Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak szerintem van borzasztóan...

Csak szerintem van borzasztóan túlreagálva a koronavírus?

Figyelt kérdés

Ugye a csapból is ez folyik,én már nem is nézek tévét,híreket sem olvasok, egy nap 2-3x megnézem a koronavírus oldalát,ahol frissek az információk,de úgy gondolom borzasztóan felesleges az a pánik,amit az emberek csinálnak. Nem azt mondom,hogy nem kell komolyan venni a betegséget,mert természeten komolyan kell,de ami a híradóban,és az emberek között megy az már felesleges pánikkeltés,és riogatás. (Pl. Sokszor beszélik mellettem az emberek,hogy úgy hallották itt meg ott is már beteg van,sőt még a Pistikének az anyukája is karanténban van,na meg hallottam már bezárják az XY iskolát is.) Tudomásunk szerint 2-3%os a halálozási ráta,akkor miért éreztetik azt az emberekkel,hogy az egyetlen megoldás a túlélésre,ha burkolt húzol magad köré? Naponta többször is kezet mosok/ferőtlenítek,ez minden amit tehetek. De úgy gondolom már borzasztóan túl van tolva ez az egész,és a félelem hamarabb fog megbetegíteni minket,mint a vírus. És persze ez sem fog örökké tartani,valószínűleg néhány hónap alatt lecseng az egész,addig pedig ezt kellesz hallgatni???? 3napja bekapcsoltam a híreket,csak kíváncsiságból, és 32percen keresztül másról sem volt szó,csak a koronáról. Oké,persze,tájékoztatni kell az embereket,de nem minden egyes másodpercben,mert ez már csak riogatás. Nektek mi erről a véleményetek?


(A kérdés 24 órán belül törölve lesz,mivel nem akarok veszekedést a válaszolók között )


2020. márc. 13. 16:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Le leszek pontozva, de egyetértek veled. Amúgy június végére szerintem le fog bőven csillapodni a nép, mert 25 fok felett már nem nagyon bírja a hőt a vírus, de javítsatok ki, ha tévedek.
2020. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy túl van reagálva, mert már hivatalosan is világjárványról van szó. Viszont az biztos, hogy a pánikkeltés folyamatos. Engem az aggaszt csak, hogy eleve rohad az egészségügy, és ha esetleg itt is eléri azt a szintet a helyzet, mint Olaszországban, akkor nem fognak tudni megbirkózni vele...
2020. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Kedves első. Biztos infók még nincsenek arról hogy a meleget mennyire bírja a vírus vagy sem én eddig csak olyan dolgokat olvastam erről ahol még csak feltételezik hogy nem fogja bírni, de még nem 100% ezért nem tudja senki biztosra a dolgot.

A kérdezővel én magam is egyet értek teljes mértékben, de bízzunk benne hogy 1-2 hónap után le fog csengeni ez az egész ahogyan Kínában is már eléggé javult a helyzet, valószínűleg itt is az lesz.

2020. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

A szuleitekre veszélyes


Nyilván aki nem aggódik a szüleiért az könnyen fröccsög...

2020. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

"25 fok felett már nem nagyon bírja a hőt a vírus"


Dugj már a hónod alá egy lázmérőt...

2020. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az valós veszély, hogy túlterhelődik az egészségügyi rendszer. Az óvintézkedésekkel, fertőtlenítéssel, home office-szal, tömegrendezvények lemondásával van esélyünk elkerülni, hogy túl sokan betegedjenek meg egyszerre, és ne bírjanak a kórházak a sok beteggel (rontva a túlélési rátát). És persze ne felejtsük el, hogy az idősek körében pedig eleve jóval magasabb a halálozás.


A másik valós veszély hogy mindenki bepánikol és maga a pánik okoz valami súlyos kárt. Ez teljesen kiszámíthatatlan.


A tévében azért megy ez 0-24-ben, mert az emberek többsége erre kíváncsi, és ők meg azt nyomják, ami nekik megéri. A neten több választási lehetőséged van, hogy mit nézel.

2020. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom kinek,melyik sorából szűrted le,hogy nem aggódik a szüleiért,de köszönjük az értelmes,használható hozzászólást.
2020. márc. 13. 17:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen pánik...az hogy az emberek próbálnak óvatosabbak lenni, az még nem pánik.

A pánik az az pl. mint amikor a kigyulladt szórakozóhelyen agyontaposták azokat a lányokat.

Legalább az emberek megtanulnak végre kezet mosni. Ugyanis a magyarok többsége eddig szart erre. Nekem meg ez a személyes tapasztalatom.

2020. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy bírja-e a meleget az mutatja h Brazíliában is tombol a járvány.

Tényleg csak néhány százalékos a halálozási ráta. Viszont ha csak az idős embereket nézed, akkor nagyon magas.

Márpedig ki szeretné, hogy a nagymamája, szülei... elkapja.

2020. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs túlreagálva! Aki kicsit is jártas az egészségügyben az tudja. S légy szíves, ha már oldalakat hadoválsz, talán írj helyesen, tudod, vessző, utána szóköz!
2020. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!