Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez, asztma vagy más?

Mi lehet ez, asztma vagy más?

Figyelt kérdés

Helló, tudom google de akkor is..

Két napja folyamatosan fulladásos érzésem van és mintha be lenne dugulva mind két orrom, pedig nincs, teljesen tiszta (remélem). Néha szokott fájni a hátam, az oldalam ls néha mintha össze szűkülne a torkom ls alig kapok levegőt. Korábban ilyen csak ritkán volt, de most nagyon erős, este is alig tudtam elaludni, mert fulldokoltam. Hiába fújtam az orrom. Kérdésem ez lehet asztma kezdete? Vagy valami egészen más. Háziorvoshoz csak hétfőn tudok elmenni, addig jó lenne ha nem fulladnék meg, ötletek? Volt akinek volt hasonló? Kezdek félni. Anyám is már2x kérdezte, hogy nem vagyok e asztmás? De azt honnan tudhatnám, amúgy ha vki az az hogy derül ki? Ultrahang, röntgen vagy más? JA és az asztma bármikor kialakulhat?

22l.



2019. dec. 13. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
És az ügyelet nem működik?
2019. dec. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értelmes választ értem, nem kioktatást...nem képzeld, direkt leírtam a kérdéseimet és azokra kérek választ!!!
2019. dec. 13. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nekem allergiának tűnik. Asztma nem ilyen. (Voltam asztmás)
2019. dec. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak mire vagyok allergiás? eddig nem igazán volt ilyenem, meg nem tudom mitől lehet allergiam :(
2019. dec. 13. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt én meg nem mondom neked ki kell vizsgáltatni magad.
2019. dec. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez elég PTX gyanús és hiába pontozod le az elsőt azzal bizony ügyeletre kéne menni mert meg is fulladhatsz. Asztmánál nem fáj a hátad meg az oldalad. Allergiától sem. Tüdőgyulladastól viszont igen. Ptxtől is.

Az asztmát spirometerrel mutatják ki. Légzesfunkciót néznek. Fújnod kell levegőt egy gépbe és az mutatja milyen a tüdőkapacitasod ha rossz akkor kapsz légzéskönnyítőt aztán úkra fújatnak. Ha sokkal jobb lesz és az elbeszélgetés meg hallagatás is erre utaló jeleket ad akkor asztmásnak nyilvánitanak. Röntgen nem mutatja az asztmát. De a tüdőgyulladást és ptxet jó esetben igen. Rossz esetben nem. Akkor szívás van.

2019. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Háziorvostól ha kihúzos hétfőig kérj sürgősségi beutalót a tüdőgondozóba. Ptx nem gyakori dolog nem szoktak rá gondolni és gyakran félrediagnosztizálják. Ha lehajolsz nem érzed mintha zuttyanna a mellkasodban valami? Vagy ha hanyadt fekszel és a bordaidra teszed a kezed nem mozog belül valami valamelyik oldalon? Még azt próbáld ki hogy ha az oldalara fekszel akkor van e olyan hogy valamelyik oldaladra fekve rosszabbul kapsz levegőt vagy alig?
2019. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem pontotam le senkit jo hogy igy gyanusitgatok... bravo eszetlen emberiség...
2019. dec. 24. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!