Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Vérnyomásom magas....

SOS! Vérnyomásom magas. 160-80-80. 23 éves fiú vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben nehézlégzéseim vannak. Ennyi nekem meg sose volt, max 150 felső, most 160. De beszéltem közben is. Nagyon be vagyok pánikolva, nagyon félek. Mit tegyek? Menjek a háziorvosomhoz haza, hogy adjon valamit? Nagyon félek. Vagy hívjam fel az ügyeletet? Nagyon félek.


Kérlek segítsetek!

Fóbiam van a vérnyomás méréstől.

Kérlek segítsetek!


2021. febr. 24. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A pacifütyit magas.

Inkább a hipochondriádat kezeltesd. Meg a pánikbetegséged.

2021. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De vérnyomás közben beszéltem is. Holnap kellene mennem tüdő osztályra, de megyek háziorvosomhoz, hogy vizsgáljon ki, és küldjön el kardiológiara.
2021. febr. 24. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor ott megmondják mit tegyél
2021. febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz be otthonra egy Cordaflexet, az gyors hatású vérnyomáscsökkentő. Okozhatja bármi, vírus amit 3 évesen elkaptál és a szívedre ment, pitvar-kamrai nem megfelelő működés, elektrolit-zavar. Menj el előbb egy vérvizsgálatra és utána kardiolra, mert anélkül nem biztos, hogy kezelnek.
2021. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vérvételt vesz a háziorvosom.
2021. febr. 24. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nyugalomban is ennyi, az gond. Ha csak akkor megy föl, mikor ideges vagy, az nem gond. Beszéld meg a háziorvosoddal, ha indokolt, be fog utalni 24 órás vérnyomásmérésre (a lényeg hogy rádraknak egy kütyüt, ami 15 percenként mér, így kiderül, hogy egész nap magas-e).
2021. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom, olyan már volt rajtam. Totálisan bepánikoltam
2021. febr. 24. 17:25
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak félek, hogy meghalok, hogy magas volt a vérnyomásom.
2021. febr. 24. 17:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Ennyitől nem fogsz meghalni. A stressz nem tesz jót, de baj akkor van, ha nyugalomban is magas az a vérnyomás (mert ez azt jelenti, hogy nem rugalmasak már az érfalaid). Ha mozgástól, idegességtől magasabb lesz, az nem baj, hanem normális. Ezért kell a vérnyomást is pihenés után, nyugalomban, adott testhelyzetben mérni, mert ezek mind befolyásolják az értéket.


Ettől még nem szerencsés, ha te sosem vagy nyugalomban, de attól csak hosszú távon lesz bajod. Kezdj el dolgozni rajta, hogy le tudjál nyugodni és ne idegeskedj folyton.

2021. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat idegeskedek munkában otthon. Barátnőm nincs mellettem, kinevet mert hogy félek hogy mi bajom lesz ettől a magas vérnyomástól. Azt mondja hogy kis gyerek vagyok. Egyáltalán nincs mellettem. És ez nagyon fáj engemet lelkileg megvisel, zokogok, őt ez fel sem dobja.
2021. febr. 24. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!