Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az igaz hogy a vesekrízis...

Az igaz hogy a vesekrízis (vesekő), ugyanolyan fájdalommal jár, mint a szülés? Nekem volt egy párszor vesekövem, és nagyon fájdalmas.

Figyelt kérdés
2019. aug. 30. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Köze nincs a kettőnek egymashoz. A szülés durvább.
2019. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Èn szültem 2 gyereket természetes módon fájdalom csillapítás nélkül.

Ès 3x volt vese kö kólikám.

Ès igen akettö össze sem hasonlítható, a vesekö görcs sokkal de sokkal intenzívebb és állandó görcs és fájdalom.

Nekem mind két szülésem 5 perces fájasokkal kezdödött, de a vesekögörcs alatt nincsen szünet ahol megpihensz. A vese kö görcs alatt állandó sléssel egyen értékü fájdalmad van ami addíg nem múlik míg nagyon erös fájdalom csillapítot nem adnak. Enegem mindig mentö visz el(habár azért is mert eddig mindig éjszaka közepén jött), és az utolsónál beadtak a korházban egy nagyon erös fájdalom csillapítot, utánna látni sem láttam rendesen, majd egy óra múlva kb 2 perc alatt olyan erös fájdalmam lett, hogy össze estem a korterembe...


A vesekö görcs ugyan az a fájdalom egyébként mint a szülési. A görcsökkel próbálja a test elöre nyomni az elakatt köt, vagy is pont mint a szülésnél, és ez is ugya abszolút hasi fájdalom.


A szülés tart pár óráig, nem kell hozzá fájdalom csillapítás, majd egy iszonyat jó érzés mikor a babát tartod a kezedben.


A vesekö görcs napokig tart(vagy kijön vagy mütenek-lehuzzák), és kb 3-5 óránként kapsz egy bitang erös fájdalom csillapítást ami napokra, utoljára hetekre totál kikészített, elvoltam még utánna is terülve töle...


Vesekö görcsöt még az ellenségemnek sem kívánok, míg terhességet mindegyiknek.


Habár azért a vesekö görcs is van több féle.

2019. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vesegorcsom kín volt, plusz a hányás, gornyedve tudtam menni.

A szülés erős menstruációs fájdalommal járt, én is féltem, nehogy vesegorcsom szerű legyen, mert azt megegyszer soha többet, de inkább szülök, csak vese görcsök ne legyen soha többé.

2019. aug. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!