Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehetséges,hogy 3 emberre...

Hogy lehetséges,hogy 3 emberrel is kontaktoltam,mégsem kapta el tőlem egyik sem a covidot (nem mutatnak tüneteket)?

Figyelt kérdés

Az egyikkel még nyálcsere is volt, akkor, amikor már kapart a torkom 8 nappal ezelőtt (tehát tuti, hogy fertőztem),mégsincs baja.

Az egyik családtagom is pozitív (együtt élek vele), nála 17-én jött az első tünet, nekem 3 napra rá. Akkor most?! És vele még csak nem is smároltam ugyebár..😂 Ja, és van még valaki a háztartásunkban, ő se mutat tüneteket.



2021. febr. 28. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Jól mondod, nem mutat tüneteket. Illetve lehet, hogy már nem is vagy fertőző (ha nagyjából egy időszakban történt az összes kontakt, akkor az előbbi eset a valószínűbb).
2021. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Van, aki a korábbi náthakoronavírus-fertőzések miatt gyakorlatilag immunis a covid-19-re is alapból. Vagy már korábban átesett rajta enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen, de nem vette észre. Vagy mikor csókolóztatok, éppen nem volt olyan sok kórokozó a nyálkahártyádon - ez változik, ugrálhat időben. Az egy háztartásban élők se mindig adják át egymásnak a fertőzést egyébként.
2021. febr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aha, értem..köszi kettes!


Első: 19-én kontaktoltam először velük (ekkor még nem volt semmi tünetem), aztán 20-án (ekkor jelent meg a torokkaparás) és 21-én is.

2021. febr. 28. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:

3

Az a helyzet, hogy testnedvekkel terjed a vírus, tehát ha nem köhögsz, tüsszentesz, sokkal kevesebb eséllyel adod át másoknak.

2021. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként sajnos a fordított eset is előfordul: a mi családunkban karácsonykor 10 emberből 8-at sikerült megfertőzni (vagy 9-ből 7-et, ha a forrást levonjuk). Szerencsére senkinek nem lett maradandó baja, úgy tűnik.
2021. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó,ehhez csak gratulálni tudok. Mi nem mentünk sehova egyedül a családból,nem is kaptuk el, a többiek mindenféle családi összejöveteleken,ok igen..nem szabad most menni ,találkozni zárt térben csak az egy háztartásban élők.
2021. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő is covidos, kb. 14 nap a lappangási idő, és az sem biztos, hogy ti covidosak voltatok, lehet,hogy sima influenza volt.
2021. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6, én nem is mentem, de a többiek helyett nem én döntök. Ha ott lettem volna, akkor lehet, hogy jobban figyelnek a szellőztetésre, maszkra stb. A többiek egyébként otthon voltak előtte két hétig, aztán tesztre is mentek. Kivéve a nagymamám, akit amúgy az egész hajcihővel meg akartak védeni. Na, végül ő volt a forrás... De végülis nem jártak vele rosszul, mert éppen akkor voltak betegek, mikor az egészségügyben felszabadultak kicsit a kapacitások. Senki nem került kórházba, de ha mégis, inkább akkor, mint most. Anyu tanár, ő sajnos simán elkaphatja és hazaviszi, oltást meg ugye nem kapott volna, a tanárok nem prioritási csoport.
2021. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De igen, covidosok vagyunk/voltunk. Pozitív lett a tesztünk. Nekem a PCR, a családtagomnak már az antigén gyorsteszt is. Ma derül ki,hogy akivel nyálcserét folytattam, ő pozitív-e vagy sem.
2021. márc. 4. 11:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!