Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez micsoda lehet?

Ez micsoda lehet?

Figyelt kérdés

Már két ilyen furcsa hullámon túlestem ezzel a rohammal, ami az alábbi tüneteket jegyeztem fel:

Az első hullám márciusban kezdődött, egy nap lefolyása alatt jelentek meg:

-hirtelen befulladás (este, fekve)

-bal szem lüktetése

-oldalra nézéskor furcsa érzés, mintha késett volna a “képe” annak, amerre néztem a szemem előtt

-hirtelen látásromlás gyorsan

-étvágytalanság

-nagyon erős szédülés (nem forgó, testhelyzettől függetlenül jelen volt)

-nagymértékű gyengeség

-beszédzavar (nem tudtam az adott szót helyesen kimondani, amit akartam, összekevertem a betűket, sokadjára kimondva is)

-hányinger

-fülcsengés

-alvászavar

-féloldali lezsibbadás és gyengeségérzet (bal, de mindkét kezemmel ugyanolyan erősen tudtam szorítani)

-légzésmegakadás

-kezek és ujjak nem érzése

-a gondolataim szétestek (hirtelen nem tudtam, hol vagyok, miért akartam és hova menni, kevertem a neveket, a saját anyám nevét kevertem máséval)

-hasmenés erősen folyósan

-halálfélelem

-arc bénulásérzete (ami nem volt valós,csak úgy éreztem)

-cluster-szerű fejfájás, majd migrénes, ami aurásnak lett mondva (furcsa fénysávokat is láttam, a fejfájás napszaktól független volt, leginkább lüktető és jobb oldalon nyomó)

-bizonytalan járás

-gyengeség

-egyensúlyvesztés

-koncentrációképességem romlott


A fejfájás megjelent, majd napi szinten a komoly szédüléssel másfél hónapig fennállt. Hőemelkedés, hasmenés addig tartott szintén. A többi tünet hol felbukkant, hol eltűnt.


Frontin lett felírva pánikkezelésre. 0,25 napi háromszor.


Tudniillik sohasem voltam fejfájós, a pulzusom magas, vérnyomásom alacsony szokott lenni, de mindig rengeteget iszom. Nem dohányzom. Nem használok tudatmódosítókat. Nem szedek gyógyszereket, semmilyet. Nem vagyok cukorbeteg.

A pánikbetegségem nem produkált sohasem ilyen tüneteket. Ezek együttese mind neurológiai gondnak lett mondva a pszichodoktor által, neurológus kardiológiára zavart, kardiológus meg vissza neurológiára, de nem fogadtak.


Májusban megint megjelent egy ilyen roham, szintén ugyanezekkel a tünetekkel, kb. egy hónapig tartott. Most megint tünetmentes vagyok. Frontinról leálltam, nem tudok már kihez vagy hova fordulni..



2020. júl. 18. 19:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nem kaptam beutalót, holnap megyek viszont el háziorvoshoz. Javultak a tüneteim, de kérek mindenképpen most megint. Majd írom, mi lett az eredmény.
2020. aug. 6. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!