Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Heveny hasnyálmirigy gyulladás...

Heveny hasnyálmirigy gyulladás utáni diéta? Van/volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Szeptember 12-én vitt be a mentő, erős hasi görcseim voltak, epét hánytam kétszer is, bent a kórházban kiderült, hogy hasnyálmirigy gyulladásom volt. Hozzá kell tenni, hogy esténként sokat ittam alkoholt és pizzáztam is, de ennek örökre vége.

2 hétig voltam a kórházban, 4 nap infúzión koplalással majd 10 nap csak keksz meg tea. Azóta itthon vagyok lassan egy hónapja és próbálom tartani a szigorú diétá. Most nagyjából ott tartok, hogy már ehetek könnyű zsírszegény húsokat, felvágottakat, tejtermékeket is. Viszont minden egyes régen fogyasztott élelmiszer újbóli evése után nagyon félek, hogy visszajön a gyulladás. Nem tudom, hogy jelzi a szervezet, hogy ezt meg azt mondjuk még nem kéne enni... Szeretném és megköszönném ha valakik, akik hasonló helyzetben vannak vagy voltak, elmondanák tapasztalataikat, és, hogy ehetnek e már újra mindent? Egy hónapja már, hogy bevittek a betegséggel. Mikor tudnék újra mondjuk üdítőt vagy kávét inni, vagy mindent lehetne már, csak mértékkel? Akkor nem árt meg semmi?

Nagyon köszönöm ha segítetek!



2019. okt. 19. 17:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen elhagyom az alkoholt, tényleg nem éri meg.

Egyébként én is túlsújos vagyok, de már fogytam azóta 13 kilot kb. Most 103 körül vagyok 182 cm-el.

Azt, hogy érted, hogy egy éve küzdesz vele? Nem jó a laboreredményed sokszor, vagy nem érzed jól magad ha olyat eszel? Egyáltalán mire kell figyelni, mit érez az ember ha mondjuk valami sok volt, vagy még nem kéne?

2019. okt. 25. 19:00
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 107 kg voltam és lefogytam két hét alatt 85 re . Három hét intenzív osztály utána még 3 hét gasztro . Két hét otthon aztán pseudocysta alakult ki sajnos ez is elég rossz helyen nagy mérettel ezzel két és fél hét szenvedés utána haza. Ügye a táp szonda / orr szonda miatt reflux lett és gyomor fekély . Voltak durva dolgok de ezeket nem részletezem nem akarlak megijeszteni.

Az a baj hogy a hasnyálmirigy a környező szerveket is befolyásolja így ha ezzel gond van baj lehet a többivel is. Sajnos nem túlzok . Sokak lesza.ják mert nem veszik tudomásul hogy az életükkel játszanak. Na meg aki pár hozzászólással előbb írta hogy ihatsz sört csak mértékkel meg stb.... na az ilyenekre ne halgass. Ha tudnák mi ez a betegség akkor nem írnának baromságokat.

2019. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig olyat eszel amit nem kéne azt megérzed ha nem bírja a hasnyálmirigyed mert a falat fogod kaparni a fájdalomtól :D .

Inkább naponta többször egyél keveset és könnyű kaját mint egyszerre sokat. A neten lehet találni hasnyálmirigy diétás recepteket . Bár ezeket az első pár hónapban nem ajánlom kb fél év után.

De beszélj egy dietetikusal és minden kérdésedre válaszol. Plussz egy vércukorszint mérőt szerezz be mert könnyen cukros is lehetsz . Kb ennyit tudok mondani . Minden jót jobbulást .

2019. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaid!

Voltaképp, ami nagyon érdekelt, hogy bármi mással jelzi e a szervezet, ha valamit nem kéne enni még pl. Puffadás, tehát, hogy nem feltétlenül gyullad be újra rögtön e olyankor?

Természetesen elhagyom a mindenfajta alkoholt, nincs már rá szükségem egyáltalán.

A kaboreredményeim most nagyon jók lettek tegnap, bízom benne, hogy nem lesz semmilyen szövődmény. Beszéltem dietetikussal, és még fogok is.

2019. okt. 25. 23:18
 15/17 anonim válasza:
Szia. Megkérdezhetem hogy azóta hogy vagy?
ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szia

Huhh, rég volt már, Hálistennek azóta minden visszamaradt szövödmény nèlkül felgyógyultam. Eszek mindent, sőt, sajnos néha többet is mint kellene. Hátrány, hogy sajnos visszahíztam és még kicsit több is lettem mint régen.

Eszek és iszok mindent mint egy átlagember a legszárazabb húsoktól a legzsírosabbakig, az üdítöktől az alkoholig (de azzal csak mértékkel, például rövidet tisztán sosem).

Sajnos a visszahízás miatt szedek gyógyszereket, ugye a túlsúly szinte mindenért a felelős.. vérnyomáscsökkentők, triglicerid csökkentő, koleszterincsökkentő, húgysavcsökkentő, de még gyomornedv ellenálló kapszulát is szedek napi rendszerességgel... hozzáteszem mikor kikerültem a korházból és lefogytam a szigorú koplalás majd diéta miatt, ezek közül semmelyiket, de még egyáltalán gyógyszert sem szedtem, totálisan elhagyhattam mindent, mert a vérnyomásom tökéletes volt a labor/vérképpel együtt.

A helyzet most egyszerű és világos számomra, újra diétáznom kéne, le kéne fogynom és újra elhagyhatnék minden gyógyszert.

Jelenleg ez a helyzer velem.

ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Köszönöm szépen a válaszod, jó egészséget kívánok neked!
ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!