Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vastagbél tükrözés után...

Vastagbél tükrözés után mennyi ideig kell diétázni?

Figyelt kérdés
A művelet előtt állok, voltam konzultáción a vizsgálatot végző orvosnál, mindent elolvastam a neten. Egy kérdés még felmerült bennem: Mivel ez egy nagyon durva, brutális beavatkozás az emésztő rendszerbe, kezdve a napokig tartó koplalástól a két napon át tartó folyamatos hasmenésig a vizsgálat által okozott szörnyűségekig (belek felfújása levegővel, bennük az eszköz mozgatása) gondolom nem áll helyre magától egyhamar a normális emésztés. A tájékoztatón, amit adtak, csak annyi áll, hogy a vizsgálat után lehet enni-inni, ezért javasolt, hogy hozzak magammal egy szendvicset és innivalót. Gondolom miután kiment az altató hatása, akkor ehetnék csak. Természetesen csakis altatásban vállalom ezt az állatságot, de az érdekel, hogyan éljek utána. Kétlem, hogy szendvicset tudnék enni, miközben görcsök között fetrengek a levegő miatt. Semmilyen információm nincs, hogy mennyi ideig és milyen diétát kell tartani utána. Aki átélte ezt, el tudná mondani, hogy mennyi ideig koplalt még, diétázott, hogyan vezette vissza az étkezést. Mikor állt helyre az emésztése, ha helyreállt egyáltalán. Erről senki nem mondta. Azt tudom, hogy rengeteg probiotikum kell utána, hiszen legyilkolja a bélflórát teljesen, ennek pedig, gondolom vannak következményei.

#diéta #vastagbél tükrözés után
2020. nov. 2. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az a jó, ha minden szart összeolvasol a neten.
2020. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bölcs dolog lenne ott helyben megkérdezni...
2020. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen meg fogom kérdezni. Viszont sokat segítene a felkészülés lelki részében, ha tudnám, mi vár rám.
2020. nov. 2. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Jobb helyeken nem levegőt, hanem széndioxidot fújnak be, ha már be kell fújni valamit. Attól nem fogsz úgy görcsölni, mint a levegőtől. Elvileg, ha ügyes az orvos, a befújt gázt vissza is tudja engedni.


Ezt a leírást ajánlom:

[link]

2020. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt! Úgy tudom, levegőt fognak használni, de az orvos azt mondta, vissza fogja szívni a levegőt és nem lesznek fájdalmaim, de ezt fenntartásokkal fogadom. Sajnos sok szörnyűséget megtapasztaltam már,rengeteg orvosi beavatkozáson keresztül mentem már és a "csak egy kis kellemetlenség"-ektől görcsbe rándul a gyomrom a rossz emlékek miatt. Nagyon félek, de ha ezen -ami az elképzelhető legdurvább beavatkozás, amit egy emberen elvégezhetnek - is túl leszek valahogy, már mindenen túl vagyok.
2020. nov. 2. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem nem ez az elkepzelheto legdurvabb beavatlozas. Szukseges rossz, kibirhato,ne igy fogd fel ezt az egeszet. Nyilvan oka van a vizsgalatnak, nem csak poenbol mesz, nem lenne jobb ugy nezni a dolgokat, hogy a vizsgalat segitsegevel vegre kiderulhet, hogy mi bajod van? Ne legyel ennyire pesszimista.
2020. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, nekem egyedül a vizsgálat közben volt kellemetlen a dolog, utána fingottam rendesen a levegőtől, de az kifejezetten nem okozott fájdalmat :D

Szerintem, ha altatásban csináltatod, akkor a felkészülés : nincs evés, ivás (beavatkozás napján talán már egyátalán nem szabad), hashajtózás lesz a legkellemetlenebb része. Miután vége és magadhoz tértél már nem lesz semmi extra. És mivel baromira éhes voltam - nyilván a koplalás miatt - én úgy emlékszem, hogy amint kiment a bódultság belőlem (engem nem altattak, csak ilyen félig kábult állapotba raktak) rögtön nekiálltam zabálni.

Semmi probiotikumot nem szedtem se ilyesmit.

2020. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már elkezdtem a hashajtást. Mindenhol azt olvastam és az orvos is azt mondta, hogy nem okoz görcsöket. Én éreztem fájdalmat. Fél órával a hashajtó megivása után mennem kellett és fél óráig nem tudtam leszállni a WC-ről. Mindenki azt mondta (az orvos, neten és ismerősök), hogy nem olyan, mint a vírusos hasmenés: nem fájdalmas, lehet tartani és konkrét vége van. Ehhez képest nekem fájt és nem bírtam abbahagyni. Azóta is folyamatos ingert érzek. Szóval elhiszem, hogy sok embernek nem volt vészes, de nekem az. Nem tudom, mikor lesz ennek vége.
2020. nov. 2. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekelne mi történt utána veled
2021. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!