Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most ez influenza, vagy...

Most ez influenza, vagy koronavirus lenne?

Figyelt kérdés

Tegnap arra keltem, hogy faj a torkom. Mondom ez nem nagy dolog, teazgatok, meg minden. Mara rosszabb lett, reggel meg nagyon fajt a torkom, most mar az elenyeszo. Viszont eldugult az orrom, tusszogtem (nagyon keveset), neha nem gyozom fujni az orrom. Volt valami megmagyarazhatatlan erzes a mellkasomon a szivem korul, de nem olyan veszes. Viiszont alig 1 oraja meg kb. 36.2 volt a lazam, most 37.9...

Emelle meg nagyon gyenge vagyok, de elaludni melyen nem tudtam egesz reggel mar.

Orvos lett ertesitve meg reggel, adott 2 gyogyszert, figyelmeztetett, hogyha nem javul pentekig, akkor az utam a korhazba vezet.

Teljesen megvagyok ijedve, nagyon nem hianyzik ez most, hisz most keszulnek az intenziv tagozatu erettsegimre, ami tudjuk milyen...

17f


2020. szept. 28. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt teszt nélkül nem lehet megmondani, annyira hasonlóak a tünetek, hogy bármelyik lehet, vagy egy hűléses vírus is, annak is most van az ideje.
2020. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szimpla megfázás. Hogyan öltözködtél eddig? Mennyi vitamint szedtél mostanság? Ittál valami hideget? Légkondis helyen mennyit voltál?


"Viiszont alig 1 oraja meg kb. 36.2 volt a lazam, most 37.9..."

:D :D :D


"A testünk hőmérséklete normálisan 36-37 C között van, 37-38 C közötti testhőmérsékletet hőemelkedésnek, a 38 C felettit pedig láznak nevezzük. Ez a tünet a szervezet egyik védekező reakciója, amivel az őt támadó kórokozókat igyekszik elpusztítani, ezért csak 38 fok felett kell csillapítani."

[link]


Csak hogy a fogalmakkal tisztában legyünk, hogy mi mit jelent!

2020. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Huh, hat ezelott ~2-3 hettel meg hulyefejjel rovidnadragban jarkaltam mindenfele, de akkor meg semmi bajom nem is volt. Oszinten szolva, vitamint sosem szedtem. Inni nem ittam hideget, legkondink nincs ambar par napja nyitva hagytam az ablakom este 7-8 fele 1-1,5 orara, de fel voltam oltozve melle, szelloztetni kellett.

Hat igeen, 38 folott laz, csak ha ilyen hirtelen felszokott 37.9-re, lehet nem all meg. Sajnos volt erre pelda, es nalam nagyon nehez lehuzni.

2020. szept. 28. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Amit leírtál, abból simán látszik, hogy felelőtlen vagy saját magaddal szemben. Ez egy jó kis megfázás.

Igyál gyógynövényteát, sok fogyadékot, egyél mézet, azonnal szegyél be 1000 mg C-vitamint és jól takarózz be. Izzadt ki magad.

2020. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jav: sok folyadékot
2020. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rövidnadrág okozta megfázás és 1000mg C-vitamin, mint terápia, jól van... Az, hogy 2-3 hete rövidnadrágban jártál teljesen irreleváns, a náthaszerű tüneteket okozó vírusok nem lappangnak ennyi ideig, valószínűleg később kaptál el valamit. Nem tudom milyen gyógyszereket rendelt az orvosod, ha nincs közte alkalmazhatsz lázcsillapítót és dekongesztáns orrspray-t a közérzet javítására, igyál sok folyadékot, s ha feltétlen ragaszkodunk a vitaminokhoz és nyomelemekhez cinket és D-vitamint szedj.
2020. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teszt nélkül ezt senki sem fogja megmondani biztosra.
2020. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se, legalábbis reméljük. Megfázás, nátha. Mézes tea, torokfertőtlenítő tabletta, vitamin, orrspray. És pihenés. Nem is értem, miért mindta a dokid, hogy kórház, ha nem javulsz. Csak nem kerülsz olyan súlyos állapotba! Egyelőre egy banális nátha tünetei is lehetnek ezek. Ez esetben pár nap alatt jobban leszel.
2020. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!