Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Majdnem elájultam, mitől...

Majdnem elájultam, mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Egy gimnazista lány vagyok az egész úgy történt, hogy a nyaraláson kirándultunk a városban. Kb 35 fok volt eléggé meleg. Aznap ettem rendesen, reggeliztem és még fagyit is ettem a hőség miatt, az ivással sem volt probléma mindig mikor lehetőség volt rá ittam legalább 2-3 deci hideg vizet. Viszonylag árnyékos helyeken is tudtunk menni, nem mindenhol csak a tűző nap volt. Egyszer csak azt éreztem hogy elkezd görcsölni a hasam ilyen "hullámokban" hogy egyszer fáj aztán elmúlik és újra elkezdi. Nem igazán foglalkoztam vele, inkább a szálláson akartam elmenni a mosdóba ha hazaértünk, de a negyedik vagy ötödik ilyen "hullám" már annyira fájt hogy egészen elkezdtem gyengülni és kénytelen voltam leülni. (Sajnos csak egy elég forró kőre tudtam, mert a közelben nem igazán volt más lehetőség.) Akkor már mondtam, hogy inkább üljünk be egy kávézóba, mert már nem igazán bírtam tovább. Kb 20 méterre volt is egy. Amint fölálltam a kőről teljesen elkezdtem szédülni es mire beértünk a kávézóba már a fülem is zúgott, alig tudtam felmenni a lépcsőn, a látásom is nagyon korlátozott volt. Mire felértünk a mosdóba tényleg alig láttam, a wct ami tőlem kb fél-egy méterre volt egyáltalán nem láttam, levertem a mosdókagyló feletti polcot, anyum már kb kiabált velem, hogy legalább halljam és ne ájuljak el, teljesen levert a víz, az arcom fal fehér volt az elmondása szerint. Végül le tudtam valahogy ülni és akkor egy 5 perc alatt jobban lettem, visszatért a látásom, hallásom, egyensúlyom. Eléggé megijedtem. Szerintetek orvoshoz kéne forduljak vagy mit tegyek?

(Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett csak gondolom nem árt egy ilyen dolgot részletesen leírni.)



2019. aug. 12. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Napszúrás, nem kell hozzá orvos, maradj a sötét szobában több napra és igyál eleget.
2019. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
" görcsölni a hasam" pontosabban is be tudod határolni a görcsölö részt?
2019. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát amikor görcsölt akkor összehúzódtam, vagy nem is tudom. Történt már ilyen, nem kell ilyenkor rögtön a wc-re mennem, kb fél óra múlva csak. Jót tesz ha lefekszem vagy ülök és nem sétálok. Így tudom leírni.
2019. aug. 12. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Emésztési zavar, rohadt meleg ez pont elég az ájuláshoz. Nem kell megijedni. Leeshetett a vernyomasod. Ha nem ismétlődik meg ne foglalkozz vele. De ha fáj a hasad ne tartsd vissza, menj el a wcre. Mert attól bizony rosszul lehet lenni.
2019. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!