Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez most pánikroham vagy...

Ez most pánikroham vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés

A mai nap hirtelen az eggyik pillanatról a másikra rosszul lettem. Elkezdtem szédülni, szívem hevesen dobogott és olyan gyengének éreztem magam.


De még mindig tart, olyan állapotban vagyok mintha perceken belül elájulnék.


Nagyon félek, hogy szívroham vagy valami szívvel kapcsolatos bajom van/lesz.


Volt már pánikrohamom, de ilyesfajta még sose..


Kérlek segítsetek tanáccsal vagy valamivel ha tudtok.


16/f


2020. jan. 4. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Pánik lesz ez. Szívrohammal nem írnál te semmit. Igyál egy pohár vizet, és sétálgass, amíg el nem múlik.
2020. jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Simán lehet egy vérnyomás ingadozás, főleg ha mondjuk hirtelen váltottál nyugalmi helyzetből.


Nincs semmi baj, megijedtél. Ha szertnél, elmehetsz orvohoz, elmondhatod a problémát, első körben úgyis vérnyomsámérés, szívmonitor, ekg, mellé kis neurológia vizsgálat. Ha itt nem talál semmi eltérést a doki, akkor egyelőre nem fog tovább küldeni úgysem.


Lehetett pánikroham is, azzal viszont vagy elmész szakihoz, vagy megtanulod leküzdeni. A leküzdés egyszerűnek hangzik, de tudom hatalmas harc.


Ha érzed jön, vagy már előjöttek a tünetek is, mélylevegő, tartsd bent pár másodpercre, légzéstechnika, igyál egy hideg pohár vizet kortyonként, és mondd el magadnak, hogy ez nem valós! CSak nyugi. Ne spanold magad tovább. Ne vizsgálgasd magad, csak rosszabb lesz.


Esetleg ilyenkor, ha már elmúlt a pánik, vagy legyűrted, igyál egy zöld teát. Csak nyugalom, nem adják azt olyan könnyen.

2020. jan. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!