Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak szerintem van borzasztóan...

Csak szerintem van borzasztóan túlreagálva a koronavírus?

Figyelt kérdés

Ugye a csapból is ez folyik,én már nem is nézek tévét,híreket sem olvasok, egy nap 2-3x megnézem a koronavírus oldalát,ahol frissek az információk,de úgy gondolom borzasztóan felesleges az a pánik,amit az emberek csinálnak. Nem azt mondom,hogy nem kell komolyan venni a betegséget,mert természeten komolyan kell,de ami a híradóban,és az emberek között megy az már felesleges pánikkeltés,és riogatás. (Pl. Sokszor beszélik mellettem az emberek,hogy úgy hallották itt meg ott is már beteg van,sőt még a Pistikének az anyukája is karanténban van,na meg hallottam már bezárják az XY iskolát is.) Tudomásunk szerint 2-3%os a halálozási ráta,akkor miért éreztetik azt az emberekkel,hogy az egyetlen megoldás a túlélésre,ha burkolt húzol magad köré? Naponta többször is kezet mosok/ferőtlenítek,ez minden amit tehetek. De úgy gondolom már borzasztóan túl van tolva ez az egész,és a félelem hamarabb fog megbetegíteni minket,mint a vírus. És persze ez sem fog örökké tartani,valószínűleg néhány hónap alatt lecseng az egész,addig pedig ezt kellesz hallgatni???? 3napja bekapcsoltam a híreket,csak kíváncsiságból, és 32percen keresztül másról sem volt szó,csak a koronáról. Oké,persze,tájékoztatni kell az embereket,de nem minden egyes másodpercben,mert ez már csak riogatás. Nektek mi erről a véleményetek?


(A kérdés 24 órán belül törölve lesz,mivel nem akarok veszekedést a válaszolók között )


2020. márc. 13. 16:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%
De mindegy mit írunk, mert még ezerszer fel lesz téve ez a kérdés. Tényleg unalmas, hogy próbálják egyesek előadni a nagy lazázást, meg hozzáértést miközben nem látják át az egészet.
2020. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
9%
Mindenhol mindig elmondom, hogy a gazdasági válság, amit a vírus okozni fog, több ember halálához fog vezetni, mint maga a pandémia.
2020. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szándékosan van túlreagálva. Üzlet.

Az biztos, hogy a válságon sokkal jobban lehet keresni, mint azt a kisember gondolná. (Érdemes megnézni, hogy kik kerestek a legtöbbet a 2008-as válsággal.) Korábban többször is jelezték, hogy szükség lenne egy komolyabb korrekcióra, mert nagyon elszabadultak a tőzsdei árfolyamok.

Aztán sok kis cég fog tönkremenni, amiből csak a nagyok és a multik fognak hasznot húzni, meg azok akiknek nem számít a pénz. (És hát aztán majd fillérekért fel tudnak majd mindent vásárolni is.)

És ott vannak a bankok, akik mindenáron hitelezni akarnak, mert a semmiből előállított hitelpénz kamatra való kihelyezése a legjobb üzlet. Márpedig egy válság után ugyanúgy rengeteg hitelre van szükség, mint ahogy egy háború után. Ha tehát meg kell hitelezni a bajba jutottakat, azzal pedig irtózatosan sokat lehet keresni.

Aztán ott vannak még a személyes korlátozások. Ezekkel mik lehetnek a célok? Nem véletlenül tesztelik, hogy miként lehet korlátozni az emberek szabadságjogait, mozgását, stb, és meddig lehet elmenni ellenállás nélkül. A pánikkeltés erre kiváló alap és úgy néz ki hogy működik. Pedig ez nem pestis. Még nem tudni, hogy ezzel mi a valódi cél, de gyanús. És inkább nem is írom le, hogy mik lehetnek, mert nem szeretnék összeesküvés-elméleteket gyártani. Mindenesetre meglátjuk pár hónap múlva. Mert a vírust túl fogjuk élni.

2020. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Mert a vírust túl fogjuk élni."


Úgy legyen!! A világban korona vírus miatt meghalt 5088 ember is pedig szerintem ezt gondolta.

2020. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kérdezd az olaszokat. 1-2 hét és itt is ez lesz.


Talán kezdenek lassan észbekapni az emberek és csökkentik a szociális interakciót. Pest kezd lassan kiürülni.


..de már késő, mert több ezer lappangó fertőzött is lehet, akiket teszteletlenül hagytak mászkálni.


Úgy egy hete kellett volna teljes határzár, Budapest lezárása, és karantén vészhelyzet kihirdetése. Mindenféle tömeges rendezvény, sporthelyek, kocsmák, iskolák azonnali bezárása. Minden országhatáron bejövő ember 2 hét automatikus karantén és minden kimenő járat törlése.

Csak bolt és patika, illetve kötelező orvosi maszkhordás tömegközlekedésen


...

Ez a mostani intézkedés kb egy liberális rápisálás egy erdőtűzre.

2020. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Most mit pánikoltok? Már vírusokba nagyságrendekkel többen halnak bele. Ez a szám egyáltalán nem sok, csak úgy van beállítva, mintha az lenne. Persze, akinek a hozzátartozója hal meg, annak egy is sok, de a teljes lakossághoz és más halálozásokhoz mérten ezek a számok elenyészőek.
2020. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16 Hihetetlen, hogy még napokra rá is ezt a hülyeséget öklendezitek fel


ARÁNYSZÁMOT nézünk, nem pedig nagyságrendet.


Értem? 😃


Általános iskolai matek.


A Jóisten mentse meg az emberiséget, ha annyira elterjed mint az influenza.

2020. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

[link]


Jelen pillanatban 7%, állítólag hasonló lesz mint a sars esetén (10%). Idős szülőkre, immunbetegekre, tüdőbetegekre, daganatos betegekre veszélyes. Illetve kb 10% lélegeztetőgépre szorul itthon erre szerintem nincsenek felkészülve.

2020. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ja azt is hiába írjuk le, hogy Magyarország ezzel a fos szar eüvel is megbírkózik 1.5 milliö influenzással, mert csak elenyésző eset kb 0.1% kerül intenzívre és ebből meghal 1500 ember mondjuk egy év alatt.


Ha ezt COVID-re számoljuk ami virulensebb, számolhatnánk 3 millióval is, az kapásból 300 ezer intenzív ellátást jelentene! Úgy hogy van 800 plusz ágyunk.

2020. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De ha csak beszopunk egy 80 ezres wuhani járványt, elsöpri a kórházakat.


6-8000 embert kéne ápolni lélegeztetős ágyakban mikor van 800 hely. Garantált a 10% death rate.

2020. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!