Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mellékvese fáradtság - tapaszt...

Mellékvese fáradtság - tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Magyarországon csináltattam egy magán laborban nyálból tesztet, de semmi kommentárt nem fűztek hozzá. A határértéket nem lépte át, de teljesen az alját verdeste mindenhol.

Azt hittem fognak legalább valamit hozzáfűzni a konkrét számokon túl. Németországban lakok egyébként, csak a vírus miatt nehéz eljutni orvoshoz itt is, úgyhogy egy látogatás alkalmával csináltattam otthon.

Az eredményről megkérdeztem neten egy orvost ilyen Orvos válaszolban, de azt írta, hogy szerinte rendben van. Viszont a külföldi oldalak gyakorlatilag értékre pontosan azt adják ki mellékvese fáradtságnak, ami nekem van. Pl. reggel kéne legmagasabbnak lennie az értéknek, a referenciaérték 5-45 a papír szerint, nekem 5,5 volt, és ez csak lefele zuhant a nap folyamán.

Próbáltam kikérni németül a papírt, vagy akár angolul, de válaszra sem méltatnak.

Volt valaki, akinél megállapították ezt? Érdemes lenne Németországban is megcsináltatnom mégegyszer, hogy itt felírjanak rá gyógyszert, vagy anélkül is rendbe jön?

Mióta megkaptam az eredményt, szedek magnéziumot meg pár gyógynövényes készítményt, amit neten ajánlottak (nem tudom, csinálnak-e bármit), illetve leszoktam a kávéról (előtte brutál mennyiséget ittam).

Köszi előre is, ha valaki válaszol!



2021. jan. 6. 23:22
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Vannak olyan tesztek, amelyeket orvos vègezhet. Kèrheted az orvost, hogy nyálból vett minta alapján ellenörizze kortizol szintedet, vagy vizsgálja meg a szèrum kortizolt. A legjobb tesztek 24 órás idôintervallumban vizsgálják a kortizol szintjèt, igy pontosan látszik, hogy mikor a legmagasabb, illetve legalacsonyabb a nap folyamán, ez pedig támpontot jelethet az orvosnak annak felderitèsèben, hogy milyen ok húzódhat meg a háttèrben. Javaslom; a legjobb megoldás a mellèkvese túlterheltsège esetèn annak megtanulása, hogy tudsz kikapcsolódni a mindennapos stresszbôl. Az olyan relaxációs technikák, mint pèldául a meditáció, segitenek, hogy a mellèkvesék èrzèkeljèk azt, hogy biztonságban vagyunk. Ez pedig lehetôvè teszi, hogy a rendszer átállitsa magát alacsonyabb stressz fokozatra, ideèrtve a stressz hormonok szintjèt is. A relaxációs technikák akkor is segithetnek a mellèkvese gyógyulásában, ha az állapot már elôrehaladott ès a mellèkvese fáradság már kialakult. Minden jót!
2021. jan. 10. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!