Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmuszavart vajon mivel...

Szívritmuszavart vajon mivel kezelik?

Figyelt kérdés
A történet, hogy több mint fél éve időnként kimarad egy szívverésem majd utána gyorsabban üt kettőt, de pár alkalommal este lefekvéskor olyan is volt, hogy teljesen össze vissza vert. Mikor felültem elmúlt. 39 éves vagyok, mitralis prolapsusom van és alacsony a vérnyomásom. Nem fájt a mellkasom és nem is fulladtam mikor ezek történtek. A kardiológián volt ekg meg uh. Rendben találtak mindent. A billentyűim nem romlottak. Lesz majd holter csak arra még várnom kell és aggódom vajon ha végre kiderül mi van, akkor milyen kezelésre számíthatok? Még annyi, hogy mikor elkezdtem kálciumot szedni javult ez a ritmuszavar és főleg erős stressz helyzetekben jött elő. De korábban is ért stressz és a prolapsus is volt mégsem voltak ilyen tüneteim idáig.

2020. aug. 1. 16:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
69%

Fokhagyma, éhgyomorra

Galagonya-tea

Hideg vízben 1 éjszakát áztatott fagyöngy "teája" (gyógynövényboltokban kapható)

Csalántea

Berkenye, tea vagy por formájában

2020. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
66%
A kálciumot magnéziummal együtt szedd, különben nem fog úgy felszívódni. Átlagosan fogyasztanak annyi kálciumot az emberek a hétköznapi étkezésük során, hogy az elegendő napi kálciumbevitelük megfelelő legyen. Viszont a magnéziumból kevesebbet visznek be táplálkozás során. Ajánlok magnéziumkészítményeket, többek között én a Magnerotot szedtem a szívemre, nekem nagyon jó volt. A magnéziumhiány szívrohamot is okozhat, és a szívizomnak különösen kell a magnézium a működéshez. Én Magnerotból napi két tablettával vettem be (az 1000 mg magnézium), ami sokkal több, mint más magnéziumkészítmények esetén, és sokkal jobban is hasznosul. Elég drága készítmény, én 90 db-osat vettem, és kis számolás után az jött ki, hogy nem sokkal drágább, mint más készítmény, ha azt nézzük, mennyi hasznosul, viszont az orvos is ezt ajánlotta nekem, szóval én ezt találom a legjobbank szívre. A szívritmuszavarom is jobb lett tőle. Az elején olyan 2-3 hétig szedj minden nap két tablettával, utána elég napi egy tabletta.
2020. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Ezt biztos nem fogja javasolni az orvos. Nem zavar, hogy a galagonya, fokhagyma meg a fagyöngy vérnyomáscsökkentő? A 95ös vernyomásomat nem csökkenteném tovább. Arról nem is beszélve, hogy éhgyomorra fokhagyma az totál kikészítené az emésztőrendszetem meg a kollégáim idegrendszerét is a bűz amit árasztanék. Csalán teát szoktam inni de semmi hatása nincs a szívműködésre. Légyszi ilyen eszement dolgokat ne írjatok. Arra lennék kívancsi az orvosilag mi várható ilyen esetben. Kígyót békát most nem kennék a hajamra.
2020. aug. 1. 17:11
 4/35 A kérdező kommentje:
2. Köszi. Hetekig csak magnéziumot szedtem pont magnerotot de nem lett jobb. Mikor a kalciumot is szedtem mellé 2:1 aranyban akkor kezdett javulni. Izomrangasaim is voltak mindenhol előtte azok is elmúltak a kálciumtól.
2020. aug. 1. 17:14
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy a Magnerot összességében nem lényegesen drágább, mint más magnéziumkészítmények, viszont sokkal jobb a hatásfoka. Rögtön nem javult a szívritmuszavarom, kellett pár hónap, eközben én folyamatosan szedtem.


