Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az FFP 2 maszkok többször...

Az FFP 2 maszkok többször használatosak?

Figyelt kérdés

Van ilyenem otthon. Tudom mi az,mire jó, ès mièrt jobb mint a sebèszeti álarc. Èn úgy tudtam hogy többször is használható. Az volna logikus. De ha utánanèzek a neten semmit sem ìrnak erről csak hogy melyik maszk jó ès melyik nem. Melyiket viselje a beteg ès melyiket az egèszsèges.

Otthon ülök ahogy kell. De nèha el kell menni itthonról bevásárolni meg hasonlókèrt. Erre a nèhány esetre vennèm fel.


2020. márc. 19. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha a környezetet is védeni akarod, húzz rá egy orvosi maszkot is.
2020. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Ne ragadjatok le a maszknál, na nincsen kesztyu és az egyéb védőfelszerelés "


Igaz, de ez nem volt a kérdés része.

2020. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem értem, ha az FFP2 nem engedi be a vírust, akkor kilégzésnél miért engedi ki??? Vagy olyasmi lehet, mint az egérkímélő egérfogó vagy az intim betét, hogy tölcsérszerű kis résekből áll, tehát egy irányba mozoghatnak benne a részecskék / egér, de a másik irányban nem?
2020. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
#10 Nem használható újra! Hallgasd meg könyörgöm azt, amit a Zacher mondott.
2020. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Tök mindegy Zacher mit mondott.


A WHO/CDC-nek van erre egy ajánlása, mert az EÜ napok alatt belefut abba, hogy van 1 db orvos/maszk. Nem ám cserélhetőség...


WHO azt írja, szükség esetén amíg nem ázik el és fizikai sérülés / nehéz levegővétel nincs, addig használható...de fertőzö anyagként kell kezelni. Ez kórházi dolgozóknak szól, ahol 1millió x akkora a vírus aerosol expozíció.


Ha napi 1 órát kimész tömegbe az lóf..sz. nem kell ennyire túlparázni. A világon nincs annyi maszk, hogy 4 óránként cserélgesd bevásárlás közepette...


Mikor amúgy az aerosolos fertőzésnek elviekben minimális az esélye.


A legtöbb fertőzés kontaktfertőzés még mindig.

2020. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Általában nagyon hasznosnak tartom, amit Zacher mond.

De akármit mond is, még az eü dolgozóknak is csak 1-1 normális maszk fog jutni (ha jut), tehát rá vagyunk kényszerülve, hogy többször használjuk, ha mégannyira egyszer használatosak is. A kérdés csak az, hogyan tegyük ezt.

2020. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16 Még az sem. Sajnos...


FFP1-es kőműves maszkokat táraztak be. Van pár FFP2 ami amúgy kevésbé alkalmas terepre...


Legutóbb a Délpestiben 5 azaz 5 darab maszk volt az összes orvosnak

2020. márc. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#13, Fizika.


Egy pillangószelep van rajta ami a kilégzési túlnyomáson kifelé engedi a levegőt, befelé bezár.


Ilyenek a gázálarcok is.


Ezért jobbak mint az orvosi maszk. A párát kifújod, és nem nedvesedik be 10 perc után, ami átázik és megtelepszenek a baktériumok és gombák is a nedves maszkban.

2020. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-as, köszi, akkor nagyjából értem
2020. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Persze én már több mint 2 hónapja ezt használom
2020. márc. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!