Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kimerültségtől lehet lázas...

A kimerültségtől lehet lázas egy ember?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az utóbbi időben elég sokat fejlődtem, tanultam stb. De mindig fáradt voltam ezekben az időkben. Ma meg belázasodtam és piros eres lett a szemem.


De én mindig versenyek előtt betegedtem le. Azthiszem nem volt olyan versenyem vagy fellépésem amire, ne betegen mentem volna el. XD


Szóval ezért is gondoltam erre.


2021. jan. 19. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A stressz vagy bármilyen nagyobb megterhelés lefoglalja a szervezet energiáját, takaréklágra állítja az immunrendszert. Így a szervezetedben, torkodban levő kórokozók, amikkel amúgy folyamatosan küzd az immunrendszered, főlénybe kerülhetnek és megbetegíthetnek. Legalábbis én rendszeresen megbetegszem a durvább, stresszesebb hetek után, és úgy tudom, ez a magyarázat.


Úgy rémlik, hogy a sima fizikai kimerültség is okozhat hőemelkedést, de erre nem emlékszem biztosan, szóval nem 100%. De inkább csak aznap este, pl. egy kiadósabb sportnap után. Szerintem az első magyarázat valószínűbb.

2021. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Igen, lehet. Legemlékezetesebb emlékem a szakmai vizsgám. 2 hónapig, heti talán 1 napon kívül napi 5-11 órákat tanultam-magoltam. Fo**am rendesen a vizsgától, még a fürdőbe is tanulnivalót ragasztottam ki, a zuhanykabin üvegére is, kívülre, hogy zuhanyzás közben is tanuljak, szintúgy a konyhába, a hűtőre, és mosogatás közben hanganyagot hallgattam...


Gyakorlati vizsga után egy nappal olyan lázas lettem, hogy 3 napig kikelni se voltam képes az ágyból. xD 2 nappal később volt az írásbeli, én meg előtte hármat ágyban kínlódtam. Utána már csak max 6 órát ültem egy nap, abban a két napban, de végigtojtam lélekben, nehogy elcsesszem. :'D Egyébként menjek a fenébe, végül csak négyes lett, mert túlstresszeltem és nem jutott eszembe néhány dolog. T^T


19/l

2021. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

😄oké. Am én nem hiszem h stresszelek annyit. Vagy idk. Sokat gondolkodom ha problémám van, de nem idegesen oldom meg.

És nem is hiszem h sokat dolgoznék.

2021. jan. 19. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!