Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes már most kivenni a...

Érdemes már most kivenni a gyereket az oviból?

Figyelt kérdés

Itthonról dolgozunk, csak a gyereket viszem-hozom az oviba, azon kívül csak akkor megyünk ki, ha muszáj vagy ha akarunk.

Írják, h az iskolákat nem érdemes bezárni, mert akkor nyáron kell suliba járni, de mi van az ovikkal, bölcsikkel? Ott több tíz szülő jön-megy csoportonként, és vár, beszélget egymással, plusz a nevelők, dadusok, stb... Elég nagy csoportosulás. Ráadásul egy 3-5 évessel még ha nagyon okos is és szófogadó, nehéz betartatni minden higiéniai szabályt. Egyszerűbb, ha itthon maradna. És az oviban még pótolni se nagyon van mit.

Van olyan itt, aki már kivette "önhatalmúlag" a gyereket?



2020. márc. 11. 22:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hogy ellenőrzik, ki hol volt? Akár akkor azt is lehet mondani, hogy a keresztapja Olaszországból jött haza és nálatok volt.

Nálunk egyébként se veszik túl komolyan a hiányzásokat, a lényeg hogy amikor visszamegy, legyen egészséges-igazolás. Abból pedig nekem hegyek állnak itthon, kórházban dolgozom és az orvos kollégákról bármikor kérhetek dátum nélkülit.

Gondolom a sima gyerekorvos sem fog most kötekedni ha a vírus miatt igazolást kérsz tőle, nálunk be se kell vinni a gyereket papírügyben.

2020. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nincs orvos ismerősöm és ha csak egy napot is hiányzik a gyerek, vagy a 10 napos keretből menne el, vagy orvosi igazolás kell, amihez el kell vinnem a gyereket a rendelőbe, kivárni a sort, ott a doktornéni megvizsgálja és utána jöhet az igazolásos sztori. Max egy hétre szokta eddig kiírni, annál több még sosem volt.

Ha lenne otthon sok igazolásom, letojnám, de nehézkes a beszerzés (legalábbis eddig az volt) és egy hétnél tovább tartó betegsége még sosem volt a gyereknek. A 10 nappal meg igyekszem spórolni, így nem nagyon tudom megoldani, hogy csak úgy, ha nincs kedvem vinni, akkor nem viszem. :(

2020. márc. 12. 17:06
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát jelentsd be, hogy voltatok. A gyerek nem, de édesapa két napos kiküldetésben volt. Ki fogja ellenőrizni?
2020. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Abból pedig nekem hegyek állnak itthon, kórházban dolgozom és az orvos kollégákról bármikor kérhetek dátum nélkülit."

Azért az elég szomorú, hogy ez így megy...

2020. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ami a durva, hogy az óvónő tőlem szeretett volna kérni más gyerekeknek, mert néha hibásan van kitöltve vagy elfelejtik, neki pedig le kell adnia.

Diplomás eü dolgozó létemre el tudom dönteni, mikor nem beteg már a gyerekem és a cetlit adó orvos el is hiszi rólam, de azért álljon meg a menet..


Egyébként nálunk örülnek ha valaki nem viszi a gyerekét vagy délben jön érte.

Vittem szülői kérvénnyel is, de senkit nem érdekelt hányadjára. Fura, hogy más oviban ekkora szigor van.

2020. márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"az óvónő tőlem szeretett volna kérni más gyerekeknek, mert néha hibásan van kitöltve vagy elfelejtik, neki pedig le kell adnia.

Diplomás eü dolgozó létemre"

diplomás eu dolgozo letedre elmagyaraztad neki, hogy azt kell leadnia, amit a szulo vitt vagy adtal neki, mert az egyszerubb volt?

2020. márc. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én nem adtam, de másik csoportban valaki szerzett, pedig diplomás óvodapedagógus létükre tudhatnák hogy ez így nem jó.


Egyébként pedig egyáltalán nem ez a levisszásabb dolog amivel találkoztam, a tényleg beteg gyerekeket hazaküldik vagy be se veszik, nincs az, hogy betegeknek írnak kamu egészséges igazolást.

2020. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Itt is örülnek, ha délben hazaviszi valaki a gyerkőcöt, vagy ha egyáltalán nem is viszi, meg szokták mondani, hogy ha nyaralni megyünk pl egy hétre, akkor nem vonják le a 10 napból, stb..., de azért gondolom csak úgy elengedni nem tudják a gyereket mondjuk 1 hónapra, mert valahová csak-csak jelenteniük kell.

Nem szeretném azt hazudni, hogy voltunk külföldön, mert tutira ezt is le kell adniuk valahová, aztán a végén még, ha nagyobb balhé lesz, egyszercsak becsönget pár űrruhás egyén, hogy menjünk velük karanténba, aztán akkor magyarázkodjak? Tudja csak mindenki, írják be akár 4 helyre is, hogy én nem voltam sehol, csak otthon szeretnék bekuckózni.

2020. márc. 13. 10:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha nyaralni elengedik akkor szerintem kérdezd meg ezt is, biztos ők is örülnek, hogy kevesebb gyerek van.
2020. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Na, elengedték 2 hétre igazolás nélkül. Azt mondták, a második hét végén beszéljünk telefonon a továbbiakról.

Tök korrekt! :)

2020. márc. 13. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!