Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erre az életmódra hogy szokjak...

Erre az életmódra hogy szokjak át? Szeretnék egészségesebben élni.

Figyelt kérdés

Nos, azt terveztem, hogy reggelente 4-kor felkelek, picit rendbeteszem magam (arc-kéz-fogmosás, fésülködés), felöltözök "futós cuccba", nyújtok egyet, és kimegyek 2-3 kört futni házunktól nem messze lévő parkba (ez a 2-3 kör olyan 2-3 kilóméter), hogy felfrissüljek, ilyenkor nincs ott kint amúgy senki. Ez kb. 1,5-2 órát venne igénybe. Ekkor lesz olyan fél 6, 6 óra, még fél órára kiviszem a kutyámat sétálni, ami olyan 30-40 perc. Ekkor lesz mondjuk háromnegyed hét. Letusolok, lesz kb. 7 óra majd reggelizem valami zöldséget, aztán elkészítem a suliba a kajámat, felöltözök, és indulok az iskolába. Ekkor lesz kb. fél 8.

Gimis lány vagyok, a suli nincs messze, gyalog 8-10 perc.

Suli után ebédelnék, akkora lesz 3 óra kb, fél órát tanulok (néha még annyit sem szoktam, de egyébként kitűnő tanuló vagyok, általánosban is végig az voltam. Szerencsémre "jófejű" vagyok, elég órán figyelnem.) Majd 1,5-2 órára kimegyek kutyázni. Ezután bemegyek, átöltözök a "futós cuccomba", én edzek itthon is egy kicsit. (Ha éhes vagyok, vacsizok is.) Ilyenkor 30-60 percet szoktam elliptikus trénerezni, a legnehezebb fokozaton (ezzel el szoktam égetni 400-900 kalóriát, attól függ, mennyihez van épp kedvem). Lesz mondjuk háromnegyed 7, ekkor fürdök, bepakolok másnapra a suliba, előkészítem a ruháimat, fél nyolckor ez kész, olvasok egy kicsit, és 8 körül lefekszem aludni, másnap ez kezdődik elölről.



Nos, szerintetek ez mennyire ideális? A napirendem kb most ugyanez, csak a reggeli futást kihagyom, és fél 7 körül kelek, és van, amikor éjfélkor fekszem, de néha meg már 10-kor. Tehát nagyon nem egyenletes, ezen mindenképp változtatni szeretnék.


Szerintetek ez kivitelezhető? Vagy hülyeség? Nektek mi a napirendetek?



(Lehet, hogy valamit elszámoltam, akkor bocsi.)



2019. febr. 25. 19:12
 1/5 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Hogy kivitelezhető-e, az csak rajtad múlik. Ha hajnali 4-kor fel tudsz kelni azért, hogy napindításként elmenj futni, akkor minden elismerésem. :) (Mondjuk én fogat étkezés után mosok, és csak este.)

Arra figyelj, hogy a vacsi után legyen 2-3 órád lefekvés előtt, nem jó tele gyomorral aludni, mert éjjel a gyomornak is pihennie kell, nem emészteni.

Az étrended egyébként miből áll (a reggeli zöldségen kívül)?

2019. febr. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy gimis lánynak szerintem kemény. Nem lesz szabad időd. Tudod: mozi, pasi, bandázás, stb. Merev beállítottságú leszel. Próbáld beg ezt, egy ideig heti egyszer. Néhány hét múlva mondjuk heti kétszer, és így tovább.
2019. febr. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Másfél-két óra futás, és még félóra kutyasétáltatás szerintem sok reggelre, utána a suliban olyan leszel, mint a mosott xar (bocsi). Főleg, ha nem vagy hozzászokva ehhez + a korai keléshez. De ha esténként is edzel, meg még másfél-két órát kutyázol, szerintem ez így már napi szinten nagyon sok. Nekem az a véleményem, hogy reggel elég lenne a kutyával lemenni a parkba futni-sétálni fél órát, így reggel nem kell olyan korán kelned, és este sem kell ennyire korán lefeküdnöd. Délután 1 óra kutyázás és az edzés, ennyitől már épp elég egészséges leszel. A táplálkozáson is sok múlik, ha sokat mozogsz, többet is kell enned. Ha fogyni is szeretnél, nem csak az egészséged miatt gondolkodsz ezen, akkor a kajára kell jobban odafigyelned, a mozgás csak egy kis plusz, hogy formás legyél és jó legyen a közérzeted. A zöldségek nagyon hasznosak, de remélem, mást is eszel...
2019. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: tarts néha pihenőnapot, még a sportolók is szoktak. Mondjuk heti 2-3 nap, amikor csak max. kutyát sétáltatsz.
2019. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!


#1: Jelenleg elég vegyesen táplálkozók. Van, amikor tök egészségesen, egy hétig nem eszek csokit, csipszet, ilyeneket, aztán egyszer csak rámjön egy "falási roham". Ilyenkor mindent össze-vissza, aztán 5 perc múlva megbánom... De mostmár tényleg oda fogok figyelni! Nagyon.

Holnap 4-kor felkelek, aztán kimegyek egy körre sétálni a kutyámmal. Reggel szoktam guggolásokat, meg van ilyen gumiszalagom, azt húzogatom (Oldalra, majd, ráállok a közepére, és felfelé húzogatom. Mindkettőbből reggel-este 50-50.). Aztán meglátjuk hogy bírom a kelést. Most gyorsan megyek zuhanyozni, és utána fekszek aludni.


Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat! :)

2019. febr. 26. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!