Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Főként egyoldalú nyaki nyirokc...

Főként egyoldalú nyaki nyirokcsomó megnagyobbodás oka?

Figyelt kérdés
Alapból hipochonder vagyok, így sosem tudom eldönteni, hogy valami eltérés-e vagy sem. A lényeg, hogy a nyakam bal oldalán, közvetlenül az állkapcsom alatt meg van nagyobbodva a nyirokcsomóm, de szerintem a jobb oldali is megvan, csak nem akkorára. Elég nagy a csomó, viszonylag kemény, nem mozdítható, nem fáj, csak ha nagyon sokat nyomkodom.. Rettegek, csupa rossz betegség tünetei ezek. Éjszaka izzadok mostanában, de szerintem ez valami betegség, mert nem csak én izzadok, és ugyanakkor kezdődött mindenkinél itthon. Fogyni fogytam kb 7 kilót tavaly óta, ez fel is tűnt,hogy jelezhet valamit. Olvastam, hogy limfóma, leukémia is lehet, utójára augusztusban voltam vérvételen, akkor minden jó volt. Nem tudom, hogy mit gondoljak. :( van valakinek tapasztalata? 22/L
2021. febr. 18. 22:38
 1/8 anonim válasza:
Szia, kiskoromban én is hasonlóan jártam mint Te. Szerencsére legtöbbször nincsen komoly oka annak ha megnagyobbodik a nyirokcsomód. Főleg ha esetleg beteg vagy, akkor sem kell megijedni mert van akinek hajlamos rá a szervezete. Ha biztonságosabbnak éreznéd nézesd meg, tőlem anno vért vettek és pár nap alatt meg is jött az eredmény, de mivel írtad hogy pár hónapja teljesen rendben voltak az eredményeid, szerintem nem kell aggódnod. Sajnos erre nincs “gyógymód” ezért nem hinném hogy véglegesen megszűnne a probléma, nekem szerencsére már csak néha-néha jön elő, bízom benne hogy neked is lesz. Mindenesetre biztos ami biztos, a legjobbakat kívánom remélem minden rendben van! További szép estét és ne stresszelj miatta. 17/L
2021. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok beteg. Nekem is sokszor begyullad, vagy betegség esetén megdagad és fáj a nyirokcsomóm, de ez most más. Nem vagyok beteg, nem fáj a nyirokcsomó, csak nagy, amennyiben felemelem a fejem, látszik a nyakamon. Hétfőn telefonálok az orvosnak, csak hát nem vagyunk "jóba". Mindenre cataflamot ír fel, meg teát. Sőt, mindig azzal jön, hogy fiatal vagyok minden betegséghez. Legutóbb 4szer telefonáltam fel nagyon erős hasfájás miatt. Nem csinált semmit, még csak meg sem nézett. Utolsó alkalommal adott egy brutalót gasztronómiára, de csak azért, mert nen hagytam magam. Itt derült ki, hogy a "nem lehetsz beteg, fiatal vagy-igyál sok teát, egyél zöldséget" helyett laktóz intoleranciám van...
2021. febr. 19. 20:03
 3/8 A kérdező kommentje:

*beutalót

*nem

Elnézést a helyesírásért, telefonon nem egyszerű kommentet írni, mert nem látom át a szöveget.

2021. febr. 19. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett?
2022. szept. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Voltam pajzsmirigy és nyirokcsomó ultrahangon, valóban reaktívak voltak, de azt mondta a doki, hogy nem hiszi, hogy limfóma, ezért nem is lett kivizsgálva jobban. Ráírta a papírra, hogy az egész fejemen bevoltak durranva a mirigyek. Azóta is jól vagyok.
2022. okt. 11. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem most. Március óta megvan nyagyobbodva de nagyon kicsi, meg 1 cm sincs, semmi bajom. Szerinted van miert aggódnom? Megyek én is uh-ra de remélem nincsen semmi
2022. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A doki úgyis megmondja majd :)

De ha nem vagy lázas, fáradt, étvágytalan akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

2022. okt. 25. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Mentem volna uh-ra, de előtte elmúltak így nem mentem el😃 valószínűleg egy megfazas után későn huzodtak vissza, bőrgyógyászom szerint teljesen normális, valakinek évek kellenek

6-os voltam

2022. okt. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!