Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baj? Reflux vagy...

Mi lehet a baj? Reflux vagy valami más problémám van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 41 éves, kicsit túlsúlyos férfi vagyok. 23 éve dohányzom rendszeresen, nagyon szerettem mindig is az erősen fűszerezett ételeket, illetve sokszor a zsíros, csípős ételeket sem vetettem meg.

3 hete kezdtem el érezni, hogy étkezés után többször is sok lesz a gyomorsavam. Azt hittem a kaja miatt, így nem fordítottam rá nagyobb figyelmet. 2 hete volt az, hogy 2 egymást követő éjszaka is, majdnem megfulladtam, mert visszajött a számba a gyomortartalom, ami nem kimondottan volt savas. Azóta iszok salvus vizet, visszavettem teljesen az étkezéskor az eddigi mennyiséget. Refluxosoknak ajánlott ételeket fogyasztok és diétázom, de a probléma nem akar megszűnni. Iszok vagy eszek, de akár csak 2 falatot is, eltelik egy kis idő és olyan érzésem van, mint amikor tele evés után vissza akarna jönni az étel.

Egy falat étel vagy egy korty csapvíz után is hatalmasat kell böffentenem , ez is nagyon aggaszt. Székletem minden nap van hála égnek, de az elmúlt 2 napban sárgás hasmenésem van.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!



2021. márc. 12. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában miket szoktál enni egy nap? Hány kalóriát? Sportolsz valamit? Ha igen mit és mennyit?
2021. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyél rostos dolgokat: zöldséget, gyümölcsöt!
2021. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sargas hasmenes=tul zsirosat eszel. Majgyulladasod is van talan.


Refluxot az eros vagy zsiros etel is okozza.

2021. márc. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!