Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezt a fáradtság vagy a szorong...

Ezt a fáradtság vagy a szorongás okozza?

Figyelt kérdés

Reggelenként, délelőttönként, mikor még baromi álmos vagyok majd leesek a székről. Ilyenkor elönt a szorongás, a ködös gondolkozás, borúsnak látom a világot. Mint egy depressziós, komolyan. Csak aludnék. Erősödik a félelmem, pedig semmi okom rá. Érzem, ahogy zsibbad, bizsereg mindkét karom és el is nehezednek. Forróság fut rajtam végig. Ez megijeszt, így még erősebb lesz a szorongásom. Menekülnék, ha tudnám, hogy hova kéne és egyáltalán mi elől. A zsibbadás lehet azért, mert "próbálom magam érben tartani" vagy mindenképp a szorongás számlájára írható? Most délelőtt majdnem kaptam egy pánikrohamot, pedig már évek óta nem volt, csak szorongásom, de az mindennapos.

Már nagyon elegem van. Úgy érzem soha nem lesz vége ennek az állapotnak, tehetetlennek érzem magam, a helyzetet pedig kilátástalannak. Ha kívülről nézném magam, akkor sem tudnám megmondani a szorongás, pánik okát. Vagyis tudom, félek a pánikrohamtól.

Délutánra ez általában teljesen megszűnik, leginkább akkor ha tudom, hogy mehetek haza és nem kell mennem sehova.


Szedek gyógyszert, de már elegem van. Nem igazán akarnám emeltetni, ha nem muszáj, mert egyszer amúgy is le kell tennem, és funkcionálnom kell gyógyszer nélkül is.


A családban van most egy végstádiumos rákos beteg, napjai vannak hátra, így telt el az elmúlt 1 hét, hogy minden nap azt hittük, hogy na majd ma meghal. De él még mindig, és egyre rosszabb az állapota, nagyon nehezen viselem a leépülését. Keveset is pihentem mostanában. Érzem, hogy hetek óta gyűlik bennem a sírhatnék, de nem sírok. Pedig biztos tudnék...

Ráadásul 1 hét múlva meg is fog jönni. Lehet ezeknek a dolgoknak az elegye ez a feszülés? Tönkreteszi az életemet. Nem bírok úgy kimozdulni, hogy ne érezném a jelenlétét valamilyen szinten. Úgy érzem így semmi értelme nincs a fiatalságomnak, elpazarolt éveknek gondolom. 22 vagyok.



2020. aug. 6. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Milyen gyógyszert szedsz?

Tudod, én arra tippelek, hogy a gyógyszer is okozhatja, -ami amúgy pont az ellenkezőre hivatott...-

Az is lehet, hogy mélyen sokkal rosszabbul érintett az említett rákos beteg családtagod. Nagyon rossz lehet látni egy szerettünkön, hogy egyszerűen csak eltűnik, a szem láttára. Ez nem olyan, mint egy hirtelen baleset, ez egy lassú folyamat. Én megpróbálnék vele találkozni, elbeszélgetni, és minden hibádért bocsánatot kérni.

De még sok okod lehet. Tudok egy egyszerűbbet. Tudtad, hogy a kevés víz ivásnak is lehetnek ilyen tünetei néha? Fáradékonyság, levertség. Ez a kettő pedig ok-okozat alapon borússá tehet téged.

De nem ismerlek, nem mondhatok igazából semmit sem, mert nem ismerlek, én csak a most leírt szavaidra támaszkodom.

Kívánom, hogy legyél jobban! És részvétem, ha esetleg elhunyna a rokonod.

2020. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őszintén együtt érzek Veled és meg tudom érteni a lelkiállapotodat! Én voltam ilyen helyzetben nem túl régen - még szinte eleven az emlék.


(Az én rokonom is lassan épült le a ráktól és én sem tudtam sírni - most már közel egy éve, hogy elhunyt.)


Még mostanában sem tudtam könnyezni igazán, pedig már NAPOKON BELÜL - azaz közel 365 napja, hogy elhunyt (vagy 366, mert szökőév van?) - szóval igencsak nehéz megélni a gyászt.


Szorongás, súlyosan lehangolt, kiüresedett állapot - nyilván a hozzátartozó ugyanúgy szenved, mint a haldokló. Én kértem volna onkopszichológiai segítséget, de nem tudtam eljutni odáig, hogy kapjak.


Még egyszer MEGERŐSÍTELEK ABBAN A TUDATBAN, HOGY NEM VAGY EGYEDÜL!!! (Mások is átélhetik szóról-szóra ugyanezeket a bénító érzéseket.) Nagyon jól összefoglaltad, hogy én is milyen érzéseken mentem/mehettem keresztül - így visszatekintve az idő távlatában.


Ui: remélem, hogy egy nagyon kevés kis vigaszt tudtam csepegtetni beléd...

2020. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyászhangulat miatt nem tudsz aludni, ez okozza a fáradtságot, ami pedig okozza a szorongást és a testi gondokat. Meg kéne próbálnod pihenni, vagy jókat beszélgetni a rákos családtagoddal. Hátha mond valami szépet, ami lenyugtat, és felkészít téged az elengedésére.
2020. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonló a kettő,de inkább depresss.
2020. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos hetfon reggel elment a papa... Azota kicsit jobban vagyok, vagyis naprol napra enyhebb a szorongas.
2020. aug. 12. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!