Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Erre az életmódra hogy szokjak át? Szeretnék egészségesebben élni.

Nos, azt terveztem, hogy reggelente 4-kor felkelek, picit rendbeteszem magam (arc-kéz-fogmosás, fésülködés), felöltözök "futós cuccba", nyújtok egyet, és kimegyek 2-3 kört futni házunktól nem messze lévő parkba (ez a 2-3 kör olyan 2-3 kilóméter), hogy felfrissüljek, ilyenkor nincs ott kint amúgy senki. Ez kb. 1,5-2 órát venne igénybe. Ekkor lesz olyan fél 6, 6 óra, még fél órára kiviszem a kutyámat sétálni, ami olyan 30-40 perc. Ekkor lesz mondjuk háromnegyed hét. Letusolok, lesz kb. 7 óra majd reggelizem valami zöldséget, aztán elkészítem a suliba a kajámat, felöltözök, és indulok az iskolába. Ekkor lesz kb. fél 8.

Gimis lány vagyok, a suli nincs messze, gyalog 8-10 perc.

Suli után ebédelnék, akkora lesz 3 óra kb, fél órát tanulok (néha még annyit sem szoktam, de egyébként kitűnő tanuló vagyok, általánosban is végig az voltam. Szerencsémre "jófejű" vagyok, elég órán figyelnem.) Majd 1,5-2 órára kimegyek kutyázni. Ezután bemegyek, átöltözök a "futós cuccomba", én edzek itthon is egy kicsit. (Ha éhes vagyok, vacsizok is.) Ilyenkor 30-60 percet szoktam elliptikus trénerezni, a legnehezebb fokozaton (ezzel el szoktam égetni 400-900 kalóriát, attól függ, mennyihez van épp kedvem). Lesz mondjuk háromnegyed 7, ekkor fürdök, bepakolok másnapra a suliba, előkészítem a ruháimat, fél nyolckor ez kész, olvasok egy kicsit, és 8 körül lefekszem aludni, másnap ez kezdődik elölről.

Nos, szerintetek ez mennyire ideális? A napirendem kb most ugyanez, csak a reggeli futást kihagyom, és fél 7 körül kelek, és van, amikor éjfélkor fekszem, de néha meg már 10-kor. Tehát nagyon nem egyenletes, ezen mindenképp változtatni szeretnék.

Szerintetek ez kivitelezhető? Vagy hülyeség? Nektek mi a napirendetek?

(Lehet, hogy valamit elszámoltam, akkor bocsi.)

Keress kérdéseket hasonló témákban: egészség, egészséges, életmód, reggel, futás, napirend, kalória, edzés

febr. 25. 19:12  Privát üzenet  

A válaszok
lencsefőzelék nevű felhasználó válasza:

Hogy kivitelezhető-e, az csak rajtad múlik. Ha hajnali 4-kor fel tudsz kelni azért, hogy napindításként elmenj futni, akkor minden elismerésem. :) (Mondjuk én fogat étkezés után mosok, és csak este.)

Arra figyelj, hogy a vacsi után legyen 2-3 órád lefekvés előtt, nem jó tele gyomorral aludni, mert éjjel a gyomornak is pihennie kell, nem emészteni.

Az étrended egyébként miből áll (a reggeli zöldségen kívül)?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 26. 01:51 Privát üzenet
Ez egy gimis lánynak szerintem kemény. Nem lesz szabad időd. Tudod: mozi, pasi, bandázás, stb. Merev beállítottságú leszel. Próbáld beg ezt, egy ideig heti egyszer. Néhány hét múlva mondjuk heti kétszer, és így tovább.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 26. 05:31 Privát üzenet
Másfél-két óra futás, és még félóra kutyasétáltatás szerintem sok reggelre, utána a suliban olyan leszel, mint a mosott xar (bocsi). Főleg, ha nem vagy hozzászokva ehhez + a korai keléshez. De ha esténként is edzel, meg még másfél-két órát kutyázol, szerintem ez így már napi szinten nagyon sok. Nekem az a véleményem, hogy reggel elég lenne a kutyával lemenni a parkba futni-sétálni fél órát, így reggel nem kell olyan korán kelned, és este sem kell ennyire korán lefeküdnöd. Délután 1 óra kutyázás és az edzés, ennyitől már épp elég egészséges leszel. A táplálkozáson is sok múlik, ha sokat mozogsz, többet is kell enned. Ha fogyni is szeretnél, nem csak az egészséged miatt gondolkodsz ezen, akkor a kajára kell jobban odafigyelned, a mozgás csak egy kis plusz, hogy formás legyél és jó legyen a közérzeted. A zöldségek nagyon hasznosak, de remélem, mást is eszel...

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont febr. 26. 13:21 Privát üzenet
Ja és még valami: tarts néha pihenőnapot, még a sportolók is szoktak. Mondjuk heti 2-3 nap, amikor csak max. kutyát sétáltatsz.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont febr. 26. 13:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

#1: Jelenleg elég vegyesen táplálkozók. Van, amikor tök egészségesen, egy hétig nem eszek csokit, csipszet, ilyeneket, aztán egyszer csak rámjön egy "falási roham". Ilyenkor mindent össze-vissza, aztán 5 perc múlva megbánom... De mostmár tényleg oda fogok figyelni! Nagyon.

Holnap 4-kor felkelek, aztán kimegyek egy körre sétálni a kutyámmal. Reggel szoktam guggolásokat, meg van ilyen gumiszalagom, azt húzogatom (Oldalra, majd, ráállok a közepére, és felfelé húzogatom. Mindkettőbből reggel-este 50-50.). Aztán meglátjuk hogy bírom a kelést. Most gyorsan megyek zuhanyozni, és utána fekszek aludni.

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat! :)

# 5/5Időpont febr. 26. 19:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan éljek egészségesebben?
Ha megiszok napi 3l vizet, és nem iszok cukrosat, egészségesebben eszek, meg kevesebbet, mint régen, illetve naponta biciklizek 16km-ert vagy többet/nekem 16km 1 óra/ akkor...
Hogyan éljek egészségesebben, ha be vagyok oltva ellene?
A vidéki ember egészségesebben él, mint a városi?
Miért vagyok faradt 8 órán alvás utan is? Ha elkezdenék sportolni, és sokkal egészségesebben enni akkor javulna a helyzet?
Hogyan főzzek egészségesebben? Szeretnénk egészségesebben táplálkozni. Egy teljesen új életmódra átálva.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!