Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Át akarok térni egy egészséges...

Át akarok térni egy egészségesebb életmódra?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. Mégpedig az ,hogy a mostani rendszertelen és össze vissza mindent eszek táplálkozásból szeretnék áttérni egy jóval egészségesebb életmódra. Úgy néz ki jelenleg egy napom ,hogy kb 1-1,5 liter üdítőt fogyasztok dobozos formában. Ebből nagyjából fél liter energia ital a többi kóla. Melóba viszek általában toast kenyeret és valami vákum csomagolt turista szalámit. Plusz néha meg eszek egy két joghurtot ami ízesítve van na meg persze ha itthon van főzve akkor azt is. Zöldséget és gyümölcsöt havonta egyszer eszek talán. Semmi normális képen nincs az egészséges táplálkozásról így 22 éves férfiként. Mind ezen felelőtlenségek hatására (gondolom) folyamatosan pattanásokkal van tarkítva a felkarom és alkarom egy része illetve a hátam na meg persze az arcom is. A vádlimról foltokban hullik a szőr (valószínű mert gyenge a szőrzet)  illetve se aludni ezáltal teljesen kipihenni sem bírom magam és semmi energiám a mindennapokhoz. Folyamatosan fáradt vagyok illetve nyomott hangulatom van. A fogaim pedig csak romlanak. Árnyéka vagyok már csak egykori önmagamnak. Remélem tudtok segíteni.


2018. júl. 5. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb, hogy teljesen iktasd ki a kólát és az energiaitalt.

A kialvatlanságot, a fáradtságot jó eséllyel ezeknek a löttyöknek köszönheted.

Ha mindenképpen szükséged van koffeinre, akkor készíts tejes kávét és vigyél be a munkahelyre termoszban.

Jó lenne, ha több vizet innál és mellé egy-két pohár gyümölcslével oltanád a szomjad, ha már mindenképpen szükségét érzed annak, hogy üdítőt igyál.

A toast kenyéren kívül sok más alternativa létezik szendvics készítésre. Ráadásul ezekben annyi a tartósítószer...

Aldiban, lidiben kapható többféle zsemle, kenyér, amit kedvedre variálhatsz.

A szalámi helyett magas hústartalmú sonkákat is kipróbálhatnál.

Minden szendvics mellé fogyassz valamilyen zöldséget. Uborkát, paradicsomot, paprikát, salátát.

Naponta min. egyszer egyél gyümölcsöt. Egy almát, barackot, dinnyét, itt a nyár rengeteg a szezonális gyümölcs.


A főtt ételekről nem írtál semmit.

Igazából az adagokról sem.


Remélem tudtam segíteni, legalább az elindulásban.

2018. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Adagokat nem szoktam kiméregetni de nem keveset eszek. Ameddig jól esik. Tudom egyébként ezekben a löttyökben rengeteg cukor van ami lerakódik stb... próbálom elengedni őket de egyfajta függőségnek tekintem
2018. júl. 5. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha függő vagy, különösen fontos, hogy elhagyd.


A másik válaszoló is kérdezte, mit eszel, mint étel?

Rendesebb fehérjeforrást nem is írtál s a kalóriabeviteled hatalmas része lehet cukor (hacsak nem édesítős kólát iszol), ez így elég rosszul hangzik.


Bár lehet zöldség nélkül élni, nem szoktam ajánlani senkinek. Jó kis fehérjeforrások, zöldség, némi zsiradék (de ezzel nem szokott baj lenni, kicsi a kötelező minimum bevitel), inkább összetett szénhidrát, mint sok egyszerű, de akinek az fekszik, az is mehet, csak ne répacukorból s hasonlókból...

2018. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, a zöldséget óvatosan emeld (gondolom, máshogy úgyse fog menni), bár lehet, hogy így is durva lesz, fogalmam sincs, én világéletemben sok zöldséget ettem, nekem inkább csökkenteni kellett :) Ha alig eszel zöldséget és gyümölcsöt, lehet, hogy durva lesz a váltás, főleg, ha más rostforrásod sincs elég. Olyankor át kell alakulni a bélflórának is.

Sokan tapasztaltak már gondokat a zöldség és gyümölcs megemelésekor, de ez normális, nem azt jelenti, hogy neked rossz a zöldség és a gyümölcs... Általában viszont érdemes figyelni a tested jelzéseire, hamar ki tud derülni, ha nem való neked az a táplálkozási stílus, amire váltasz.


Nincs mindenkinek megfelelő egészséges étkezés, ez egyéni valamilyen szinten, bár az ilyen finomhangolásokkal egyelőre nem kell foglalkoznod, ha eddig ennyire rosszul ettél, ahogy írod.

2018. júl. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!