Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tehéntej érzékenység esetén...

Greeyhoundee kérdése:

Tehéntej érzékenység esetén tejsavó proteinpor?

Figyelt kérdés
Ételallergia teszten pozitív lett a tehéntej és a juhtej, tojásfehérje, kazein viszont negatív. Borsó is pozitív lett, szóval most "kukázhatom" a zöldborsófehérjét, amit eddig ezért használtam, mert ennek teljes az aminosav profilja a növényiek közül. Olvastam, hogy a tejsavó és a kazein nem ugyanaz, de kazeint nem kockáztatnám, mert autoimmun beteg vagyok. Kellene a kiegészítés, mert nem tudok sokat enni emésztési és gyomorgondok miatt, hízni szeretnék. Hozzáértők tanácsát kérném. :)

2020. jan. 20. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Én úgytudom, h a tejsavó izulátum tehéntej érzékenység esetén is jó.
2020. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, érdemes lenne dietetikussal valamint a kezelőorvosoddal konzultálni ez ügyben, továbbá valami fresubin/nutrica féle tápszerben gondolkodni.
2020. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben hanyagolnám a tejből készült ételeket. Húst nem tudsz enni?
2020. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fresubint ittam régebben, de az is tejsavó alapú. Ami vegánoknak is való (amúgy nem vagyok vegetáriánus, de nyavalyáim miatt sokszor úgy kell ennem) az pedig szója alapú, szintén nem ajánlott, nehezen emészthető az én esetemben.


Húst ritkán eszem, autoimmunitás miatt nem tudok "tiszta" húst szerezni, ráadásul tünetek alapján kevés a gyomorsavam. Most voltam teszten, majd kiderül. Ételintolerancia teszten amúgy a húsok jül szerepeltek.

2020. jan. 21. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kevés a gyomorsavad (és emiatt nehezen emészted meg a fehérjéket), ajánlom az Optacidot. A kisfiamnak szakorvos javasolta, és bevált.
2020. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az nem a Betacid? Tudtommal Optacid gyomor PH-t állít be, de nem tud plusz savat generálni az embernek. Sajnos gyomorhurutom van, nem merek ilyesmit használni.
2020. jan. 23. 19:41
 7/7 anonim ***** válasza:

A tájékoztatóban ezt írják: "A Optacid granulált porkeverék vízben történő feloldását követően a gyógyszerben lévő két szervetlen só, nátrium-dihidrogén-foszfát-dihidrát és a nátrium-hidrogén-szulfát ún. pufferoldatot képez, amely képes mind az optimálisnál savasabb, mind pedig az optimálisnál lúgosabb kémhatású (pH-jú) gyomornedv savasságának élettanilag normális tartományba történő beállítására. Ezért az Optacid egyaránt alkalmas a savtúltermelődéses és a savhiányos állapotok tüneti kezelésére.

Az Optacid által a gyomorban biztosított 2,7 körüli pH-érték lehetővé teszi az ott termelődő pepszin emésztőenzim megfelelő működését, amelynek fehérje-emésztési optimuma pH 2 körül van."

Kérdezd meg az orvosodat, van-e ellenjavallata az esetedben.

2020. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!