Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 15 vagyok. Az orvos azt...

15 vagyok. Az orvos azt akarja hogy szedesse ki anyám a mandulámat, mert évente 3x begyullad. Viszont én nem akarom, és nem engedem. Megtehetik hogy erőszakot alkalmaznak?

Figyelt kérdés

Anyám azt mondja erről ő dönt nem én, és ő ki akarja szedetni, de ez az én testem...

Van egy természet gyógyász ismerősöm, ő 30 éves, és az internetről ismertem meg. Ő szerinte nincs semmi baja a mandulámnak, és szerintem sem, csak sokkal több vitamint kellene ennem, és gyógyteákat, meg persze vigyázni.

Szal az lenne a kérdésem, alkalmazhatnak e erőszakot, ha én nem akarom, mert ha igen, akkor felkészülök rá. 5 évet boxoltam , a padlót is feltörlöm a dokival ha kell.


15/f



2012. ápr. 5. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:

A mandulák feladata


Valószínűleg nincs olyan ember a földön, aki ne hallott volna már a mandulákról. Azt azonban kevesen tudják, hogy valójában, miért is vannak? Mi a szerepük? És miért kell egyes embereknél eltávolítani? Nos, most ezekre a kérdésekre próbálunk meg választ adni. A mandulák a torok hátsó részén találhatóak. A torkunk mindkét oldalán fellelhetőek, szerepük pedig a fertőzések elleni küzdelemben van.


Mandulagyulladás esetén a mandulát vírusos vagy bakteriális fertőzés támadja meg. A mandulák pirosak és duzzadtak lesznek, fehér és sárga váladék képződik felületükön. A mandulagyulladás járhat még: torokfájással

fájdalommal nyelés közben

lázzal

reszelős hanggal

és nyirokcsomó duzzanattal a nyakon

Mi az a torokmandula-műtét?


A torokmandula-műtét azt jelenti, hogy a torokmandulákat sebészeti beavatkozás során eltávolítják. Az antibiotikumos kezelés sikerének köszönhetően ma már nem a mandula-eltávolítás a leggyakoribb orvoslási módszere a mandulagyulladásnak. A megnagyobbodott mandulák gyógyszeres kezelés hatására idővel visszaállnak normál méretükre.



100szónak is egy a vége, nem játék amit művelsz, ne legyél nagyra magaddal és hallgass anyádra !!!!!!!!!!

2012. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim ***** válasza:
Nekem kivették a mandulámat, nagyon féltem, de semmi nem volt( nem éreztem semmit, mert altatásban voltam és akkor nem tudtam semmiről) És szerintem, nem kell kivenni, mert simán begyulladhat.
2012. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a sok kommentet, de az lejött kedves kérdező, hogy igen nagy arccal rendelkezel. Ne akarj okosabb lenni az orvosoknál. Amikor én kb. 10 éves voltam nekem is évente 3x volt mandulagyulladásom. Akkor nem vették ki, de ahogy nőttem egyre többször volt. Mire 13 lettem, eljutottam odáig, hogy egy egész hónapig, végig bevolt gyulladva. Igen. NÉGY HÉT!!! Tüszős gyulladás.. Gondolhatod mekkora élmény volt. Rá két hónapra ki is vették. És tudod mit? Tiszta genny volt az egész. Szörnyen tönkrement. Azóta semmi bajom nincs, még torokgyulladásom se volt. Ha most nem veszik ki csak rosszabb lesz, és hidd el, idősebb korban mégrosszabb a műtét. Ha meg itt játszod a keménylegényt, aki egy balegyenessel kiüti az egész kórházat, akkor nem értem miért parázol egy ilyen semmi műtéttől...-.- Pokolian tud fájni az hétszentség, de nem halsz bele...
2012. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!