár éven át.

2012. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
Mellesleg van egy olyan csodás dolog, hogy evolúció. Nyilván az emberek bélrendszere sem mindig így nézett ki, illetve azért elég sok változáson mentünk keresztül mire ide eljutottunk :)
2012. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
De várj kerestem neked linket, hogy majd meg tudd cáfolni még azt is [link] tessék itt a hiteles forrás, az előző voltam :):D
2012. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim válasza:
Eléggé éretlen 15 éves lehetsz, ha ilyenekben szándékozol kiélni magad. Odaállsz az orvos elé határozottan h nem, nem fogod hagyni, röhögés, idegeskedés nélkül, szoval határozottan, és akkor anyád se tud mit csinálni.
2012. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
50%

"ti viszont primitívek vagytok. és rendkívül szűk látókörűek. sőt, ami nem egyezik az általatok megtapasztalt/tanultakkal, azokat elvetitek, nem , nem is csak elvetitek, hanem aki mást állít, akik, jobban mondva, azokat elítélitek, hülyének tituláljátok.... gratulálok, igazi EMBERI magatartás:) "


Nem gondolod, hogy ezt pont TE csinálod?:DDDD Nevetséges vagy.

2012. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 A kérdező kommentje:
Nah, pénteken voltam orrfülgégészeten anyukámmal. És amikor megkérdezte a doktor mikor írjon ki műtétre, közöltem vele, normális hangon, hogy én nem fogom hagyni hogy egy újjal is hozzám nyúljanak, ha kell megvédem magamat, erre a doktor elmosolyodott, anyámra nézett és közölte, hogy így nem tud elvállalni, és mennyünk haza beszéljük ezt meg. anyukám erősködött, hogy de akkor is adjon időpontot, de nem adott. anyám nem szól hozzám azóta. én sem hozzá. de leszarom. megmarad a mandulám. mellesleg már majdnem teljesen felépültem. majd vacsoránál megpróbálok anyukámmal kibékülni. elvégre húsvét van, nem? :)
2012. ápr. 9. 16:50
 69/73 anonim ***** válasza:
46%

Nem olvastam végig a kommenteket, de határozott véleményem van erről. Laikus vagyok, és fiatal. De a nem biosz szakot végző laikus fiatalok között állítom, az átlagosnál többet tudok az emberi szervezetről, mert érdekel, utánaolvasok, végiggondolom a dolgokat, a reklámokat meg minimum 95%-ban hazugságnak tartom.


Véleményem szerint a nyugati orvoslás túlságosan gyógyszercentrikus. Mindenre pirula. A piruláknak vannak veszélyeik, amivel nem törődnek, ugyanakkor ha egy alternatív gyógymódnak van egy kis veszélye is, rögtön tiltanak tőle.

Sok pénzbe és utánajárásba - vagy könyvek, magazinok, internet féligaz információinak olvasásába - kerül, ha alternatív(abb) módon is tenni akarsz magadért. Értem ezalatt, duzzadt orrnyálkahártyára felírják a szteroidos orrsprét, savtúltermelődésre a savlekötőt, magas koleszterinszintre a koleszterinszint-csökkentőt, stb. Azt már nem veszik figyelembe, mi miatt alakult ki a baj: stressz, helytelen táplálkozás - pl. kevesebb szénhidrátot kellene enni, stb... Tisztelet a kivételnek! És ha érdekel, bajodra milyen mozgásforma, étrend, stb. kell, vagy mivel egészítheted ki, vagy enyhe tünetek esetén válthatod ki a gyógyszeres kezelést, menj szakemberhez!

Ehhez a mentalitáshoz nagyon jó partnerek a betegek. A beteg szeretné csupán pirulával lerendezni a dolgot, de gyorsan! Jó példa erre az egyszerű megfázás. Az emberek azt hiszik, Neo Citránnal meg Coldrex-szel le van rendezve. Hát, valamennyit tényleg tesznek valamit a szervezetükért ezekkel, a placebohatás miatt. De igazából kellene az a napi plusz 10-20 perc, amíg infralámpáznának, gőzölnének, gyógyteát főznének. De neeem, erre az emberek lusták.



Szóval nem vagyok bigott gyógyszeripar-követő, sőt, nagyobb részben ellenzem tevékenységét!! (Egyébként több ellentmondás is van a nyugati orvoslásban, illetve sok dologban azért nem hisznek, mert még nem bizonyították. Na de kérdem: miért kell mindent laboratóriumban bizonyítani? Egy kisebb kór esetén miért nem jó a nem bizonyított, de sokaknál bevált természetes gyógymód??)