Illetve nem tudom, hogy mennyit szoktál mozogni, de nekem a nagyon enyhe kocogás sokat segített. Eleinte sétáltam, aztán lassan kocogtam, a végén már jobban dobogott a szívem, de a szívritmuszavarom elmúlt. Jót tesz a lassú folyamatos kocogás, a lényeg, hogy ne hirtelen kezd neki, és nagyon ne fáraszd le magad az elején. Később növeld a távot, az intenzitást elég csak egy kicsit.


Illetve nem jó sokáig görnyedő pozícióban sem lenni, akár számítógépnél, akár asztalnál ülve.

2020. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%

De bizony javasolni fogja az orvosod, és ne zavarjon hogy ezek vérnyomáscsökkentők.

A szívritmuszavart ezek enyhítik illetve szüntetik, és szabályozzák.


Az alacsony vérnyomásodra igyál sok folyadékot, az emeli a vérnyomást, lehetőleg vizet, valamint enyhe tea, kávé is rendezi ezen panaszaidat.


Ide olyan emberek írnak, akiknek ugyanilyen panaszaik vannak, nekem pl 33 éve vannak ilyen panaszaim, hidd el, túl vagyunk rengeteg vizsgálaton, kívülről fújjuk a hatásos szereket, rengeteg orvossal konzultáltunk, és a válaszolók teljesen jó válaszokat írtak, hidd el, nem maguktól okoskodták ki.

Úgyhogy jobb ha visszaveszel a stílusodból, mert ha az orvosnál is ilyen ellenségesen viselkedsz, nem sok jóra számíthatsz az állapotod javulásában.

2020. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

5. Ha fél évig szedett magnerot nem hozott semmi javulást akkor nem magnézium hiány a probléma oka szerintem. Az orvos is azt javasolta függesszem fel a szedését egy időre mert már nagyon régóta szedem. Nem futhatok a prolapsus miatt. De tornázni szobabiciklizni szoktam.

6. 95 vérnyomásra nem fogok vérnyomascsökkentőket szedni. Ha lejjebb megy akkor felkelni sem fogok tudni. Igyak vizet mert attól felmegy a vérnyomásom :D nagyon vicces vagy. Fogalmad sincs milyen alacsony vérnyomással élni 0-24 ben :D

A személyeskedést kérlek ne itt folytasd és ne akard rám erőltetni a véleményedet. Ettől a sok vacaktól maximum összehánynám magam.

A kardiológusom pedig egy tündér nem tudom miért lennék vele ellenséges a felvetést sem értem?

Továbbra is az érdekelne akinek volt ritmuszavara milyen ORVOSI kezelést kapott?

2020. aug. 1. 17:55
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Sokféleritmuszavar van, ami esetleg érzésre hasonlónak tűnhet, az is tőbbféle lehet. Csak az ekg alapján lehet tudni (ha épp volt akkor), hogy milyen. Épp ezért sokféle terápia létezik. Kezelést nem igénylő ritmuszavar vagy tabletták, pacemaker, "kiütés" stb...
2020. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszi. A pacemaker elég ijesztően hangzik :(
2020. aug. 1. 18:19
 10/35 anonim ***** válasza:
56%

7

Már megbocsáss de orvosok mondták ezt nekem, nem magamtól találtam ki.

Igen, tudom milyen az alacsony vérnyomás, mert az is okozza a szívritmuszavart, és nekem is alacsony volt világ életemben.


Miért nem iszol kávét, teát?

Attól is lemegy talán???

Hidd el, 33 év szívritmuszavarral több tapasztalatom van mint neked.


Elárulom, semmit sem fognak veled kezdeni, ez nem gyógyítható, és nem szív eredetű.

Hidd el, rengetegen vagyunk ugyanezzel, de ezt már elmondtam de te csak a saját fejed után mész.


A pacemaker teljesen másra való, azt biztos hogy nem fogsz kapni.

Úgy viselkedsz mint egy bugris 39 évesen. Figyelj inkább mások tapasztalataira, sokat javíthatnál vele a helyzeteden.


Ha meg nem tetszenek a válaszok, akkor ne kötekedj, menj az orvosodhoz, aztán kérdezd meg ugyanezeket ha rosszhiszemű vagy.


6

2020. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!