Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan váltsak egészségesebb...

Hogyan váltsak egészségesebb életmódra?

Figyelt kérdés

17/L

158 cm 57 kg


Fél éve kb, hogy használom a Kalóriabázist, nagyon szeretem. Csak sajna, mivel nem magamra főzök, menzás voltam suliban így nem én szabályoztam az étrendem. Most nyáron szeretnék alakítani rajta.


Mit tanácsolnátok? Tapasztalatok?


Valamint szeretnék combról és hasról leadni, szálkásítani, mit ajánlanátok?



2018. jún. 26. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz kalóriadeficit kell. Érdemes persze mozogni is, nincs egészséges életmód mozgás nélkül s az izomvesztés minimalizálásához is kell.


Ha tudsz alakítani, alakíts. Nem tudhatom, milyen életmódot akarsz követni, elvégre sokféle egészséges életmód van, de egy sem, ami mindenkinek ideális.

2018. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Több mint egy éve váltottam életmódot. Korábban imádtam enni (most is), de sajnos nagyon gyakram nyúltam egészségtelen, felesleges kalóriákat tartalmazó ételek után. Tavaly februárban aztán rááltam a mérlegre és sokkot kaptam. 😃

Hogy hogyan kezdtem? Olvastam. Rengeteget. Cikkeket (tudományos alapúakat is) a fogyásról, izomtömeg növelésről, mozgásformákról, súlycsökkenésről stb. Szintén elkezdtem applikációt használni. Folyamatosan áttértem az egészséges, otthon készített ételek fogyasztására. Mostmár minden nap „dobozolok“, azaz magamra főzök , így pontosan tudom, miből mennyit és mit fogyasztok. A menzáról kijelentkeztem. Heti 3-4x edzek, eleinte mindegy volt, mit, mert örültem, hogy mozgok 😃 Ugyanis korábban utáltam sportolni. Ma már nem lennék meg nélküle.

Azt szoktam tanácsolni a kezdőknek, hogy az elején „tanuljanak“, olvassanak sokat, és aztán folyamatosan belerázódnak. És persze: lokális fogyás nem létezik. Ha fogysz, akkor nem egy helyről. Ha szálkásítani, formásodni szeretnél, mindenképpen ajánlom a súlyzós erősítést és a megfelelő fehérjebevitelt (a többi makro-tápanyaggal együtt). Illetve a gyakorlatogat muszáj helyesen végezni (ehhez számtalan videót találsz a neten). Ha kitartó vagy, egy idő után látványos eredményeket fogsz elérni. 😊 Szorítok és remélem, segítettem.

2018. jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. Köszönöm szépen a kedves gondolatokat! 😊
2018. jún. 26. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!