Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szorongás? Pánik? Stressz?...

Szorongás? Pánik? Stressz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nos nem is tudom hogyan fejezzem ki magamat érthetően ezzel a témával dologgal kapcsolatosan.Olyan 4-5 éve visszamenőleg kezdődő szorongásos dolgot tapasztaltam megremegett a kezem ivás közben mások előtt a semmiből kezdődően aztán fokozatosan évről évre mindig valamivel roszabb lett.Mostanra nemtudok aláirni hivatalos helyen mert valami elképesztő kézremegés tör rám.Itthon simán megtudok bármit csinálni irni akármit semmi bajom de ha más előtt teszem ezt baromira rámjön nemtudok boltban fizetni mert szintén valami elképesztően rámtör ez a kézremegés stressz ideges vagyok .Ha pl hivatalos helyre kell mennem másnap és előtte levő nap tudom hogy mennem kell stresszelek este ideges vagyok és csak egy aláirás.Beáltam egy új munkahelyre tavaly de baromira gyomorgörcsökkel mentem minden nap be és egyik nap rámtört ilyen enyhe de intenziv szédüléses dolog akkor voltam szivdokinál ekg minden vérvétel stb.. minden oké volt .és csak szorongtam tovább a mai napi mindig van valami bajom minden apró dologra baromira ráparázok,boltban fizetés,alárás és stb.Most jelenleg heves szivdobogást érzek olyan mintha jobban verne mint eddig izgatottam érzem magamat .Vélemény?Illetve olyanok véleménye érdekelne elsősorban akik hasonlóban voltak és tudnak valamit mondani.
2019. dec. 15. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus, mi más?!
2019. dec. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos, nem kell megszeppenni, ez gyakori dolog, ismert, és sok ember küzd vele. A neve szociális fóbia. Szorongás más emberek előtt, között. Több féle kezelési mód létezik. Antidepresszánsok, nyugtatók, ezek gyorsan hatnak, kémiailag nyomják el a szorongást. Az nem múlik el, csak begyógyszerezve leszarod. van még a pszichoterápia, ahol sok idő alatt, sok pénzért átalakítják a gondolkodásodat. Hogy senki nem fog bántani, és amúgy sem érdekel senkit, hogy mi van veled, így tök fölösleges szorongani. És van a leghatékonyabb módszer, amikor ezt fejben sakkozod le magadban, és gyakorolsz. Magyarul szorongsz, félsz, izzadsz, remegsz, de kemény vagy, mint a beton, és csak azért is mész belefele a stresszes szituációkba. ha majd kihordasz lábon pár pánikrohamot, mint én, akkor rádöbbensz, h valójában semmi rossz nem történt, amit érzel, az csak egy kis izgulás és adrenalin. Egy idő, és sok gyakorlás után csökkenni fog a félelmed, végül teljesen kioltódik, és elmúlik. Az tőled függ, h mennyi idő múlva. Hetek, hónapok, ha nem gyakoprolsz eleget, akkort évek. Tessék menni!
2019. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják hogy nézz szembe a felemeiddel.igen is tessék olyan helyekre menni és hidd el le lehet győzni.
2019. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezek a tünetek mind a szorongás és a pánik miatt lenne ?a heves szivdobogás az izgatottság a stressz és a remegés stb..?
2019. dec. 15. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen
2019. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát persze, hiszen kivizsgáltak fizikailag. Én azért mégiscsak a pszichológust javaslom, igaz, hogy sokba kerül, viszont nem vagy egyedül, és egy segítő-támogató ember figyelme alatt sokkal könnyebb ezeket a változtatásokat fokozatosan megtenni, az eredményekről valakinek büszkén beszámolni és a visszaeséseken biztatás mellett túljutni.
2019. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!