Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezzel sürgősségire menjek?

Ezzel sürgősségire menjek?

Figyelt kérdés
39 körül van a lázam, szúr jobboldalt az oldalam, hányingerem és nagyon szapora a pulzusom. Kb 3 napja van, de eddig nem volt ilyen erős, most egy kisebb mozdulattól is belenyilal és majd’ bepisilek. Nem szándékoztam sürgire menni, de ez már nagyon megijeszt, nagyon durva a fájdalom.

2021. jan. 28. 19:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az ügyeletre, ők valószínűleg elküldenek beutalóval a sürgősségire. Ha magadtól mész, nem biztos, hogy komolyan vesznek. Én elég komoly kiütésekkel az ügyeletre mentem, de előtte már kétszer kaptam rá szteroid injekciót. Az ügyeleten az mondták, ők többet már nem adnak, menjek a sürgősségire (Bp, Honvéd SBO...). Tartottam tőle, hogy lepattintanak a fenébe, de meglepő módon szinte azonnal behívtak a vizsgálóba, kaptam infúziót és fél óránként jött az orvos, hogy megkérdezze, hogy vagyok. Benn akart tartani egész éjszakára, de én inkább hazamentem.

Ez az egyik oldal. Sajnos volt olyan is, hogy olyan rosszulléttel vártam egész éjszaka, hogy nem tudtam lábra állni, ájulás közelében voltam, összehánytam magam és a padlót, wc-re kimenni esélyem sem volt. Rám sem nézett senki reggelig..

De több hasonló "élményem" volt ott, teljesen kiszámíthatatlan, hogy hogyan fognak épp bánni veled, van, hogy dicséretet érdemelnek, máskor meg felháborító újságcikket lehetne belőle írni.

2021. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon nem jó szöveg a sürgősségin, hogy már egy hónapja fáj... Mindenképpen ki kell derüljön, hogy most valami akutan jelentkező problémád van. Ha eddig is fáj, akkor most felerősödött, vagy elájultál vagy akármi, de valami új, és riasztó dolog történt. Így nem létezik, hogy egy alapvizsgálat nélkül elküldenének. Ha mégis, fel lehet őket jelenteni. Az persze lehet, hogy miután kizárták az akut életveszélyt, fél éjszakát várnod kell, mert azokkal foglalkoznak, akiknek azonnali beavatkozásra van szükségük.
2021. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Na miújság, bementél azóta, vagy még szenvedteted magad kicsit? :D
2021. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!