Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éjszakai gyomorégés?

Éjszakai gyomorégés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyanokhoz fordulnék, akiknel volt/van savproblémájuk vagy értenek hozzá.

Voltam már orvosomnál a panasszal ő ételérzékenység tesztre utal. Azonban feltűnt, hogy a zavaró jelenség főként reggelre/délelőtti órákban jellemző. Lapos, büdös bélgázok és lágy széklet, ami estére meg már rendes szilárd..? Tehát reggelre lágyul meg, emellett kellemetlen szájízem van a napokban reggel. Éjjel nem érzek ebből semmit alszom rendesen, de amint kipattan reggel a szemem ez van. Vagy ennyire lenne rajtam már reggel előre egy félelem,? Sok helyen azt olvasom a reggeli ilyen panaszok stressztől is vannak tipikusan.


Köszi a választ!



2020. júl. 7. 08:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyit tudok, hogy a stressz fixen okoz ilyet. Nekem volt hasonló stresszes időszakban, ha mennem kellett akár csak suliba vagy valami. Tipikus izgalom/félelem jel a büdös puki is nálam. Nem lehet, hogy rossz élménytől (pl betegség)/berögződéstől automatikusan tudat alatt félsz már reggel, hogy megint ez lesz?

Biztos ami biztos én megcsinálnám azt a vizsgálatot magánba, lehet nem várnék. Sőt gasztróra szerintem amúgy is magánba mennék el, mert lehet alaposabb de az tuti hogy gyorsabb is. Minimum egy konzultáció, hogy ezt meghallgassa és véleményt tudjon mondani. Lehet megnyugtatna. De tényleg próbálj megnyugodni, mert az emésztésre nagyon kihat a stressz! Pláne ha félsz ettől az egésztől.

2020. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alovastam, a komit is, én azt javaslom, mint szakértő, kérj beutalót a Gastroenterológushoz, vagy ami tényleg jobb, a magánklinikára valahol a közeledbe. Egy gastroscopia elengedhetetlen, lehet még valamilyen allergia is szóba jöhet. Még valami....akinek büdös a széklete, egy oka van általában...húsfogyasztás...aki vega annak nem ilyen.
2020. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ mióta érzed ezt és tényleg hogy mennyire része a stressz az életednek. Látott orvos, az már jó. Rá hallgass, ha intolerancia gyanús, intolerancia vérkép kell, amit ő kérhet ki. De lehet allergia képet is csináltatni.

Amúgy második ezt cáfolnám.. Az erősebb szagú bélgázok gyakran a sok zöldség/gyümölcs fogyasztásra utalhatnak. Meg scopiárol azért ne beszéljünk még, ez ezer egy dolog lehet. Labor, tolerancia kép, allergia kép, székletvizsgálat, kilégzéses teszt stb.

2020. júl. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!