Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az FFP 2 maszkok többször...

Az FFP 2 maszkok többször használatosak?

Figyelt kérdés

Van ilyenem otthon. Tudom mi az,mire jó, ès mièrt jobb mint a sebèszeti álarc. Èn úgy tudtam hogy többször is használható. Az volna logikus. De ha utánanèzek a neten semmit sem ìrnak erről csak hogy melyik maszk jó ès melyik nem. Melyiket viselje a beteg ès melyiket az egèszsèges.

Otthon ülök ahogy kell. De nèha el kell menni itthonról bevásárolni meg hasonlókèrt. Erre a nèhány esetre vennèm fel.


2020. márc. 19. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

4-8 óránként kéne cserélni... de terepen.


Ha elmész vásárolni vele, hazamész fertőtlenítesz akkor kezeld fertőző anyagként.


Pihentesd pár napig, akkor magától inaktiválódnak a beleragadt vírusok.


Napra kitéve az UV segít.

2020. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
12%

Annak kellene csak viselnie, aki beteg. Ezért van, hogy megveszi sok ember már 4.000 Ft-ért is. A tudatlanság drága dolog!


[link]

2020. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egy ázsiában lévő orvos, aki ott oktat egyetemen, készít videókat, többek közt erről is. [link] (A videó elején mutatja be.)
2020. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Drága #2: Az a sima műtős maszkra vonatkozik. Az FFP2 maszkok meglehetősen hatásosan, az FFP3 maszkok pedig teljesen védenek a vírusok ellen is.
2020. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
4# Igen? És csak a szádon meg az orrodon keresztül kaphatod el?
2020. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kilégzős maszkot a betegek nem viselhetnek, így FFP2-t sem, mert kifelé engedi a vírust.

Viszont azt nem tudom, többször használatos-e. Én ezért nem vettem, mert ha gyakran kell cserélni, nem is tudnám megfizetni. Persze ha havonta 3-4 alkalommal kell csak kimozdulni, még akár meg is fizethető havi 4 ilyen maszk, de még átgondolom. Nem is tudom, lehet-e még kapni.

2020. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

#2, aki beteg, azt karanténba zárják és nem mehet ki onnan, tehát nekik nem kell viselniük, nekik a seggükön kell maradniuk (vagy lélegeztetőgépen). Annak kell viselnie, aki fertőzésgyanús és sok embert veszélyeztethet, tehát minden utazónak és mindenkinek, aki sok ember között megfordul. Tehát iskolástól kezdve az egészségügyi dolgozóig mindenki.


Egyébként az ffp2 nem sebészi maszk, tehát ez véd a koronavírus ellen, nem csak a fertőzést akadályozza meg. Ha még szemüveget is viselünk és betartjuk a higiéniás előírásokat, akkor teljes a védelem.


Azért terjeszti azt a fakenewst az összes bulvár hogy nem véd, mert fogytán van a készlet és ha a sok hülye elkezdi felvásárolni, akkor az orvosoknak nem jut, mint ahogy azt a mellékelt ábra mutatja. Ettől függetlenül majdnem mindenkinek hordania kellene. Olcsóbb, mintha lezárnánk mindent.

2020. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Sok okosnak


6:10-től

Ne ragadjatok le a maszknál, na nincsen kesztyu és az egyéb védőfelszerelés és az azután lévő fertőtlenítés nem ér semmit a maszkod, nem vagy védett!


https://www.youtube.com/watch?v=V7zprGumMoY

2020. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A kesztyű orvosoknak és ápolóknak kell főleg.


Kapucni, egyszerű szemüveg, FFP3 maszk tökéletesen megvéd.

2020. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Elvileg egyszer használatosak. De ha kiteszed a Napra 30-60 percre vagy ha félreteszed 3-5 napig, akkor újra használhatod (muszáj, mert nem hiszem, hogy bárkinek is lenne közel annyi, hogy megengedhesse magának azt a luxust, hogy csak egyszer használja).

Nekem is csak 3 olyan maszkom van, ami ér is valamit. Én a Napra teszem ki.

Amúgy ezek az egészségeseket védik.

2020. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!