Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon keves mozgas miatt...

Nagyon keves mozgas miatt elkepzelheto, hogy faj az egesz hatam es a derekam? Vagy mas miatt lehet?

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha tettél egy hirtelen rossz mozdulatot, vagy olyan gyakorlatokat végeztél, amihez nem vagy hozzászokva, akkor simán lehet... de szerintem azt érzed, hogy ez most izomfájdalom, vagy inkább belsőszervi... mondjuk utóbbit nem hiszem, mert akkor egy konkrét szerved fájna... kivéve ha nagyon durván kisugárzik...
2020. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy fáj.

Gondolom gép előtt ülsz, helytelen testtartással.

Nyújtó gyakorlatok sokat segíthetnek. Legalább napi kétszer 10-15 perc.

2020. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha sokat ülsz nem megfelelő testtartással akkor az lehet inkább a probléma forrása. Nem a mozgás hiánya miatt fáj, hanem mert rossz a tartásod, meg az a minimális mozgás amit esetleg elvégzel azzal lehet hirtelen terheled meg. De lehet más probléma, például gerincferdülés, idegbecsípődés, gyenge hátizomzat, stb...

Kezdésnek javaslom hogy kezdj el nyújtó gyakorlatokat végezni, más mozgás formákat egyenlőre ne is végezz csak nyújtásokat, és időnként egy kemény sík felületen mondjuk a padlón egy poliformon vagy valami szivacson hogy ne a hideg érje a hátad feküdj teljesen egyenesen kinyújtott lábakkal olyan 20-30 percet közbe lehet nyújtani is, ez nagyon sokat fog segíteni. Nekem fájó hátamon amikor túl lett terhelve munka miatt akkor csak ez a megoldás segített. Kb 3 hétig csináltam ezt minden nap és elkezdtem nyújtó gyakorlatokat is csinálni. Nekem mondták sokan hogy menjek masszőrhöz, meg csontkovácshoz. A masszőr annyiból jó hogy az izmokat picit megdolgoztatja de önmagában ez kevés. Csontkovács helyre teszi a csontokat de nagyon sok a barbár akik többet ártanak munkájukkal mint amennyi hasznot hoznak, és persze pénzkidobás.

Nekem egy gyógytornász ismerősöm javasolta hogy feküdjek, és nyújtsak sík kemény felületen eleinte borzalmas lesz de idővel jobb lesz és érdemes ezeket ha nem is naponta de 2-3 naponta megcsinálni tehát nyújtani hogy úgy is tartsuk. Mivel én sokat ülök mert sofőr vagyok így nekem muszáj nyújtanom és odafigyelnem ezekre. Nekem orvos is mondta hogy ha nem is nagyon akarok sportolni, erősíteni akkor is legalább nyújtsak, melegítsek be, mozgassam át magam az izmaim végett és ennyi elég is.

2020. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leirni, hogy az a baj iden szinte semmilyen mozgasom nem volt. Januarban volt egy nagyon durva felkar toresem. Mutottek 2-szer is, a femet nem reg vettek ki. Sajnos meg most sem mozoghatok, csak kb 3 het mulva az orvos szerint.
2020. szept. 11. 16:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!