Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csinal a VirusRadar...

Mit csinal a VirusRadar kormanyalkalmazas? Mi van ha valaki olyan kozeleben voltak aki kesobb bizonyitottan fertozott volt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Hogy ez a konkrét alkalmazás mit csinál, az nem tudom. De általában úgy szoktak működni ezek, hogy van egy azonosítód (pl. te vagy a 125423-as), és ezt bluetoothon folyamatosan közli a környezeteddel a telefonod. Eközben figyel is, hogy milyen más azonosítókat hall legalább 10-15 percen keresztül, és ezeket eltárolja két hétig.


Ezután ha valaki fertőzött lesz, és rajta van a telóján ez az alkalmazás, akkor megnézik, hogy ő hanyas, és közzéteszik egy adatbázisban, hogy a 31352 tesztje pozitív lett, mindenki menjen tesztre, aki találkozott vele. A telefonod meg mondjuk naponta letölti, hogy hanyas azonosítójú emberek lettek fertőzöttek, és ha te is találkoztál ilyennel, akkor értesít, hogy menj tesztre.


Nyilván akkor működik jól ez a rendszer, ha lényegében minden ember telóján rajta van. Hátránya, hogy folyamatosan eszi kicsit az akkut.

2020. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gondolom akkor onkoltseges a teszt...

Vagy doki elrendeli es ingyenes?

2020. szept. 18. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Mivel ez egy hivatalos program, szerintem ha ezzel jelentkezel a háziorvosodnál, elrendeli a tesztet. De az is lehet, hogy még nem is hallott a programról, és csak néz rád hülyén :-/


De egyelőre úgysincs jelentősége, mert nagyon kevés ember telóján van fenn, tehát extrém kicsi a valószínűsége, hogy jelzést kapj.

2020. szept. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
A totális kontroll és ellenőrzés egyik eszköze. A koronavírus csak ürügy.
2020. szept. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

#4: a fent vázolt architektúra alkalmatlan effajta kontrollra. Csak a saját telefonod tárolja, hogy kikkel találkoztál - de nekik se a nevüket, csak az azonosító számukat. Arra sincs szükség, hogy egy központi adatbázisban tároljuk a név-azonosító párokat. Ha valaki megfertőződik, ráér akkor kiolvasni a telefonjából az azonosítót, és közzétenni.


Olyasmit nem lehet kiolvasni belőle, hogy merre jártál vagy hasonló.


Szóval ez az alkalmazás éppen a kontaktuskutatás anonimitását segítené: ha mindenkinek a telefonján rajta lenne, akkor még a barátaiddal se kéne közölnöd azt az érzékeny személyes információt, hogy megfertőződtél. Csak annyit tudnának, hogy valakivel találkoztak, aki beteg. Azt nem, hogy a sok ember közül, akivel találkoztak, ki volt az.

2020. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Erzekeny info hogy megfertozodtem

koronaval?

Mi ez ghonorrea?

Inkabb a hivre csinalnanak ilyet, na!


Azt is elmondom ha influenzas vagyok, mit szamit hogy ez most korona?


Akkor fazsag ez az egesz hogy hihetetlen.


Valami koronas fertozzon mar le! Utana beutazhatok az orszagba a meggyogyultas papirommal!


Azt hittem mar az a par aki ramkohogott megfertozott de nem.

Hat nem igaz hogy nem kapom el, mar annyi helyen es annyira zsufolt helyeken jartam hogy vicc. 😡😡😡

2020. szept. 19. 14:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!