DE !!!


Mégis a nyugati orvoslás az, amely - ha sokszor nem is egészségesen, de - életben tartja az embereket. Lecsökkentette a halálozást, mint csecsemőhalandóság, gyermekhalandóság; kiirtotta a nagy járványokat, melyektől a fejlett országokban egyáltalán nem kell félnünk; és évtizedekig életben tart nagybeteg embereket.

Mégis tudnak valamit!

Ráadásul... igen, a magyar orvosok túlterheltek, nyugati társaiknál - idő- és pénzhiány miatt - alulképzettebbek; De mégis embereket gyógyítani akaró, elhivatott ember a zömük azért mégis!


A mandulád, ha ilyen sokszor begyullad, akkor gyulladt gócot alkot a szervezetedben. Emiatt visszatérő fertőzések jelentkeznek - végülis az évente háromszori mandulagyulladás már az -, de komolyabb következmények is lehetnek, melyeket már láttam, hogy írtak előttem.


Nekem pici koromban volt góc a szervezetemben, részben a manduláim, részben azt hiszem máshol is. Hát, súlyos afta-fertőzésem volt, nem tudtam enni - emiatt kerültem kórházba -, emellett sok-sok fertőzés...

Kivették a mandulámat. Nem azt mondom, hogy nincs káros következménye, mert sok kutatás többféle következményt is kimutatott. Mégis örülök, hogy nincs mandulám. Egy góclehetőséggel kevesebb. Van olyan év, mikor nem vagyok megfázva; de ha meg is fázom, nem kell tartanom, hogy egyszercsak bedurran a torkomon két valami, ami miatt nehezen fogok nyelni, lázam lesz és szenvedni fogok.

Igen, a mandula helyett a torok begyulladhat. De nem feltétlen. Nekem például nem nagyon szokott torokgyulladásom lenni, kivétel a pár napos torokfájás megfázás előtt, de az szerintem nem a köznapi értelemben vett "torokgyulladás".


Az immunerősítős pedig a hétköznapi értelmezés és megfogalmazás szerint, a közismert módon majdnem 100%-ig egy KACSA!!

Mára szerintem teljesen tönkretettük az immunrendszerünket azzal, hogy elvettük a munkáját, helyette adtunk neki rengeteg féle műanyagot, stresszt. Ráadásul sokunkat nem szoptattak, ez is nagy hátrány.

Többek között ezek miatt növekszik az immunbetegek száma. Sok-sok allergiás beteg, autoimmun beteg... Ezek a betegségek az immunrendszer túlműködésének következményei. A stressztől, depressziótól is bizonyos értelemben túlműködik az immunrendszer (mialatt a betegségektől kevésbé véd meg), ez is hozzájárul a szív-érrendszeri megbetegedések kialakulásához.

Szóval nem hinném, hogy stimulálni, fokozni kellene a védekezőrendszer működését, mert azzal semmi jót nem teszünk magunknak. De stimulálni nem is nagyon lehet...

Amire azt mondják, immunerősítő, vagy nincs ilyen hatása, vagy inkább optimalizálja a működést. Ez az optimalizálás lehet, hogy pont azt jelenti, hogy csökken az immunrendszer aktivitása, mivel megnő olyan sejtek száma, amelyek szabályozzák az immunválaszt, és vissza fognak venni belőle...

Az immunrendszernek egyébként leginkább "lelki úton" lehet jót tenni, nagyon hat rá a lelkiállapot. Másrészről befolyásolja a genetika - az is nagyon nagyban - és az életmód.



De olyat senki ne várjon, hogy majd segíti az immunrendszerét, és attól kimarad a járványokból.

Azt főleg ne, hogy ki fog gyógyulni a krónikus mandulagyulladásból, illetve, hogy megoldódik minden gondja a mandulái körül....



Szóval, hajrá, túl leszel a műtéten!!!



Egy laikus, de segíteni, a dolgokat tisztázni szándékozó

19/L

2012. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:
szia, köszi a segítséget, de remélem elolvastad az utolsó kommentemet is. nem lesz kivéve:) amúgy nem, értek egyet mindennel abból amit itt leírtál, de örülök hogy írtál. szia.
2012. ápr. 10. 23:16
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!