Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvos tévedhetett és mégis...

Az orvos tévedhetett és mégis daganatos vagyok? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Már 1x kiírtam egy kérdést ezzel kapcsolatban. Az volt a lényege, hogy megnagyobbodott, fájdalmas nyirokcsomók jelentek meg a hónaljamban egyik napról a másikra, minden látszólagos ok nélkül. Ez lehet a jele fertőzésnek is, ahogy többféle daganatnak is, mint például limfóma, vagy ami még rosszabb leukémia.


Elmentem ultrahangra, ahol semmi eltérést nem talált az orvos, azt írta a papírra, hogy “szabályos méretű és szerkezetű, kissé reactive nyirokcsomók”. Azt mondta, biztos hogy nem daganat. Elmentem vérvételre is, ahol semmi különösebb eltérést nem találtak, azt leszámítva, hogy a limfocita számom meg volt emelkedve, de még mindig határérteken belül volt. A háziorvosom is megnyugtatott, hogy leukémia tuti nem, mert akkor sokkal nagyobb eltérések lennénk az eredményben. Azt mondta, a szőrtelenítés miatt lehet ez, mert begyulladtak a nyirokcsomók. Ez mind szép és jó, csakhogy már július eleje óta fennáll ez az állapot, tehát lassan 3 hónapja(!). Ez nagyon nem normális, mert max ilyen 1-2 hónap alatt el kellett volna múlnia magától, főleg hogy már másfél hónapja nem is szőrtelenítettem, betartva az orvosi utasítást. Úgy érzem, hogy talán nagyon lassan javulgat, pl a fájdalom már szinte teljesen elmúlt, viszont még mindig fel van dagadva 2-3 db nyirokcsomóm is, amelyek tisztán tapinthatók. Ha nem daganat miatt, akkor miért nem múlik?


Sajnos hajlamos vagyok nagyon izgulni az egészségem miatt, úgyhogy felmerült bennem, hogy vajon tévedett-e az orvos. Mivel nem vett mintát a nyirokcsomóból, lehet valamit elnézett vizsgálat közben a monitoron és egészségesnek nézte a daganatos nyirokcsomókat? Vagy ez teljesen kizárt? Elég alaposan kivizsgált, legalább negyedórán keresztül nézte, összehasonlítva a bal hónaljam egészséges nyirokcsomóival. Ezután mondta, hogy biztosan nem daganat. Lehetséges, hogy ekkorát hibázott volna?:(



2020. szept. 28. 14:21
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Na helo mindenki, akit esetleg érdekelne: elmentem a háziorvosomhoz, aki szerint nincs mitől tartanom mert tapintásra egyáltalán nem tűnik rosszindulatúnak a nyirokcsomó (nem kemény és nem áll ki). Ettől függetlenül beutalt vérvételre és egy 2.ultrahangra. Mondtam neki, hogy a hematológiára utaljon be, de azt mondta, hogy az itt (Hollandiában) nem szokás megalapozott gyanú nélkül. Ha esetleg rossz lenne a vérképem és/vagy talál valamit uh-val, akkor beutal. Egyébként mióta kiírtam a kérdést, viszonylag sokat javult a helyzet, mert már nem is fáj szinte, úgyhogy lassan de múlik. Nem izgulok túlzottan, de attól még elmegyek a vizsgálatokra.
2020. okt. 5. 15:42
 22/26 anonim ***** válasza:
Na jól van. Nem lesz semmi baj :)
2020. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
#22 köszönöm a támogatást😊 Ma sorkerült az uh vizsgálatra, szerencsére ez az orvos is azt mondta, hogy teljesen normálisak a nyirokcsomóim. Méretük 2 milliméter alatti, ami nagyon kicsinek számít. Kérdeztem, hogy akkor miért tudom mégis kitapintani a bőr alatt. Azt mondta, hogy mivel vékony vagyok, ezt akár évekig is ki fogom tudni tapintani, ha nem tovább, úgyhogy ne ijedjek meg.:) Lehet egyébként, hogy eddig is itt voltak csak nem vizsgálgattam soha, csak most hogy érzékenyek lettek. Egyébként az érzékenység kb 90%-ban elmúlt szerencsére. Így azért megnyugodtam. Köszönöm mindenkinek az érdeklődést.
2020. okt. 7. 14:45
 24/26 anonim ***** válasza:

Tehat beigazolodott az allitasom. Hipochonder vagy aki a googlen ondiagnosztizalja magat es egybol a legrosszabbra gondol.


Ki hitte volna?

2020. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
#24 igen, most igazad volt, de ezt nem tudhattad előre 100%-osan látatlanban. A bizonytalanra meg nem alapozhatom az egészségem.
2020. okt. 8. 21:38
 26/26 anonim ***** válasza:

Régi kérdés már de nekem az egyik nyirokcsomóm pl 5 eve megvan nagyobbodva, mivel teljesen hipochonder vagyok én is anno elmentem vele mindenhova, teljesen jóindulatú.


Volt olyan nyirokcsomom ami 1 év után húzódott vissza.


Millió ok lehet, ha valaki limfomas a csomo mellett folyamatosan viszket, fáradt, meg 10 óra alvás után is, ezek a tünetek nélkül a megnagyobbodott nyirokcsomo maga nem a rakra utal, persze nem árt elmenni vele orvoshoz.


A Google nem orvos, csak úgy csinál mintha az lenne.

2022. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!