Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha népszavazás lenne a homeopá...

Tgt kérdése:

Ha népszavazás lenne a homeopátiáról, te hogyan szavaznál?

Figyelt kérdés

"Egyetért-e ön azzal, hogy a tudomány által igazolt gyógyhatással nem rendelkező homeopátiás készítményeket ne lehessen gyógyszerként, gyógyhatású szerként reklámozni és forgalmazni?"


[link]



2017. aug. 20. 11:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
38%
Annak az állatnak se a homeobogyó segített, elmúlt magától a probléma. Én már 10-12 évesen is gyanúsnak találtam ezt a homehókuszpókokat, amikor egy sarlatán ilyesmivel kezelt, ugyanis marékszámra ehettem az állapotom kicsit sem javult, de még mellékhatásokat se tapasztaltam(pedig tényleg marékszámra ettem, mert tetszett az édes íze).
2017. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Mojjo ***** válasza:
26%

@10: állatnál is van placebo effekt. Miért kell olyan témában állításokat tenned, amihez nem értesz?


Ráadásul állatnál és embernél (nálad is) az első lépéd annak a megállapítása, hogy csupán a szer adása után, vagy annak következtében állt be javulás. Az utána és a következtében szétválasztása pedig nem olyan triviális, ahogy Mórick képzeli.

2017. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
80%

Olyan okosak vagytok a tények ismerete hiányában. Képzeljétek, krónikus problémában állt be a javulás, miután más szerek nem segítettek. Állatnál placebo hatás nem hiszem, hogy van attól, hogy ha A bogyót kapja, és az nem hat, majd B bogyóban hisz, és attól javul, egy héten belül. Egy majdnem fél éve fennálló probléma esetén, mikor semmi más nem változott, csak éppen kapta a homeo bogyót. A Traumeelt egyébként, nézzetek utána, kutatások vannak róla, hogy hathat annyira mint az NSAID-ek. Pl. : [link]

De higgyetek, amit akartok, viszont legyetek szívesek ne nyilatkozzatok mások életében történt dolgokról, mintha ott lettetek volna.

2017. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
2017. aug. 25. 19:17
 15/46 anonim ***** válasza:
41%
Haha, biztos hat! De ha neadjisten, mondjuk eltörik a kezed akkor te felkeresnéd a helyi sámánt/vajákosasszony/homeobűvészt, vagy bemenél a kórházba, ahol igazi gyógyszert adnak?
2017. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
2017. aug. 25. 19:18
 17/46 anonim ***** válasza:
95%
Ja és Mojjo: azt írtam, hogy állatnál nincs olyan placebo hatás, mint az embernél, vagyis hit általi = hogy hisz az adott szerben/kezelésben. Nem azt írtam, hogy egyáltalán nem létezik.
2017. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
77%
Nem állok le vitatkozni ezen. :) Aki törött kézzel nem az ambulanciára megy, az hülye. Aki viszont másról ilyet feltételez ismeretlenül, az sem az intelligenciájáról tesz tanúbizonyságot, hanem a rosszhiszeműségéről. :)
2017. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már leírtam a témát taglaló cikkhez, de a következő miatt szavaznék nemmel:


"0) Először is leszögezem, a homeopátiát NEM tartom igaznak. NEM vagyok gyógyszer-, tudomány- stb. ELLENES, amivel ilyenkor általában szoktak jönni az emberek. A homeopátia TUDOMÁNYOS szemszögből nézve bullshit. DE! Ez NEM jelenti azt, hogy minden szemszögből az!


1) Az emberi szervezet rendelkezik bizonyos önfenntartó és önvédelmi mechanizmusokkal. Ezt MINDANNYIUNK (kivéve a gyógyszeripar által teljesen megtévesztettek) tudja: náthára nem szoktunk gyógyszert bevenni. Inkább otthon maradunk (ha meg tudjuk tenni), mézes teát iszunk, pihenünk, alszunk stb. A gyógyulás spontán megtörténik.


2) ÉPP EZÉRT: triviális problémákra nem érdemes gyógyszert szedni, hanem engedni kell a szervezetünket, hogy elvégezze a dolgát.


3) ITT kell behozni a iatrogenika, vagyis az orvos által okozott kár fogalmát. Ma már tudjuk, hogy a penicillin felfedezéséig az orvoslás nagyobb károkat okozott, mint amennyi hasznot hozott. Az orvostudomány innentől kezdve hatalmas lépéseket tett meg jópár ÉLETVESZÉLYES betegség, járvány gyógyításában. De ez NEM jelenti azt, hogy a iatrogenika megszűnt, sőt. (Ezt ugyanis paradox módon növeli a több adat, amihez hozzájutunk.)


4) VAGYIS leszűrhető, hogy gyógyszeres segítséghez akkor érdemes nyúlni, ha nagy a potenciális nyereség, és kicsi a potenciális veszteség. Ilyenek pl. az életveszélyes szituációk, amikor adott esetben akár nagyon spekulatív vagy kis eredménnyel kecsegtető gyógymódokat is érdemes kipróbálni. Hasonló helyzet áll elő akkor, ha a betegség súlyosan korlátozza a normál életvitelben a beteget.


5) A fenti okok miatt tehát kisebb panaszokra nem érdemes általában gyógyszert alkalmazni.


6) ITT jön be a homeopátia szerepe: aki ehhez fordul ÉS a panaszai triviálisak, akkor jobb, ha homeopatákhoz fordul, mert: 1) ez általában ártalmatlan, 2) engedi, hogy a szervezet elvégezze a maga dolgát, ÉS 3) placebohatást is kiválthat. Ezek közül a hagyományos gyógyszeres kezelésre maximum a 3) lehet igaz, az első kettő semmiképpen.


7) AZONBAN ez csak akkor működik, ha ténylegesen ártalmatlan a szer, amit használ,


8) EZÉRT van szükség arra, hogy az ember a homeopátiás cikkeket ellenőrzött körülmények között szedje be, ne a feketepiacról vásároljon.


9) KONKLÚZIÓ: a homeopátiát meg kell hagyni az egészségügy keretein belül, hogy ezen szerek káros mivoltának valószínűsége a lehető legkisebb legyen.


10) Lehet hülyézni a homeopátiát, de inkább ez, minthogy a lakosság 10%-a antidepresszánsokon éljen, mint az USÁ-ban. (Forrás: www.npr.org/sections/health-shots/2011/10/20/141544135/look-around-1-in-10-americans-take-antidepressants)"

2017. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
msfifa2, szóval azt mondod, a homeopátia nem jó semmire, de az emberek hadd szedjék, ha hisznek benne, hadd árulják a patikák, hadd nézzen úgy ki az egész, mintha valódi gyógyszer lenne. Ezt nem érzed becsapásnak?
2017. aug. 25. 20:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!